Apie dvasios galią


Ateina mokinė pas Mokytoją ir sako:

– Mokytojau, pavargau, mano gyvenimas toks sunkus ir problematiškas. Aš nuolat plaukiu prieš srovę – nebeturiu daugiau jėgų… Ką man daryti?

Užuot atsakęs, mokytojas užkaitė vandens trijuose vienoduose puoduose. Į vieną įmetė morką, į kitą įdėjo kiaušinį, į trečią įbėrė kavos. Po kurio laiko morką ir kiaušinį jis išėmė iš vandens, o kavą įpylė į puodelį.

– Kas pasikeitė? – paklausė.

– Kiaušinis ir morka išvirė, o kava ištirpo vandenyje, – atsakė mergina.

– Ne, tai paviršutiniškas mąstymas. Pažiūrėk – kieta morka, pabuvusi vandenyje, suminkštėjo. Trapus ir skystas kiaušinis pasidarė kietas. Jų išorė nepasikeitė, bet veikiama vienodų nepalankių aplinkybių – verdančio vandens, – pasikeitė jų struktūra. Taip ir žmonės – stiprūs iš išorės gali ištežti ir tapti silpni ten, kur trapūs ir švelnūs tik sustiprėja.

– O kava? – pasiteiravo mergina.

– Ak! Tai – įdomiausia! Kava naujoje terpėje ištirpo ir pasikeitė – pavertė verdantį vandenį nuostabiu kvapniu gėrimu. Yra ypatingų žmonių, kurie nesikeičia, nepriklausomai nuo aplinkybių, bet pačias aplinkybes paverčia nauja neįtikėtina patirtimi, pasisemdami iš situacijos naudos ir žinių.


Like it? Share with your friends!

33
2 shares, 33 points