Amerikos mokslininkas paaiškino, kodėl mirtis neegzistuoja


Žymus amerikiečių mokslininkas, Veik Foresto universiteto dekanas profesorius Robertas Lanca, kurį žurnalas „Time“ įtraukė į pačių įtakingiausių žmonių pasaulyje „Top 100“, pateikė teoriją apie tai, kad mirtis neegzistuoja – žmogus tiesiog pereina į paralelinį pasaulį. Pagal tyrinėtojų versiją, mirtis yra tik žmogaus sąmonės iliuzija.

Medicinos profesorius Robertas Lanca nurodo, kad mirties supratimas susijęs su sąmonės ypatumais, kurie asocijuojasi su išėjimu iš gyvenimo, kai vidaus organai nustoja funkcionuoti. „Iš tikrųjų gi sąmonė ne užgęsta, bet pradeda veikti, bet jau kitame pasaulyje“, – tvirtina mokslininkas.

Robertas Lanca tapo žymus savo tyrinėjimais kamieninių ląstelių srityje, taip pat sėkmingais eksperimentais klonuojant nykstančias gyvūnų rūšis. Prieš kelerius metus Lanca pakeitė savo mokslinio intereso kryptį ir susidomėjo fizika bei kvantine mechanika. Savo teoriją apie mirtį mokslininkas suformulavo veikiamas šios srities duomenų, palygino juos su astrofizikos atradimais, – ji gavo „biocentrizmo“ pavadinimą.

Advertisements

Robertas Lanca tvirtina, kad mirtis – tai žmogaus sąmonės iliuzija. „Žmonės identifikuoja save su savo kūnu: mano, kad kūnas mirs ir jie mirs kartu su juo. Bet sąmonė egzistuoja ne laike ir erdvėje“, – pažymi mokslininkas.

Žmogaus sąmonės galimybių yra visur, taip pat ir už žmogaus kūno ribų, atitinka kvantinės mechanikos pagrindus, pagal kuriuos, galimi iškart keli įvykių vystymosi variantai. Žmogaus sąmonė, sako profesorius Lanca, – tai energijos rūšis, todėl ji nedingsta ir negali būti sunaikinta, ji gali tik be galo daug kartų keistis ir transformuotis.

„Egzistuoja daugybė visatų. Jose ir realizuojasi visi įmanomi įvykių vystymosi variantai. Vienoje visatoje kūnas miršta, o kitoje – tęsia gyvenimą, sugerdamas sąmonę, kuri persikėlė į šią visatą“, – neabejoja mokslininkas.