Brazilų pora 20 metų sodino mišką, ir dabar tūkstančiai gyvūnų sugrįžo namo

Patinka? Duok Like!

Ši nuostabi istorija prasidėjo nuo paprasto, ramaus ir neskubaus gyvenimo vizijos toliau nuo didmiesčio triukšmo.

Reklama

Kartą 1994 metais žurnalistas iš Brazilijos Sebastjanas Salgado grįžo iš Afrikos, kurioje fiksavo Ruandos genocido siaubus. Vyras buvo šokiruotas pamatytų vaizdų, tad užsimanė nusiraminti turtingai žaliuojančiuose gimtosios Brazilijos žemės miškuose. Bet grįžęs susidūrė su ne ką mažesniu smūgiu – vos per porą metų didžiulis miškas buvo sulygintas su žeme ir virto dulkėtais laukais su išdžiūvusių upių vagomis. Vos ant 0,5 procento gimtosios žemės ploto augo augalai! Jo sutuoktinė Lelija nusprendė padėti nusivylusiam vyrui ir pasiūlė savo jėgomis atsodinti mišką. Tada pora pirmą kartą nusprendė šiam pasauliui po savęs palikti ką nors nuostabaus.

1998 m. sutuoktiniai dykumoje pasiejo pirmąsias sėklas. Buvo aišku, kad dviese nepavyks susidoroti su tokiu plotu, todėl buvo įdarbinti dar 24 žmonės. Jų pagalba buvo pasodinti 1 754 akrai buvusio miško. Žmonės dirbo petys į petį – naikino želiančias piktžoles ir prižiūrėjo jaunus medelius. Sebastjanas tęsė agitacinį darbą ieškodamas investuotojų ir savanorių, kurie padėtų palaikyti jo projektą.

Taip atsirado ekologinė organizacija „Instituto Terra“. Jos pagrindine misija tapo rajono ekosistemos sukūrimas sodinant atlantinį mišką. Taip pat įmonė vykdė švietimo ir agitacinius projektus, įtraukdama mokytojus ir mokinius, ūkininkus ir vietos valdžios institucijas. Organizacija konsultuoja šachtininkus ir ūkininkus siekiant greitesnio vietovės ekosistemos atstatymo. Pasodinti tropiniai medžiai greitai prigijo ir augo, taip buvo atkurtas nuostabus miškas teritorijoje, kurioje daugelį dešimtmečių jis buvo naikinamas.

Atlikto darbo rezultatai iš tiesų stebina. Nuo 1998 metų ši atkakli pora ir jų pagalbininkai pasodino maždaug 293 įvairių rūšių medžių, iš viso net 4 milijonus vienetų. Buvo atsodintas beveik visas miško plotas (1 502 akrai ir 1 754). Dabar šioje žemėje – tikras tropinis rojus, kuris džiugina suaugusiuosius ir vaikus. Miške atsikūrė ir ekosistema, susidarė tropinis klimatas. Regione sumažėjo sausringų dienų, kadangi medžiai skatino didesnį kritulių kiekį ir netgi šaltinių cirkuliavimą visoje srityje. Į rajoną sugrįžo paukščiai, vabzdžiai ir gyvūnai, prasidėjo tikrų tikriausias gyvenimas.

Dėl laukinių gyvūnų atsistatė ir labai vertingos gamtos grandinėlės, nes buvo pakankamai vandens ir maisto. Miške jau priskaičiuojamos maždaug 172 rūšys paukščių, 33 rūšys gyvūnų ir 15 rūšių vabzdžių bei reptilijų.

Nuostabu dar ir tai, kad sugrįžo laukinės rūšys, kurios jau buvo ant išnykimo ribos.

Saldago pora parodo mums, kaip didelis sąmoningumas, žmogiškumas ir darbingumas gali padėti pasiekti įspūdingų rezultatų. Jie padarė tikrą ŽYGDARBĮ, palikę tokį nuostabų palikimą kitoms kartoms. Štai ką reiškia, kai žmonės ne šiaip sau ateina į šį pasaulį – jie padarė jį gražesnį ir geresnį!

O ar jūs esate kada nors pasodinę medį? Jeigu turite svajonę įnešti savo įnašą į planetos biosferą, visada rasite vienminčių.

Reklama