Auginame mažuosius dailininkus: 19 unikalių piešimo technikų vaikams

Patinka? Duok Like!

Jeigu jūsų mažylis dažnai nuliūsta, kad nemoka piešti arba piešinys išeina ne toks, kokio jis tikėjosi, pasiūlykite jam piešti ne pagal pateiktą pavyzdį, bet pasinaudoti alternatyviomis piešimo technikomis, kurios jį tikrai įtrauks ir motyvuos tolesnei kūrybai.

Siūlome jums 19 netradicinių piešimo technikų vaikams, kurios atskleis jų individualumą.

Reklama

1. PASPARTU

Naudojant šią piešimo techniką, netvarkingos vaikų keverzonės uždedamos ant lapo su iškirpta gyvūno, medžio, gėlės ar kita figūrėle. Jums reikia iškirpti šabloną, pavyzdžiui, ramunėlės formos, ir uždėti jį ant mažylio keverzonių. Taip niekuo neypatingas piešinys taps ypatingos idėjos dalimi.

2. FROTAŽAS

Popieriaus lapą reikia uždėti ant plokščio tekstūruoto paviršiaus ir užštrichuoti jo paviršių spalvotu pieštuku. Gausite gražų paveiksliuką-atspaudą! Vaikai, kuriems yra tekę piešti ant reljefinio medinio stalviršio, žino, kad kartais ši „technika“ atsiranda piešinyje visiškai netikėtai.

3. ORO DAŽAI

Tokiems dažams pagaminti nedideliame indelyje sumaišykite:

  • 250 g miltų, ½ šaukštelio sodos, ½ šaukštelio citrinos rūgšties,
  • porą lašų maistinių dažų,
  • 1 šaukštą druskos.

Piešimo technika:

1. Į indelį su ingredientais įpilkite šiek tiek vandens, kad dažai taptų reikiamos konsistencijos.

2. Teptuku arba vatos lazdelėmis užtepkite dažų ant kieto kartono.

3. 20–30 minučių įdėkite piešinį į mikrobangų krosnelę, kad masė išdžiūtų. Džiovinimo laikas priklauso nuo dažų tirštumo ir sluoksnio.

Atkreipkite dėmesį, kad kartono sudėtyje nebūtų sintetinių medžiagų ir plėvelių. Rinkitės arba paprasčiausią jo variantą, arba naudokite tvirtą spalvotą popierių.

4. MARMURINIS POPIERIUS

Šiai piešimo technikai prireiks:

  • skutimosi putų,
  • akvarelinių arba maistinių dažų,
  • plokščio indo,
  • popieriaus,
  • gremžtuko.

Darbo planas:

1. Ant bet kokio plokščio indo užtepkite storą sluoksnį skutimosi putų.

2. Kiekvienos spalvos dažus sumaišykite su vandeniu, kad gautumėte skystą masę.

3. Paimkite pipetę (ar paprastą teptuką) ir užlašinkite kelis skirtingų atspalvių dažų lašus ant putų.

4. Teptuku paskirstykite dažus po visą paviršių, stenkitės tai daryti taip, kad išeitų gražios linijos ir formos. Šis etapas gali būti laikomas kūrybiškiausiu ir įdomiausiu!

5. Ant putų padėkite švarų popieriaus lapą.

6. Padėkite lapą ant plokščio paviršiaus ir kartono gabaliuku nuvalykite nuo jo putas.

7. Po putomis pamatysite neįprastus marmurinius raštus, primenančius Šiaurės pašvaistę! Dabar 2 valandoms padėkite paveiksliuką į sausą vietą ir leiskite išdžiūti.

5. TAPYBA MUILU

Sumaišykite dažus su keliais lašais paprasto skysto muilo ir teptuku tepkite ant popieriaus. Pamatysite, kaip iš dažų kyla maži muilo burbuliukai, kurie sukuria gražią piešinio faktūrą.

6. KLECKOGRAFIJA

Šiai technikai galima naudoti šiaudelį, o galima apsieiti ir be jo. Paprašykite vaiko užlašinti dažų ant popieriaus lapo, vėliau palenkite jį į skirtingas puses ir leiskite dažams išsilieti. Vėliau prie „klecko“ ką nors pripieškite, kad išeitų gražus piešinys.

Taip pat galima padaryti „klecką“, o vėliau sulenkti lapą perpus, kad jis atsispausdintų ir kitoje jo pusėje. Suteikite vaikui galimybę pafantazuoti, ką primena „kleckas“, ir paprašykite pripiešti trūkstamas dalis.

7. TAPYBA ANT DRĖGNO PAVIRŠIAUS

Popieriaus lapą suvilgykite vandeniu ir palikite džiūti vos pusei minutės, tada pieškite akvarele. Dažai pasklis į visas puses, o jūs gausite originalius raštus.

