Kodėl lėktuvui kylant ir leidžiantis prašoma pakelti iliuminatoriaus žaliuzes?

Patinka? Duok Like!

Pakeliant iliuminatoriaus žaliuzes prasideda ilgas pasirengimo avarinėms situacijoms procesas. Lėktuvo ekipažas turi tik 90 sekundžių evakuoti visus keleivius, jeigu nutiktų avarija. Evakuacijos procesas užima vienodą laiką, nepriklausomai nuo lėktuvo dydžio bei keleivių skaičiaus. Todėl siekdama pasiruošti toms lemtingoms 90 sekundžių komanda parengia lėktuvą iš anksto. Be to, ypač svarbios būna vietos prie avarinio išėjimo — jas gali užimti tik suaugę asmenys, kuriems rekomenduojama susipažinti su saugos instrukcija, kad būtų pasirengę padėti ekipažui ypatingoje situacijoje.

Iliuminatoriaus žaliuzės pakeliamos lėktuvui kylant ir leidžiantis, nes šie etapai laikomi pavojingiausiais. Dauguma katastrofų įvyksta kilimo bei leidimosi metu, todėl keleivių prašoma pakelti žaliuzes bei pasirūpinti, kad sėdynių atlošai būtų vertikalioje padėtyje, diržai prisegti ir t. t. Tuo atveju, jei įvyktų kas nors netikėta, komanda spės greitai sureaguoti.

Reklama

Kodėl lėktuvui kylant bei leidžiantis prašoma pakelti iliuminatorių žaliuzes?

Be to, reikia atsižvelgti, jog:

— Keleiviai smalsūs. O juk tai dar 100 ar 300 žmonių, kurie akylai stebi kilimo arba leidimosi eigą ir yra pasirengę tuojau pat pranešti, jei pastebėtų ką nors neįprasta.

— Avarinės situacijos atveju kiekviena sekundė svarbi. Kai žaliuzės būna pakeltos, komanda gali tuojau pat išvysti, kokios sąlygos už lėktuvo borto, ir priimti teisingiausius sprendimus dėl evakuacijos.

— Žmonės turi būti pasirengę avarijai. Todėl dieną pakeltos žaliuzės padeda keleiviams priprasti prie apšvietimo. Avarinės evakuacijos atveju keleiviams nereikėtų reaguoti į apšvietimo pasikeitimą salone. Tas pat pasakytina apie naktinius skrydžius: žaliuzės būna pakeltos, o apšvietimas lėktuve prislopintas. Tai padeda gelbėjimo tarnyboms iš išorės pamatyti, kas vyksta viduje.

Taisyklės, be abejo, gali skirtis priklausomai nuo aviakompanijų politikos, bet dauguma atvejų pagal instrukcijas reikalaujama, kad žaliuzės būtų pakeltos.

Reklama

Prenumeruok VMarkus