Mokslas patvirtino ir paaiškino, kaip šunys atpažįsta „blogus“ žmones

Patinka? Duok Like!

Dažnai būna taip, kad šunų savininkai negali paaiškinti, kodėl kai kurie žmonės priverčia jų augintinius būti budrius. Kai kurie daro skubias išvadas, kad gyvūnas turbūt yra truputį kaprizingas. Tačiau mokslininkai mano, kad šuns elgesys paremtas tuo, jog jis gali atpažinti „blogus“ žmones.

Jau įrodyta, kad šunys yra jautrūs gyvūnai, gebantys atskirti įtūžusį žmogų nuo atsipalaidavusio.

Reklama

Tačiau tyrinėtojai nusprendė ištirti aspektą, dėl kurio mes visada daugiau ar mažiau buvome įsitikinę. Šunys turi šeštąjį jausmą. Ypač stipriai jis pasireiškia žmonių atžvilgiu. Ir jei gyvūnas tampa daugiau ar mažiau bendraujantis priklausomai nuo žmonių, su kuriais jis pradeda kontaktuoti, tai galima būtų paaiškinti.

Kad įsitikintume, jog šunys gali identifikuoti „blogą“ žmogų, buvo atliktas šis eksperimentas.

Tyrėjai nusprendė sukurti šunims dvi situacijas. Jose dalyvavo šeimininkas ir du darbuotojai. Pirmoje situacijoje savininkas iš visų jėgų bandė atidaryti konteinerį su maistu. Jis kreipėsi pagalbos į vieną iš darbuotojų, o antras nebuvo įtrauktas. Po to, kai konteineris buvo atidarytas, šuo valgė maistą, duotą abiejų darbuotojų.

Antroje situacijoje vienas iš dviejų darbuotojų atsisakė padėti šeimininkui atidaryti konteinerį, o antras nieko nedarė. Šuo valgė maistą tik duotą antrojo ir vengė eiti prie žmogaus, kuris nepadėjo šeimininkui.

Taip pat elgėsi su žmonėmis visi šunys, dalyvavę eksperimente. Tyrimo rezultatai buvo publikuoti mokslo santraukoje „Neuroscience & Biobehavioral Reviews“.

Taip tyrėjai priėjo prie išvados, kad šunys apie žmones sprendžia priklausomai nuo to, kaip šie žmonės elgiasi su kitais.

Jei jūsų šuo urzgia arba nenori, kad jį glostytų kas nors iš jūsų aplinkos – vadinasi, anksčiau buvo situacijų, kai šie žmonės, gyvūno nuomone, su jumis elgėsi „blogai“. Nepamirškite, kad šunys turi puikią atmintį!

Šaltinis

Reklama