Vokietijos cirke vietoj gyvūnų naudojamos hologramos

Patinka? Duok Like!

Daug metų žmonės negalėjo įsivaizduoti cirko be arklių, dramblių, beždžionių ir liūtų.

Bet Circus Roncalli nusprendė pakeisti nusistovėjusias tradicijas ir vietoj gyvūnų naudoti hologramas.

Reklama

Reikėtų pabrėžti, kad jų pasirodymai tokie pat atimantys žadą, kaip ir anksčiau.

Circus Roncalli nuo 1976 m. linksmino publiką pasirodymais su gyvūnais, bet neseniai jo vadovybė priėmė sprendimą pakeisti situaciją…

…kad galėtų kovoti su žiauriu gyvūnų išnaudojimu šioje industrijoje.

Cirko pasirodymuose vis dar yra ilčių ir uodegų, ugnies žiedų ir akrobatų, tik pirmą kartą cirko istorijoje nėra nė vieno tikro gyvūno.

Specialiai šiam cirkui buvo sukurti holografiniai projektorių perduodami 3D vaizdai, kurie transliuojami 360° kampu 32 metrų pločio ir 5 m gylio arenoje.

Tokius specialiuosius efektus pavyko įgyvendinti kompanijų „TAG/TRAUM“, „Bluebox“ ir „Optoma“ ir 11 lazerių projektoriaus „ZU850“ dėka.

Ryžtis šiam žingsniui cirką paskatino visame pasaulyje augantis susirūpinimas gyvūnų gerove, kurie didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia laikomi siaubingomis sąlygomis nelaisvėje.

Viso pasaulio aktyvistai jau apkaltino daugybę cirkų gyvūnų skriaudimu, marinimu badu ir laikymu antisanitarinėmis sąlygomis. Tuo tarpu gyvūnai priversti be perstojo linksminti publiką.

Tad be galo malonu žinoti, kad kai kurių šalių vyriausybės atkreipia dėmesį į šią problemą. Didžiojoje Britanijoje buvo priimtas įstatymas, kuriuo nuo 2020 metų draudžiama klajojantiems cirkams rengti pasirodymus su laukiniais gyvūnais.

Ar norėtumėte apsilankyti tokiame cirke? Ar pritariate, kad cirke neturi būti laukinių gyvūnų?

Reklama