Kodėl katė miega ant žmogaus: ką reiškia jos pozos ir pasirinkta vieta


Užsiropšdama ant kelių arba atsiguldama šalia, katė parodo savo nuolankumą ir prisirišimą. Kai naminė katė miega savininko lovoje, ji naudojasi ja, kaip šilta, pažįstamai kvepiančia vieta. Jai ramiau, kai jaučia šeimininko artumą, ir, tuo pačiu, katė yra įsitikinusi, kad ji kontroliuoja žmogų. Pagal kitą teoriją, katė miega ant žmogaus ir jo daiktų tam, kad sugertų neigiamą energiją ir nuimtų skausmą. Šis gyvūnas jaučia pažeidžiamas vietas ir atsigula ant tos kūno vietos, kurią skaudą ir kur pakilusi temperatūra.

Katė ir žmogus

Katėms svarbu dalyvauti šeimininko gyvenime ir būti įvykių dalimi. Atsiguldamos ant žmogaus, jo daiktų ar užšokdamos ant rankų, jos jaučiasi įvykių sūkuryje, o uoslės dėka, gauną papildomą informaciją.

Kai katė trinasi į žmogaus kojas, jo daiktus, ji ant jų palieka savo kvapą ir priimą žmogų, kaip šeimos narį. Kačiukas, jeigu buvo anksti atskirtas nuo mamos, būtent taip ir priima žmogų. Katė nerimauja dėl žmogaus ir, jausdama organizmo sutrikimus, atsigula ant silpnosios vietos, pasidalindama savo gydančiąja energija.

Dėl žmogui nežinomų priežasčių, katės mėgsta užmigti ne savo namelyje, o žmogaus lovoje arba ant sofos. Nėščiosios moterys dažniausiai jaučia nepatogumą, kai katės atsigula joms ant pilvo. Jos jaudinasi, kad augintinis savo svoriu pakenks besiformuojančiam vaisiui. Kai kurios bijo, kad katės jaučia kažkokį sutrikimą. Iš tikrųjų gyvūnas tiesiog prisiliečia prie šiltos ir gyvos vietos.

Augintinio elgesys

Jeigu kačiukas įpranta užmigti šeimininko lovoje, tai tampa blogu suaugusios katės įpročiu. Katę sunku atpratinti nuo žmogaus lovos, nors ji seniai nustojo drebėti ir šalti. Suaugusi ir tapusi nepriklausoma (jos nuomone), katė jaučiasi pažeidžiama miego metu. O, atsižvelgiant į tai, kad didžiąją savo gyvenimo dalį ji miegą, šeimininko kvapas ramina ir suteikia saugumo jausmą. Žmogus yra daug kartų didesnis už savo augintinį ir gyvūnas jaučiasi tvirtai ir saugiai jo globoje.

Įsikurdamas ant sofos ar fotelio, gyvūnas patiria panašias emocijas, bet, kadangi antklodė ir paklodė labiausiai kvepia žmogumi, augintinis mieliau miega būtent lovoje.

Egzistuoja ir mokslinis paaiškinimas, kodėl katė atsigula ant tam tikrų šeimininko kūno vietų. Ieškodama šilčiausios vietos, katė randa ją ten, kur pakilusi temperatūra. Liga paprastai prasideda nuo uždegimo ir temperatūros pakilimo pažeistoje kūno dalyje ir gretimuose audiniuose. Jeigu šeimininkui skauda pilvą, katė atsigula būtent ant šios vietos. Maudžia kelius – augintinis susisuks ant šeimininko kojų.

Kai kurie kačių augintojai pastebi, kad po to, kai katė naktį išmiega jų lovoje, jie jaučiasi ženkliai geriau. Jie įsitikinę, kad gyvūnas juos pagydo ir perima jų silpnumą. Tam yra loginis paaiškinimas:

– katė veikia kaip placebas arba zooterapija;
– žmonės jaučia įprastą miego trūkumą, o išsimiegoję, iškart pasijaučia geriau.

Ligos paveikti organai pritraukia kates savo šiluma, juk katės mėgsta miegoti ant šilčiausios žmogaus kūno vietos.

Mėgstamiausios kačių vietos

Katėms, nemėgstančioms glostymo ar prisilietimo, miegas šeimininko lovoje turi egoistišką prasmę, nes gyvūnas tokiu būdu įtvirtina dominavimą. Labiausiai jos mėgsta gulėti:

– ant krūtinės;
– ant nugaros;
– ant žmogaus galvos.

Katė susisuka ant krūtinės tada, kai nori ir gali vaidinti, kad miega, nors iš tikrųjų guli atmerktomis akimis. Žmogus, matydamas, kaip gyvūnui malonu gulėti tokioje pozoje, nedrįsta jo išvyti ir kenčia šiuos laikinus nepatogumus.

Užsiropšdamas ant miegančio šeimininko, gyvūnas-savimyla bando pademonstruoti, kad jis yra vadas. Ir jo visiškai nejaudina ar žmogus miega. Katė tupi ant jo kaip ant savo laimikio, patenkinta savimi ir savo padėtimi namuose. Tą patį galima pasakyti, kai katė tupi arba miega ant pagalvės.

Katės, kurios mieliau renkasi miegoti prie kojų, turi švelnesnį ir taikesnį charakterį. Katės jaučia nuovargį ir kojų sunkumą ir stengiasi atsigulti šalia. Jeigu katė tupi ant pagalvės, ji jaučia padidintą temperatūrą ir šildo save, tuo pačiu nuramindama šeimininką.

Pasirinkdamas miegui patogią vietą, gyvūnas tuo pačiu metu stengiasi sušilti it pasijausti saugiai. Tokios vietos yra spinta, komoda, spintelė arba lova. Žmogaus sofa ir lova katei – vietos, kuriose ji jaučiasi namų ar buto šeimininke.

Liaudies prietarai

Žinomiausias prietaras apie kates byloja: „Kur katė miega, ten ir skauda“. Tai pastebėjo žmonės, kuriems katės padėjo įveikti ligas. Jeigu žmogus dirba protinį darbą, jo katė mėgsta gulėti jam ant galvos, po ko šeimininkas jaučiasi pailsėjęs, jam nesunku pastebėti, kad augintinis padeda atsikratyti galvos skausmo.