8. PIEŠTUKŲ SAUJA

Suriškite 5–6 pieštukus gumyte arba lipnia juosta ir duokite juos vaikui piešti.

9. KREIDELĖS IR KRAKMOLAS

Pagaminkite krakmolo tirpalą ir sudrėkinkite juo švarų popieriaus lapą. Duokite vaikui kreidelių – tegu jis pabando piešti ant tokio slidaus paviršiaus. Naudokite pagrindines kreidelių spalvas ir ant popieriaus pamatysite naujus jų atspalvius!

10. ĮVAIRIASPALVIAI KLIJAI

Paruoškite kelis tuščius indelius ir įpilkite į juos PVA klijų, tada į kiekvieną indelį įlašinkite porą lašų įvairių spalvų dažų. Tokiais spalvotais klijais galite piešti viską, ką tik panorėsite! Itin gražiai atrodo piešiniai, atlikti „lašų technika“.

11. TAPYBA DRUSKA

Paprastu pieštuku ant popieriaus lapo nupieškite eskizą, apveskite jo kontūrą drėgnu teptuku ir užbarstykite druskos. Po 10 minučių druską nupurtykite, pripieškite trūkstamus elementus. Naudojant druską galima piešti drugelius, paukštelius, sniegą.

12. TAPYBA VAŠKU

Ant balto popieriaus lapo vaško žvake nupieškite žmonių arba gėlių kontūrus. Kai vaikas pradės spalvinti piešinį akvarele, jis „sukurs“ gražius baltus atvaizdus. Taip pat visą lapą galima išpiešti spalvotais dažais, jį išdžiovinti ir vėliau sutepti vašku.

Vašką tepkite storu sluoksniu ant guašo ir leiskite išdžiūti. Po to plona adata arba mediniu pagaliuku pabandykite išraižyti ryškų piešinį tamsiame fone.

13. POROLONAS ARBA KEMPINĖLĖ

Porolonu arba kempinėle, panardintais į guašą, mažylis gali nupiešti medžius, gėles, žiemos peizažus ir daugybę kitų dalykų.

14. PIEŠIMAS VATOS PAGALIUKAIS

Kelis vatos pagaliukus perriškite lipnia juosta arba gumyte, pasiūlykite vaikui panardinti juos į dažus ir nupiešti debesis, medžius, sniego pusnis, sniegą. Trūkstamus elementus gali nupiešti paprastu teptuku.

15. TAPYBA TAŠKAIS

Iš pradžių mažylis turi nupiešti daikto kontūrą, vėliau dažais arba flomasteriais užpildyti visą jo foną įvairiaspalviais taškais. Kad piešinys būtų spalvingas, reikia keisti taškų spalvas.

16. TAPYBA PURSLAIS

Paimkite sausą dantų šepetuką ir patepkite jį guašu. Nepersistenkite, dažų neturi būti per daug, bet jie turi būti tiršti. Ant stalo padėkite popieriaus lapą, pasilenkite virš jo, vienoje rankoje laikykite šepetėlį, o kita jį gramdykite. Jo šeriai turi būti pasukti į apačią, piešinio link, kitaip rizikuojate aptaškyti visus namus.

Jeigu šepetėlį padengsite keliomis spalvomis, sukursite savotišką fejerverką. Geltonos ir oranžinės gamos tiks pavaizduoti rudens tematiką, o mėlyna – sukurs nuostabų žiemos peizažą.

17. TAPYBA ATSPAUDAIS

Paimkite obuolį, perpjaukite jį perpus. Panardinę obuolio puseles į dažus sukurkite gražių piešinių. Šiai netradicinei tapybos technikai gali būti naudojami ir kiti „atspaudai“, kuriuos rasite namuose!

18. TAPYBA RUTULIUKAIS

Šiai technikai prireiks: dėžės dangčio, balionų, dažų, popieriaus, teptukų.

Plokščią dėžės dangtį uždenkite popieriaus lapu, gausiai ištepkite akvareliniais dažais. Vėliau uždėkite kelis stiklinius rutuliukus (arba guminius) ir šiek tiek pakratykite dangtį, kad rutuliukai judėtų ir maišytų spalvotus akvarelės purslus, taip sukurdami piešinį.

19. TAPYBA KOJOMIS

Ši technika labai atpalaiduoja ir vysto vaiko fantaziją! Lipnia juosta priklijuokite prie grindų popieriaus lapą. Mažyliui tarp kojų pirštų įdėkite pieštuką ir paprašykite ką nors nupiešti.

Taip pat galima piešti dažais, tiesiog merkiant kojų pirštus į guašą ir kuriant ant popieriaus gražius atspaudus.

Reklama

Prenumeruok VMarkus