Italijoje merija parduoda namus už 1 eurą, siekdama pritraukti naujų gyventojų

Patinka? Duok Like!

Nuostabi Italija – vien paminėjus šį pavadinimą daugelis prieš akis išvysta nuostabius vaizdus, gražiausią gamtą ir kvapą gniaužančius peizažus, madingus rūbus, galingus automobilius, gražias merginas, beprotiškai skanų maistą… Šį sąrašą galima tęsti iki begalybės.

Reklama

Kad suprastumėte šią šalį, joje reikia bent kartą apsilankyti ir visiems laikams įsimylėti. Turbūt ne viena dešimtis žmonių svajoja čia persikraustyti. Dabar tokia galimybė atsirado. Sardinijos sala, tiksliau – senovinis miestelis Ololai, atveria savo vartus visiems norintiems.

Miestelyje buvo paskelbta apie namų pardavimą už praktiškai kiekvienam prieinamą kainą – vos 1 eurą. Žinoma, mūsų tautiečiui iš karto kyla klausimas – kaip tai įmanoma ir ar tai nėra apgaulė? Bet ne, tai yra oficiali informacija, su kuria galima susipažinti Ololai miestelio tinklalapyje.

Tačiau yra viena sąlyga: įsigyto turto remontui turi būti išleista ne mažiau kaip 30 tūkst. eurų. Merija neneigia, kad daugumos namų būklė yra apverktina, juk jie visi skaičiuoja ne pirmą dešimtį metų.

Miestelis įsikūręs kalnuotoje vietovėje, 1 000 m virš jūros lygio, atstumas iki artimiausio oro uosto – maždaug 100 km. Ololai yra amatininkų miestelis ir gyventojai didžiąją laisvalaikio dalį leidžia pindami krepšius.

Dėl sparčiai emigruojančio jaunimo ir mažėjančio gimstamumo jo populiacija kasmet mažėja ir dabar miestelyje gyvena kiek daugiau nei tūkstantis gyventojų.

Taip nutiko, kad daugybė pastatų apleisti ir dėl natūralių sąlygų apgriuvę. Miestelio valdžia labai stengiasi pritraukti naujų gyventojų, kol miestas nepavirto vaiduokliu.

„Didžiuojamės savo istorinėmis šaknimis, – sako Ololai meras Efisio Arbau. – Mano misija – neleisti pamiršti unikalių tradicijų. Mūsų jėga slypi pagarboje praeičiai. Visada buvome stiprūs ir neleisime mūsų miestui žūti.“

Meras ir jo pagalbininkai surado visus pusiau sugriuvusių namų šeimininkus ir paprašė jų perleisti namus miesto nuosavybėn. Taip jiems atiteko maždaug 200 namų.

Bet kuris pasaulio gyventojas gali įsigyti čia namą. Jau gauta 120 paraiškų.

Bet ne viskas taip paprasta…

1. Sicilijoje, kaip ir bet kur kitur, nekilnojamąjį turtą reikia įsigyti pagal bendrąsias taisykles, nesitikint premijų ir akcijų.

2. Nekilnojamojo turto įsigijimas Europos Sąjungos šalyse nereiškia automatinio leidimo gyventi suteikimo, ypač jeigu būsimas savininkas gyvena už ES ribų. Tam jiems reikėtų paremti vietos ekonomiką visai nemaža pinigų suma.

3. Ne tik Sicilija garsėja tokiomis akcijomis. Jų būta ir Anglijoje (Liverpulyje), Japonijoje (Hokaido saloje), Austrijoje (Rapotenšteine) ir kitose šalyse.

Tiesa, jų tikslas veikiau reklaminis. Namo įsigijimas už tokią kainą ir jo vėlesnis restauravimas atsieis vidutiniškai tiek, kiek įprastai kainuoja nekilnojamasis turtas toje vietovėje.

Reklama