Olandijoje uždaromi kalėjimai, nes šalyje neliko nusikaltėlių

Patinka? Duok Like!

Olandijoje uždarė 19 kalėjimų, nes ten nepakanka nusikaltėlių kalėjimams užpildyti.

Ir uždarys dar 5, kaip nurodoma oficialiuose dokumentuose, pateiktuose leidyklai „Telegraaf”.

Reklama

Toks sprendimas paliks be darbo beveik 2000 žmonių, iš kurių tik 700 galės gauti kitokias pareigas teisėsaugos institucijose. Kalėjimų likvidavimo augimas susijęs su nusikalstamumo mažėjimu nuo 2004 metų.

Tuščių kamerų problema tapo tokia aštri, kad praeitų metų rudenį, Olandija transportavo 240 kalinių iš Norvegijos tam, kad užpildytų kalėjimus!

Egzistuoja daugybė priežasčių, dėl kurių nusikalstamumo lygis Olandijoje toks žemas: liberalūs įstatymai dėl narkotikų, gydymo, o ne įkalinimo akcentavimas, elektroninių apyrankių kaliniams taikymas, kas leidžia jiems dirbti laisvėje.

2008 m. buvo paskelbti tyrimo rezultatai, parodantys, kad elektroninių apyrankių sistema sumažina recidyvizmą 50 proc., palyginus su įprastu įkalinimu. Vietoje to, kad tūnotų kamerose už mokesčių mokėtojų pinigus, nusikaltėliai turi galimybę būti naudingiems visuomenei.

Visa tai nulėmė neįtikėtinai žemus kalėjimuose įkalintų asmenų skaičius: iš 17 milijonų gyventojų tik 11 600 kalinių.

Tuo pačiu Amerikoje šis skaičius sudaro 716 kalinių 100 000 gyventojų — rekordinis rodiklis visame pasaulyje. Tai yra socialinių tarnybų neveiksnumo ir iš įkalinimo įstaigų išėjusių asmenų reabilitacijos programų nebuvimo rezultatas. Neturėdami galimybės sugrįžti į įprastą, normalų gyvenimą, daugelis pakartotinai nusikalsta ir patenka į kalėjimą. Atsižvelgiant į tai, kad olandai iš tikrųjų atsiveža nusikaltėlius iš užsienio vien tam, kad užpildytų kalėjimus, didžiosioms valstybėms vertėtų iš jų pasimokyti!

Reklama