Kaip per 5 minutes atsikratyti galvos skausmo be vaistų


Kai jums skauda galvą ir neturite po ranka vaistų, situacija gali pasirodyti beviltiška. Tačiau taip nėra. Egzistuoja mokslinis būdas atsikratyti galvos skausmo ir jis vadinasi akupresūra.

Šiandien papasakosime jums apie šią techniką, kurios dėka greitai ir efektyviai atsikratysite galvos skausmo.

Akupresūra – tai taškinis masažas, kurio efektyvumas pagrindžiamas daugeliu mokslinių tyrimų. Iš esmės tai yra akupunktūros ir refleksoterapijos rūšis, nereikalaujanti ypatingų medicinos žinių.

Kaip masažuoti akupresūrinius taškus

Pirmiausia patogiai įsitaisykite ir atsipalaiduokite. Taškų masažui neprireiks daug laiko, vidutiniškai tai trunka nuo 30 sekundžių iki 1 minutės.

Masažuokite tašką lengvais paspaudimais arba sukamaisiais judesiais. Dažniausiai galvos skausmas nurimsta jau masažuojant arba praėjus 5–10 minučių.

Advertisements

Egzistuoja 6 pagrindiniai taškai atsikratyti galvos skausmo

„Trečioji akis“ arba in-tan – taškas, esantis kaktos viduryje tarp vidinių antakių kraštų. Šis taškas taip pat atsakingas už akių nuovargio pašalinimą.

Simetriški taškai, esantys ties akių pradžia šalia jų vidinio krašto. Šios srities masažas taip pat padeda atsikratyti slogos ir gerina regėjimo aštrumą. Masažuoti 1 minutę paspaudimais arba sukamaisiais judesiais.

Simetriški taškai, esantys žemiau skruostikaulyje vienoje linijoje su vyzdžiais. Padeda atidaryti sinusus, mažina galvos ir dantų skausmą bei pašalina įtampą.


Advertisements

Šie taškai yra užpakalinėje galvos dalyje per vidurį tarp ausies ir stuburo pradžios. Jų masažas padeda palengvinti nosies užgulimą, akių ir ausų skausmą, stiprų galvos skausmą ir migreną.

Taškai toi-vei yra išsidėstę abiejose galvos pusėse, 2–3 cm nuo plaukų linijos pradžios smilkinių zonoje. Šioje vietoje galima užčiuopti nedidelę įdubą. Jos masažas padeda pašalinti galvos skausmą smilkinių srityje ir akių nuovargį.

Šie simetriški taškai yra išsidėstę tarp rodomųjų pirštų ir nykščių, viršutiniame taške, jungiančiame jų raumenis. Šios zonos masažas taip pat palengvina nugaros, dantų skausmą ir kaklo raumenų įtampą.