Trys sielos lygiai — trys kalbos lygiai. Koks mūsų sielos išsivystymo lygis?


Žmogus gali nepriekaištingai apsirengti ir gražiai atrodyti. O gali vilkėti ir paprastus drabužius ir neišsiskirti ypatingu grožiu. Bet vos žmogui prakalbus, paaiškėja, kokia gi jo siela. Sielos išsivystymo lygis pasireiškia kalboje.

Aukščiausiame išsivystymo lygyje žmogaus kalba paprastai yra negarsi ir rami. Aiški ir suprantama. Žmogus renka tinkamus žodžius. Kalbėdamas jis vartoja daug metaforų ir palyginimų, jo kalba įdomi. Jis vengia griežtų ir grubių išsireiškimų, nors kalba teisybę. Jam būdingas humoras, bet jis dažniau juokiasi iš savęs, papasakodamas ką nors smagaus. Po pokalbio su tokiu žmogumi, jausitės pakylėti, kaip po geros dainos arba filmo. Jūs sužinosite kažką naujo, jausitės ramiau. Tačiau, tokie žmonės yra labai jautrūs. Jeigu kažkas juos apkalbinėja arba keikiasi, jie kenčia fiziškai. Tiesiog jaučiasi blogai, ir tiek. Jie net galėtų dėl to susirgti.

Antrame išsivystymo lygyje žmogaus siela yra aktyvi ir energinga. Kartais net per daug. Toks žmogus gali kalbėti įvairiomis temomis, bet dažniausiai kalba apie pinigus, politiką, asmeninius santykius, sveikatą. Jis išsako savo pasvarstymus, yra linkęs ginčytis, neigti. Toks žmogus mėgsta pajuokauti, o ypač pasijuokti iš kitų. Toks žmogus taip pat linkęs kritikuoti, o kritikos savo atžvilgiu nepriima, gali iškart supykti ir susiginčyti. Jis lengvai kalba apie seksą, dažnai viešai aptarinėja savo asmeninius reikalus. Po pokalbio su tokiu žmogumi jausite nuovargį, nors iš pradžių gali būti įdomu, – vis tik jis kalba per daug…

Advertisements

Žemiausias sielos išsivystymo lygis – grubi kalba ir keikimasis. Norėdamas ką nors papasakoti, šis žmogus sunkiai randa žodžius – jo žodynas skurdus. O keikiasi jis virtuoziškai, žino daugybę keiksmažodžių. Jo humoras susijęs su mirties ir prievartos temomis, su išdavyste – tokių istorijų šis žmogus žino nemažai. Jis nuolat ką nors apkalbinėja ir skleidžia apkalbas bei melą. Vos tik jis praveria burną – lyg blogas kvapas pradeda sklisti kambaryje. Jo kalba pilna pavydo ir pykčio, skundimosi ir burbėjimo. Būti šalia jo nepakenčiama, kaip ir būti prie šiukšliadėžės.

Štai trys sielos išsivystymo stadijos — jas galima atpažinti pagal žmogaus kalbą.

Dienos metu mes galime pereiti nuo vieno lygio prie kito. Bet kuo dažniau nusileidžiame iki žemiausio trečio lygio, tuo sunkiau sugrįžti atgal. Žmonės su aukštu sielos išsivystymo lygiu gydo savo kalba. O žmonės su žemiausiu sielos išsivystymo lygiu – žudo ir tęršia. Žmonės su aukštu sielos išsivystymo lygiu gyvena ilgiau ir rečiau serga, tai žinomas faktas. Kalba ne tik išgydo aplinkinius, bet ir padeda gyti pačiam. Taigi, reikėtų siekti aukštesnio išsivystymo lygio ir lipti laiptais, sustatytais iš gerų žodžių… sveikatos ir ilgo gyvenimo link…