99 procentai žmonių negali atskirti gripą nuo paprasto peršalimo!

Patinka? Duok Like!

Kaip nustatyti ar sergate gripu ar tiesiog peršalote? „USA Today“ cituoja gydytojus, tvirtinančius, kad tikrojo gripo (infliuenco) neįmanoma neatpažinti.

Nilas Šakteris – plaučių specialistas teigia:

Reklama

„Pagrindinis skirtumas – ligos eigos sudėtingumas. Esant peršalimui, ligonis svarsto ar eiti į darbą ar geriau visgi pasilikti namuose. Esant gripui tokių klausimų net nekyla: ligonis negali išlipti iš lovos“.

Gripo ir peršalimo simptomai yra panašūs ir dažnai tai apsunkina tikslios diagnozės nustatymą, ypač žiemą, kai respiratoriniai virusai yra itin aktyvūs.

JAV Nacionalinio alergijų ir infekcinių susirgimų instituto duomenimis, pagrindiniai šių susirgimų skirtumai yra tokie:

  • Aukšta temperatūra. Retas reiškinys esant peršalimui ir normalus esant gripui. Sergant gripu, temperatūra gali kilti iki 38,8°C, ypač vaikams ir laikytis 3 – 4 dienas.
  • Galvos skausmas. Peršalus – retai, sergant gripu – norma.
  • Kūno laužymas. Peršalus pasireiškia silpnai, sergant gripu – dažnai labai stipriai.
  • Nuovargis. Kartais pasitaiko peršalus, tačiau gripo pradžia dažniausiai pasireiškia stipriu nuovargiu, kuris palaipsniui mažėja, bet išlieka 2-3 savaitės.
  • Kosulys, užsikimšusi nosis, skaudanti gerklė. Tai labiausiai paplitę peršalimo simptomai, nors kartais jie atsiranda ir sergant gripu.
  • Diskomfortas krūtinėje, kosulys. Peršalus – lengvas arba vidutinio stiprumo, sergant gripu – būna labai stiprus.

Tiek gripu tiek peršalimu dažniausiai susergama žiemą. Susirgimų gripu padaugėja nuo spalio iki gegužės, o pats pikas būna nuo gruodžio pabaigos iki kovo.

Eduardas Janovas, Kolorado universiteto medicinos profesorius sako, kad stiprus peršalimas gali būti toks pat nemalonus, kaip ir lengvo arba vidutinio stiprumo gripas.

„Tiek gripas, tiek peršalimas gali praeiti be jokių simptomų, bet gali ir peraugti į sunkų susirgimą“, — sako .

Daugumą peršalimų sukelia virusai, atakuojantys viršutinę respiratorinės sistemos dalį, dėl jų atsiranda visiems gerai pažįstami ir visų nemėgstami simptomai: čiaudulys, kosulys ir sloga.

Dėl savo pasekmių, gripas yra daug sunkesnis susirgimas“ – priduria Janovas.

Gripo virusai gali paveikti viršutinius kvėpavimo takus, sukeldami staigius simptomus, bet taip pat gali paveikti ir plaučius, sukeldami kvėpavimo sutrikimus, pneumoniją ir bronchitą.

„Ūmus gripas yra blogiau už stiprų peršalimą, — sako jis. – Nuo ūmaus gripo galima numirti, o nuo stipraus peršalimo – ne“.

Tai visgi peršalimas ar gripas?

Peršalimą ir gripą sukelia skirtingi virusai, bet šių ligų simptomai yra panašūs ir dėl to kartais sudėtinga juos atskirti. Iš esmės, gripo eiga yra sudėtingesnė, o jo simptomai dažniausiai sunkesni.

Peršalimas.

Tipiniai simptomai – užsikimšusi nosis arba sloga, peršanti gerklė ir čiaudėjimas. Dažnas ir drėgnas kosulys. Karščiavimas, drebulys, galvos skausmai ir sąnarių laužymas nebūdingi; jeigu tokie simptomai pasireiškia, dažniausiai jie būna lengvos formos.

Gripas.

Dažniausiai lydimas karščiavimo, drebulio, galvos skausmo, lengvo ar stipraus kūno laužymo ir nuovargio pojūčio. Simptomai pasireiškia greitai, per 3-6 valandas. Kosulys sausas, gerklės dažniausiai neskauda.

Tikimės, kad šiomis žiniomis jums neteks pasinaudoti, bet geriausiai būti pasiruošusiems viskam!

Šaltinis

Reklama