Kaip iš tiesų atrodė žymiosios „gražuolės“

Patinka? Duok Like!

Šios moterys išgarsėjo dėl savo grožio, jomis žavisi viso pasaulio vyrai. Jų vardai siejasi su gundymo kerais ir manoma, kad šioje srityje jos nepranokstamos. Bet aš tikrai jos tokios žavios? Pamėginkite pasigilinti.

Matilda Kšesinskaja

Reklama

Žinoma, kad ši balerina buvo neįtikėtinai populiari tarp priešingos lyties atstovų. Vienas iš pačių žinomiausių vyrų, kuriuos pavergė jos kerai, buvo tuomet būsimasis rusų imperatorius Nikolajus II. Bet ji ištekėjo už kito kunigaikščio, kuris vėliau įsivaikino jos sūnų, pradėtą su šio sutuoktinio giminaičiu.

Filmuose matome Matildą įkūnijusias aktores ir susikuriame nepriekaištingos gražuolės paveikslą. Pavyzdžiui, 1983 metais Matildą suvaidino Natalija Fatejeva, o 2017-aisiais – Michalina Olšanskaja.

Tačiau pažvelgus į tikras Matildos nuotraukas tampa akivaizdu, jog balerinos išvaizda anaiptol nebuvo ideali. Ji buvo žemo ūgio, turėjo didelę galvą ir raumeningą kūną. Tačiau vis tiek ją supo kur kas daugiau gerbėjų nei tikras to meto gražuoles. Kur slypi jos žavesio paslaptis?

Kaip teigė amžininkai, Matilda turėjo didžiules, spindinčias akis, išsiskyrė puikiomis manieromis, buvo grakšti ir gracinga. O kai šokdavo, gerbėjai tiesiog alpdavo iš susižavėjimo. Be to, ši moteris vertino ir gerbė save, ir tai darė įtaką aplinkiniams žmonėms.

Bonė Parker (Bonnie Parker)

Šios amerikiečių gangsterių poros įvaizdį smarkiai iškraipė spauda. Bonė ir Klaidas žuvo visai jauni, kai jai tebuvo 23-eji, o jam 25-eri. Bet tuo metu jie jau spėjo įvykdyti daug apiplėšimų, per kuriuos nužudė nemažai žmonių.

Persekiodami šiuos nusikaltėlius policininkai jų gyvenamame būste aptiko nuotrauką, kurioje moteris pozavo su pistoletu rankose bei cigarete dantyse. Ši fotografija ir tapo „fatališkos gražuolės“ ir nusikaltėlės provaizdžiu.

Tačiau tikrasis Bonės ir Klaido gyvenimas mažai teturi ką bendra su tuo, ką matome filmuose. Bonės niekaip nepavadinsi gražuole, be to, jiedu su Klaidu gyveno išties laukinėmis sąlygomis, purve ir skurde.

Tačiau Bonė patikdavo vyrams, ir šie mielai su ja flirtuodavo. Vienas iš policininkų, kurie legendinę porą suvarpė kulkomis, prisipažino buvęs seniai įsimylėjęs Bonę.

Mata Hari

Tai šokėja, garsėjanti savo atvirais šokiais ir romanais su pačiais įtakingiausiais politikais bei karininkais. Apie jos populiarumą sklando legendos net praėjus šimtui metų po to, kai ją sušaudė. Matos Hari įvaizdis iki šiol įkvepia dailininkus ir kitų sričių menininkus.

Bet iš tiesų Mata Hari nebuvo nei gražuolė, nei ypač išmani vilioklė.

Pasak istorikų, ši moteris buvusi gan naivi ir net kvaila, todėl vyrai ja paprasčiausiai naudodavosi. Šokėjos populiarumo paslaptis paprasta – ji buvusi lengvai prieinamas grobis: gundė vyrus šokdama striptizą, lengvai sutikdavo dalyvauti fotosesijose ir neatsisakydavo intymiai suartėti.

Žozefina de Bogarnjė (Josephine de Beauharnais)

Iš tiesų imperatorienė vadinosi Mari Žozefa Roze. Bet dabar ji žinoma kaip Žozefina, nes tokį vardą jai išrinko Napoleonas Bonapartas. Ši moteris tapo vienintele Napoleono meile. Ir net išsiskyręs su ja imperatorius išsaugojo jai titulą bei mylėjo iki pat savo mirties.

Gyvendamas santuokoje Bonapartas atleisdavo Žozefinai nuolatines neištikimybes ir laikė ją tikru grožio etalonu. Ji iš tiesų buvo patraukli, bet turėjo vieną svarbų trūkumą. Žozefinos dantys buvo siaubingos būklės, nes ši moteris mėgo cukraus sirupą.

Kai tik imperatorienė praverdavo burną, įspūdis apie jos išvaizdą neišvengiamai sugesdavo. Būtent dėl to viešumoje Žozefina stengdavosi patylėti, dažniausiai tik kukliai šypsodavosi.

Karalienė Margo

Apie Henriko Navariečio žmoną sklido aibė gandų. Ji buvo vadinama pasileidėle ir intrigante, kuri esą ne sykį tapo mirties bausmių bei karų priežastimi. Ir būtent šitaip ji ir vaizduojama daugelyje knygų bei filmų apie žymiąją karalienę.

O iš tiesų karalienė Margo buvo išmintinga to meto moteris. Amžininkai laikė ją vieninteliu iš Jekaterinos Mediči vaikų, kurio grožis derėjo su išskirtiniu protu bei kūno sveikata. Jos negalima vadinti „lemtinga moterimi“, nes vienu metu apie ją sklido tiesiog neįtikėtinos paskalos. Tačiau amžininkai pripažino jos grožį, todėl knygose bei filmuose buvo sukurtas atitinkamas Margo įvaizdis.

Margarita su savo broliu Fransua (dešinėje)

Reklama

Prenumeruok VMarkus