Japonų metodai, padedantys įveikti tinginystę arba 1 minutės principas


„Nuo pirmadienio pradėsiu naują gyvenimą, eisiu į sporto salę, užsirašysiu į jogą, pati sau atliksiu masažą, pradėsiu stiprinti pilvo raumenis…“ – kiekvienas iš mūsų periodiškai nusistato sau kelis tikslus ir jų nepasiekęs, perkelia juos kitam mėnesiui, keletui mėnesių, metams.

Kartais mes uoliai pradedame daryti tai, ką planavome, tačiau, treniruojantis tris kartus per savaitę sporto salėje po kelias valandas, mes greitai ir ilgam metam šitą užsiėmimą. Kodėl tai vyksta? Todėl, kad apkrova didelė, todėl, kad nusibosta, o įprotis dar nėra išvystytas.

„Kaizen“ metodai arba 1 minutės principas

Egzistuoja tokia japonų metodika „kaizen“, kurioje slypi taip vadinamas 1 minutės principas. Šio metodo esmė yra ta, kad asmuo konkrečiu veiksmu užsiima tik 1 minutę, bet kiekvieną dieną ir tuo pačiu metu. 1 minutė laiko yra labai mažai, o tai reiškia, bet kas tai gali padaryti. Tingulys nepasipainios jūsų kelyje. Tie patys veiksmai, kurių jūs nenorėtumėte daryti pusę valandos, sugalvodami sau įvairius pasiteisinimus, gali būti lengvai atlikti per minutę.

Šokinėti per virvutę, daryti pratimus pilvo raumenims, atlikti pratimus akims, užsiimti joga, skaityti knygą užsienio kalba – kai nustatytas užduoties atlikimo laikas yra tik 1 minutė, užduotis tampa lengvai įgyvendinama, ji atneša jums džiaugsmo ir pasitenkinimo.

Labai svarbu, kad jūs nugalite nepasitikėjimą savo jėgomis, atsikratote kaltės ir bejėgiškumo jausmo, pajuntate sėkmės ir pergalės skonį. Įkvėpti sėkmės, jūs pamažu didinate minutės trukmės užsiėmimus iki penkių minučių ir t.t. Palaipsniui pasieksite ir pusvalandžio trukmės užsiėmimus. Pažanga akivaizdi!

„Kaizen“ užgimė Japonijoje. Pats žodis yra sudėtinis ir sudarytas iš kitų dviejų žodžių – „kai“ („pokyčiai“) ir „zen“ („išmintis“). Šios valdymo koncepcijos autorius yra Masaaki Imai. Jis mano, kad „kaizen“ yra tikra filosofija, kuri gali būti vienodai sėkmingai taikoma tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime.

Vakarų kultūros žmonėms japonų metodas gali atrodyti neveiksmingas, nes Vakaruose vyrauja nuomonė, kad be didelių pastangų neįmanoma pasiekti gerų rezultatų. Tačiau didelio masto programos, kurioms reikia galybės pastangų, gali palaužti žmogų ir likti nesėkmingomis. „Kaizen” principas tinka visiems ir gali būti taikomas daugeliui gyvenimo sričių. Pavyzdžiui, japonai naudojasi laipsniško ir nuolatinio valdymo srities tobulinimo strategija.

Liko tik nustatyti jūsų poreikius ir pradėti taikyti “kaizen” metodus praktiškai.