3 gudrybės, padėsiančios greitai nuraminti agresyvų žmogų


Jeigu visi žmonės būtų vienodai ramūs ir racionalūs, gyventi būtų gal ne taip linksma, bet kur kas paprasčiau ir maloniau.

Tačiau mes visi, netgi išmintingiausi ir santūriausi, kartais atsiduriame tokiose situacijose, kai emocijos nugali.

Ir jeigu mes negalime nuolat vengti bendravimo su tvardytis nemokančiais žmonėmis, būtų naudinga bent jau žinoti, kaip padaryti mūsų bendravimą kuo neskausmingesnį ir naudingesnį.
Kelios gudrybės aprašomos straipsnyje „Loti ne ant to medžio“.

Straipsnyje pateiktas interviu su daktaru Albertu J. Bernsteinu, klinikiniu psichologu. Jis per ilgus darbo metus su psichikos problemų turinčiais žmonėmis išmoko grąžinti kontrolę prarandantį pokalbį į normalią vagą.

Panaudoję vos kelias gudrybes, galėsite nuraminti netgi labiausiai susierzinusį pašnekovą ir suteikti produktyvumo net labiausiai įkaitusiam pokalbiui.

1. „Prašau, kalbėkite lėčiau. Aš tikrai bandau jus suprasti.“

Čia nėra kalbos apie tai, kaip greitai kalba jūsų pašnekovas. Bet šis prašymas privers žmogų minutei sustoti ir nevalingai susimąstyti. Jis tuojau pat nuleis balsą, pradės kalbėti su pauzėmis ir tai leis jam pačiam daugiau mąstyti ir geriau parinkti kiekvieną žodį.

Pasak Bernsteino, tai veikia, nes jūs griaunate savo pašnekovo lūkesčius. Jis tikisi, kad jūs pradėsite konfrontaciją, bet jūs tiesiog paprašysite jo išaiškinti savo pretenzijas. Jūs esate susidomėjęs. Ir tai labai geras motyvas jam pradėti galvoti konstruktyviau.

2. „Ar galiu jums padėti?“

Šis būdas veikia tokiu pat principu, kaip ir pateiktas pirmiau. Jis parodo, kad jūs pasiruošęs bendradarbiauti. Jis sugriauna emocinę blokadą ir verčia žmogų pereiti nuo aklo savo nepasitenkinimo išreiškimo prie dialogo.

3. Užduokite bet kokius tikslinančius klausimus.

Nesvarbu, kaip išprotėjęs būtų jūsų pašnekovas. Dažniausiai, jeigu pradėsite aiškinti jam, kad jo argumentai yra melagingi arba bandysite įrodinėti, kad jis yra beprotis, jūs nesulauksite supratimo.

Tokie paaiškinimai, nors ir gimsta turint geriausių ketinimų, kažkodėl visada yra nepriimtini jūsų pašnekovui. Greičiausiai jis galutinai praras savikontrolę ir taps agresyvus.
Bernsteino nuomone, nesvarbu, ką žmogus sako apimtas pykčio. Geriausiai jį nuramins jūsų empatija ir susidomėjimas. Tad užduokite tikslinančius klausimus, jie padės pašnekovui vėl įkvėpti ir viską apgalvoti.