10 faktų apie smegenų veiklą, įrodančių, kad mes galime viską


Mūsų smegenys gali padėti pakilti į aukščiausią viršūnę, įgyvendinti slapčiausias svajones ir pasiekti pačių sudėtingiausių tikslų. Todėl reikia išmanyti smegenų veiklos principus.

1. Smegenims tikrovė ir įsivaizdavimas – vienas ir tas pats

Smegenys reaguoja į kiekvieną mintį ir neatskiria, kur faktas, o kur fantazija. Būtent todėl žmonės, užsidėję „rožinius akinius“, jaučiasi laimingesni, o organizmas priima placebą kaip tikrą vaistinį preparatą.

2. Protinis darbas nevargina smegenų

Smegenų nuovargis atsiranda dėl mūsų emocijų. Aktyviai dirbant, smegenyse tekančio kraujo sudėtis nepakinta. Nors, pavyzdžiui, visą dieną aktyviai dirbusio žmogaus venomis tekantis kraujas ženkliai pasikeičia.

3. Dažniausiai smegenys dirba „autopilotu“

Daugiau nei pusė mūsų šiandieninių minčių yra vakarykštės. Būtent todėl pesimistams labai sudėtinga pakeisti savo pasaulio suvokimą. Reikia tiesiog „išvalyti“ smegenis ir priversti dažniau reaguoti į pozityvias mintis.

4. Mes matome tai, apie ką galvojame

Visos mintys tampa gyvenimo patirtimi. Tarkim, jūs svajojate nuvykti į Paryžių, tuomet visur susidursite su užuominomis apie tą miestą. Norite pakeisti aplinkinį pasaulį – keiskite savo mintis.

5. Smegenis reikia treniruoti taip pat kaip raumenis

Smegenys niekuo nesiskiria nuo raumenų, jas taip pat būtina treniruoti. Smegenims naudingas mokymasis, fiziniai pratimai šviežiame ore, taisyklingas maitinimasis, gilus miegas, kelionės į naujas vietas, užsiėmimas nauja veikla, rašymas, šokiai ir netgi „Tetris“ žaidimas.

6. Smegenys niekada nesiilsi

Netgi kai miegame, smegenys aktyviai dirba. Beje, sapnuojant smegenys dirba daug aktyviau negu dieną.

7. Gyvybiškai svarbu retkarčiais „atsijungti“

Kad nepaskęstume tūkstančiuose negatyvių minčių, reikia „atsijungti“ – leisti atsikvėpti mūsų imuninei sistemai. Nepamirškite aktyvaus poilsio, nes būtent jis duoda daugiausiai naudos mūsų smegenims.

8. Užmiršti – labai gerai, taip mes išsaugome nervų sistemos lankstumą

Kad smegenys priimtų naują informaciją, jos neišvengiamai turi atsikratyti senosios. Būtų puiku, jeigu patys nuspręstume, ką norėtume užmiršti, o ką prisiminti. Todėl reikia kuo dažniau naudotis informacija, kurią norime išsaugoti.

9. Smegenys nejautrios skausmui

Smegenys reaguoja į skausmą, bet pačios jo nejaučia, nes neturi tam tikrų receptorių. Nors šis faktas netaikomas daugeliui gyslų, nervų ir audinių, kurie yra apgaubę smegenis.

10. Mes galime pakeisti savo smegenis

Bet kokia veikla priverčia smegenis kurti naujas neuronų jungtis. Jeigu mes manome, kad esame neverti paaukštinimo, tai laikui bėgant ta mintis vis labiau įsitvirtins pasąmonėje. O jeigu šią situaciją pakeistume: „Man viskas pavyks“, tuomet smegenys savaime sudaro galimybes įgyvendinti šį tikslą.

Mes galime pasiekti absoliučiai viską. Svarbiausia – tuo tikėti.