Restoranas pasamdė močiutes gaminti „naminio“ maisto ir tapo itin populiarus.

Patinka? Duok Like!

Net žymiausio virėjo gaminami patiekalai negali konkuruoti su močiučių kulinariniais gebėjimais. Jų patiekalai yra tokie skanūs, kad norisi apsilaižyti pirštus!

Tokiai nuomonei pritaria daugybė žmonių, ne išimtis ir italas Jody Scaravella.

Reklama

Jis taip stipriai ilgėjosi savo nonos (itališkai nonna – senelė), kad šiuo metu jo restorane susirinko net 40 senelių.

Vaikystėje Jody namuose viskam vadovavo senelė – tikras italų tradicijų ir receptų lobynas.

Jos atminimui prieš 13 metų Niujorke jis atidarė maitinimo įstaigą Enoteca Maria su tikslu supažinti lankytojus su tradicine, tačiau ne „aukštąja“, o būtent kaimiška italų virtuve, su patiekalais, kuriuos paprastos šeimininkės gamina savo šeimoms.

Jis pradėjo nuo skelbimo vietiniame laikraštyje: „Ieškomos italų kilmės senelės, žinančios regiono virtuvės tradicijas“. Tačiau ilgainiui žinia apie jo sumanymą pasklido po visą apylinkę ir moterys pradėjo kreiptis pačios.

Galiausiai jis atrinko 7 patyrusias garbaus amžiaus šeimininkes iš skirtingų Italijos regionų.

Kiekviena jų paeiliui nustatytą savaitės dieną gamina savo geriausią patiekalą.

Idėja sulaukė didelės sėkmės, greitai restorano savininkas sumanė praplėsti geografiją ir pakviesti seneles iš visų pasaulio regionų.

Šitaip Enoteca Maria tapo tarptautine: be italių virėjų, čia vadovauja senelės iš Argentinos, Alžyro, Rusijos, Sirijos, Dominikos Respublikos, Lenkijos, Liberijos ir Nigerijos.

Kartu maitinimo įstaigoje darbuojasi dar vienas ypatingas virėjas – senelis Džiuzepė, į kurio pareigas įeina įvairių rūšių makaronų gaminimas.

Ar senelės sugyvena tarpusavyje?

„Žinoma, atsiranda ir ginčių, ypač kai jos susirenka visos kartu, kadangi kiekviena jų yra pratusi būti vienintele šeimininkė savo virtuvėje, – pripažįsta Scaravella. – Kartais ir kibirkštys skraido“.

Jody restoranas labai populiarus – žmonės iš viso pasaulio rezervuoja staliukus net prieš pusmetį. Ir ne tik dėl skanaus maisto: lankytojai čia pasijaučia mylimais anūkais.

Restoratorius pabrėžia, kad visos kartu šios moterys sukuria ypatingą atmosferą. Kadangi „niekas neprilygsta pietums, kuriuos tau pagamino senelė“.

Reklama