Etiopijoje pasodinta 350 milijonų medžių per 12 valandų

Patinka? Duok Like!

Etiopijos valdžia

Reklama

Akcija buvo plačios Etiopijos valstybinės kampanijos, skirtos miškams atsodinti, dalis. Šią kampaniją inicijavo šalies ministras pirmininkas Abiy Ahmed. Pirmadienį antrą vietą pagal gyventojų skaičių užimančios Afrikos šalies teritorijoje buvo planuota pasodinti 200 mln. medžių.

Visi šalies piliečiai buvo pakviesti dalyvauti ir milijonai jų šią akciją palaikė. Jau po šešių valandų premjeras savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad pasodinta 150 mln. medžių.

„Esame tikslo pusiaukelėje“, – pareiškė jis ir pakvietė piliečius „per likusias valandas padidinti tempą“.

Pasibaigus 12 valandų maratonui, Abiy Ahmed sugrįžo į „Twitter“ ir paskelbė, kad Etiopija ne tik pasiekė savo „#GreenLegacy kolektyvinį tikslą“ pasodinti 200 mln. medžių, bet ir jį viršijo.

Afrikos šalies valdžia ties tuo nesustojo: nacionalinės Etiopijos medžių sodinimo kampanijos planuose – keturių milijardų medžių sodinimas lietaus sezonu – nuo gegužės iki spalio.

„Farm Africa“ organizacijos, užsiimančios Rytų Afrikos miškų atsodinimu ir padedančios ūkininkams išsivaduoti iš skurdo, teigimu, miškai užima mažiau nei 4 proc. Etiopijos žemės. Palyginimui – XIX amžiuje jų buvo 30 proc.

Be to, prieigos prie jūros neturinčią valstybę kamuoja klimato kaitos pasekmės: žemių degradacijos, erozijos, miškų kirtimai, periodinės sausros ir potvyniai – visa tai dar labiau blogina taikomos ūkininkavimo metodikos. Žemės ūkis yra pagrindinis pajamų šaltinis, iš jo pragyvena 80 proc. šalies gyventojų.

2017 metais Etiopija prisijungė prie daugiau nei 20 kitų Afrikos šalių, kurios prisiėmė įsipareigojimą atgaivinti 100 mln. hektarų žaliųjų plotų. Šis judėjimas vyksta Afrikos landšaftų atkūrimo iniciatyvos rėmuose.

Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad būtent žmonijos sunaikintų miškų atsodinimas gali panaikinti du trečdalius (apie 205 mlrd. tonų) viso atmosferoje sukaupto anglies dioksido, kuris kaltas dėl šiltnamio efekto ir globalios klimato kaitos.

Reklama

Prenumeruok VMarkus