Pasirodo, kad užmaršumas – gerai veikiančių smegenų požymis


Daugelis mūsų gali atsikvėpti! Naujausi tyrimai parodė, kad užmaršumas gali būti gerai veikiančių smegenų požymis. Tokia nuomonė buvo išsakyta žurnale „Neuron“ publikuotame straipsnyje.

Pasirodo, kad užmaršumas neturi nieko bendro su žemu intelekto lygiu.

Viskas yra dėl to, kad smegenys suvokia informaciją ne kaip faktus, bet sukurdamos bendrą įvykių vaizdą ir bandydamos ją supaprastinti, kad galėtų panaudoti ateityje.

Mokslininkų nuomone, smegenys neturi veikti kaip vaizdo kamera, įrašinėdamos viską iš eilės. Iš visų prisiminimų jos tiesiog atrenka svarbiausius dalykus. Būtent tai ir padeda žmogui priimti teisingus sprendimus.

Tyrimo bendraautoris profesorius Blakeʼas Richardsas iš Toronto universiteto sako:

„Atminties tikslas – padaryti jus protingu žmogumi, galinčiu priimti sprendimus atsižvelgiant į aplinkybes, o tam geriausiai padeda nereikalingos informacijos pašalinimas.“

Pernelyg didelis nenaudojamos informacijos kiekis lemia netinkamų sprendimų priėmimą. Tad dalį jos reikia pašalinti, kitaip tariant, pamiršti.

Mums dažnai atrodo, kad gerą atmintį turintis žmogus greičiau susivokia situacijoje ir kad jo smegenys puikiai veikia.

B. Richardso teigimu, pagaliau mūsų smegenys daro tik tai, ko reikia, kad išgyventume, žvelgiant iš evoliucijos pusės.

Tad kai kitą kartą ieškosite buto raktų arba bandysite prisiminti belaidžio tinklo slaptažodį, pagalvokite, ar jūsų smegenys neištrynė šios informacijos, nes palaikė ją nereikalinga?

Ar pajutote palengvėjimą? Ar kada pastebėjote, kad pamirštate elementarius dalykus?