Žmogus — legenda Nickas Vujicic: „Aš nesistengiu būti kažkuo kitu, aš ir taip kietas!“

Patinka? Duok Like!

Nickas Vujicic — nuostabus žmogus. Australų motyvacinis oratorius, mecenatas, rašytojas ir dainininkas, gimęs su Tetra-Amelijos sindromu — reta genetine liga, dėl kurios žmogus gimsta be galūnių. Jis ne tik rado savyje jėgų gyventi aktyvų, įvykių kupiną gyvenimą, bet ir daugelį metų padeda žmonėms atrasti savo gyvenimo kelią ir įkvepia juos GYVENTI! Šiandien jo tvarkaraštis surašytas valandomis – jis gauna virš 35 tūkstančių kvietimų iš viso pasaulio su prašymu surengti savo pasirodymą.

Nickas — laimingas keturių vaikų tėvas. Su savo būsima žmona Kanae Miyahara jis susipažino viename iš savo renginių. Jie susituokė 2012 metų vasario 12 dieną, o 2013 metų vasario 13 dieną jiems gimė pirmasis sūnus — Kiyoshi James Vujicic, o 2015 metų rugpjūčio 5 dieną — antrasis sūnus, Dejan Levi. Abu berniukai yra visiškai sveiki.

Reklama

2017 metų gruodį šeima sulaukė dar vienos priežasties džiaugtis — gimė dukros Olivia ir Ellie.

Nickas Vujicic kalbų ištraukos

Nelengva gyventi be rankų ir be kojų, bet dar blogiau gyventi su neįgalia širdimi. Jaustis vienišiems. Jausti, kad vilties nėra. Savo pasirodymą norėčiau pradėti nuo vienos juokingos istorijos. Kartą prie manęs priėjo žmogus, įdėmiai pažvelgė ir sušuko: „Kas tau atsitiko?“. O aš atsakiau: „Cigaretės.“ Mano gyvenime daug juoko…

Kai aš gimiau, gydytojai pasakė mano tėvams, kad aš negalėsiu vaikščioti. Bet mano tėvai atsakė: „Nežinai, ką gali tol, kol nepabandei.“ Matote mano kojytę? Aš turiu du pirštus…Peace! (angl. – taika). Jie nežinojo, kad aš galėsiu ne tik vaikščioti, bet ir šokinėti, plaukti, užsiimti banglenčių sportu ir net šokti su parašiutu.

Būdamas vaikas, aš nežinojau kas manęs laukia ateityje, aš mačiau tik sudužusias šukes. Aš nemylėjau savęs, aš lyginau save su kitais ir svajojau-svajojau-svajojau apie kojas. Aš lankiau mokyklą ir daugybė žmonių iš manęs juokėsi. Aš galvojau, koks gyvenimas manęs laukia, jeigu kiekvienas gali mane nuskriausti? Aš maniau, kad niekada nevesiu. Su žmona mes kartu jau 4 metus ir turime du sūnus. Aš myliu savo gyvenimą ir nieko jame nekeisčiau.

Bet pirmiausia reikia išmokti būti dėkingiems už tai, ką turite. Aš nežinau, ką jūs turite šiuo metu ir apie ką svajojate, bet svarbiausia pasaulyje – meilė. Todėl visiems žmonėms, kurie šiuo metu išgyvena sunkumus, aš noriu pasakyti: mylėkite save, duokite sau šansą, jūs neturite būti niekuo kitu. Būkite savimi.

Aš nesistengiu būti kažkuo kitu, aš ir taip kietas!

Žinote, žmonės tokie juokingi… Man patinka kalbėtis su vaikais. Kartą aš paklausiau 8 metų amžiaus vaikų: „Ar jūs jaučiate spaudimą?“ Ir jie man atsakė: „Aha! Namų darbai tokie sudėtingi, be to ir broliai su seserimis mums įkyrėjo. Gyvenime vien stresas!“. Paskui kalbu su 13 metų paaugle, o ji man atsako: „Tėvai varo iš proto, neturiu vaikino, stresas.“ Ir 17-mečiai stresuoja – paskutiniai metai mokykloje ir reikia stoti į universitetą. Kad tik pakliūčiau į universitetą – ir viskas bus gerai. Bet žinote kas? Jie patenka į universitetą, bet nuo to nepasidaro gerai, dabar trūksta pinigų: „Kad tik gaučiau darbą ir viskas bus gerai!“. Gavo darbą, pasižiūrėjo į savo viršininką – ir visiškas stresas!

