10 būdų ieškoti informacijos svetainėje „Google“

Patinka? Duok Like!

1. Kaip surasti tikslią frazę ar žodžio formą

Rasti tikslią frazę ar žodžio formą yra paprasta! Pasinaudokite kabutėmis. Paimkite ieškomą frazę ar žodį į kabutes, ir Google ieškos tų tinklalapių, kuriuose yra lygiai tokia pat frazė (arba tokia žodžio forma).

Pavyzdžiui: „aš žiūriu į dangų“

Reklama

2. Kaip surasti citatą, kurioje praleistas žodis

Jeigu jūs ieškomoje citatoje pamiršote kokį nors žodį, tai ne bėda! Tiesiog paimkite visą šią citatą į kabutes ir vietoj pamiršto žodžio įrašykite žvaigždutę *. Ir jūsų citata bus atrasta kartu su pamirštu žodžiu.

Pavyzdžiui: „geriau * rankose nei gervė danguje“

3. Kaip surasti pamirštą žodį, minimą viename sakinyje

Pasinaudokite šiuo gražiu ženklu – &. Jeigu susiesite tam tikrus žodžius šiuo ženklu, „Google“ paieškos sistema suras dokumentus, kur šie žodžiai rašomi greta viename sakinyje.

Pavyzdys: majonezas & morka & žirneliai & bulvės & kiaušiniai

4. Kaip pašalinti nepageidaujamą žodį iš paieškos

Tereikia parašyti prieš žodį, kurio nenorite matyti atsakymuose, minusą. Tokiu būdu galima iš paieškos pašalinti netgi keletą žodžių:

Pavyzdys: siuvinėjimo schemos -virbalais

5. Kaip ieškoti atsakymo konkrečiame tinklalapyje

Šiuo atveju tiks operatorius „site“. Jį pasitelkus galima užklausoje nurodyti tinklalapį, kuriame norite atlikti pageidaujamą paiešką. Tik tokiu atveju būtinai po žodelio „site“ parašykite dvitaškį.

Pavyzdys: Lietuvos istorija:wikipedia.org

6. Kaip ieškoti tam tikro tipo dokumentų

Tarkime, jums reikalingas „mime“. Nurodykite užklausos lauke „mime“, po to dvitaškį ir dokumento tipą, kuris jus domina. Pavyzdžiui, pdf arba doc.

Pavyzdys: wv passat 2019 filetype:pdf

7. Matų skaitiklis

Jeigu jums reikia sužinoti, kaip apskaičiuoti vienu matu skaičiuojamus dalykus kitu matu, pakanka įvesti užklausą į paieškos laukelį.

Pavyzdys: 1 kg = pounds

8. Skaičiuotuvas

Pakanka surinkti skaičius paieškos laukelyje ir paspausti „ieškoti“ – „Google“ pateiks jums aritmetinio veiksmo rezultatą.

Pavyzdys: 69+1

9. Miesto orų prognozė

Kaip ir norėdami sužinoti tikslų laiką, pasinaudojame tinklalapiu nurodydami „weather“ (arba „orai“) ir konkretų miestą. Ir sužinosite kelių dienų orų prognozę.

Pavyzdžiui: Orai Vilnius

10. Vertėjas

Galima versti atskirus žodžius čia pat.

Pavyzdžiui: translate žemuogė into english

Reklama