Atsimenate, aš sakiau, kad maniau, jog niekada nevesiu? Maniau, kad net jeigu vesiu, negalėsiu paimti savo žmonos už rankos. Bet šiandien aš žinau, kad man nebūtina laikyti jos už rankos, svarbu laikyti jos širdį. Taip ir jūs turėtumėte žinoti, kas svarbu jūsų gyvenime – rankos ar širdis, kojos ar siela.

Dabar mano vyriausiam sūnui Kiyoshi trys metai, jis aukštesnis už mane. Kai mano sūnus verkia, aš negaliu jo apkabinti, bet jis prieina ir pats apkabina mane. Štai jums įrodymas, kad svajonės pildosi!

Jeigu ieškosite laimės laikinuose dalykuose, tai ir laimė bus laikina. Vaikystėje aš bandžiau save įtikinti, kad man niekas nepavyks: „Tu niekada nebūsi laimingas. Pasiduok.“ Būdamas 10 metų aš bandžiau nusižudyti. Įsivaizduokite, jeigu man būtų pavykę! Aš nebūčiau sutikęs savo žmonos, neturėčiau vaikų, niekada nebūčiau oratoriumi. Negalima pasiduoti, juk niekada nežinai, kas slypi už kampo, kol nepasukai!

Drąsa — nereiškia nebijoti, drąsa — tai bijoti, bet daryti

Mano spintoje dėl visa ko padėta batų pora, nes aš mačiau stebuklus. Bet dažnai Dievas negydo mūsų kūno, nes nori išgydyti sielą. Ir žinote kas? Jeigu aš nesulauksiu gyvenime stebuklo, aš galiu tapti stebuklu kažkam kitam. Kartą aš kalbėjau prieš auditoriją Kalifornijoje ir pamačiau, kaip vyras iškėlė mažą berniuką – Daniel Martinez. Aš pažvelgiau į jį ir neteko amo: jis neturėjo nei kojyčių, nei rankyčių. Aš paprašiau, kad tėtis užliptų su juo ant scenos, jam buvo vos 19 mėnesių. Jis pažvelgė į mane, o aš į jį. Aš negalėjau duoti jam „penkis“, bet aš padėjau savo mažą kojytę ant jo ir jis nusišypsojo. O aplinkui visi verkė, nes tai buvo tikras stebuklas.

Būkite dėkingi už tai, ką turite ir svajokite drąsiai. Aš kažkada nevertinau savo kojytės. O dabar, naudodamas klaviatūrą, aš ja surenku 43 žodžius per minutę (čia kai dar siurbčioji kavą iš puodelio). Bandykite vėl ir vėl, kol jums nepavyks. Tėvai netikėjo mano svajone tapti oratoriumi. Kai aš jiems pasakiau, kad noriu būti oratoriumi, jie atsakė, kad aš turiu gauti buhalterio specialybę. Aš mokiausi, bet paraleliai stengiausi įgyvendinti savo svajonę. Tol, kol sutariau dėl savo pirmo pasirodymo mokykloje, turėjau paskambinti į 52 švietimo įstaigas. 52 nesėkmės. Kai turi tikslą, būk pasiruošęs nesėkmėms.

Valstybė nesugebėjo man padėti, kai stojau į universitetą. Man padėjo nekomercinė organizacija „Australai australams“. Taigi, aš noriu, kad žmonės padėtų žmonėms. Aš noriu, kad universitetuose atsirastų daugiau neįgalių žmonių. Neįmanoma pakeisti šalies, nepakeitus miesto. Neįmanoma pakeisti miesto, nepakeitus mokyklos. Kiekvienas didelis proveržis šalyje reikalauja laiko. Aš meldžiuosi dėl mūsų vyriausybės, jai reikalinga Dievo pagalba. Aš noriu, kad mūsų jaunimas vėl pradėtų svajoti, kad sekanti karta taptų valstybės lyderiais. Ir jūs galite tai daryti. Jūsų praeitis nelemia jūsų ateities. Bet ateities lyderių sprendimai – lemia.

Nepaleiskite gyvenimo, vilties ir vėl būsite ištraukti į paviršių!

Reklama