Melanomą sukelia ne saulė, bet apsauginiai kremai, sako gydytojai! Štai kaip tai veikia


Nepaisant to, kad išrastas apsauginis kremas nuo saulės, nustatomų odos vėžio atvejų skaičius nuolat didėja.

Mokslų daktarė iš Kalifornijos Elisabeth Plourde aptiko, kad piktybinių melanomų ir kitų odos vėžio ligų per 30 pastarųjų metų gerokai išaugo, nepaisant to, kad naudojamos nuo saulės saugančios priemonės.

Taip yra todėl, kad apsauginiuose kremuose nuo saulės yra kancerogenų ir cheminių medžiagų, kurie daro įtaką hormoniniam fonui.

Tai kodėl taip tikima apsauginiu kremu nuo saulės? Kodėl mums sako, kad be jo negalima išsiversti? Kaip mes gyvenome tūkstančius metų, kol jį išrado? Juk Saulė buvo gyvybės šaltinis nuo pat žmonijos atsiradimo.

Ar Saulė kenkia?

Pasirodo, Saulės žala – tai mitas. Pirmiausia ji mus maitina. Ir tai įrodyta moksliškai. Vieną naujausių ir didžiausių tyrimų publikavo Karolinos institutas Švedijoje 2014 metais.

Nustatyta, kad moterų, kurios vengė saulės vonių, mirštamumas yra du kartus didesnis nei tų, kurios deginosi kasdien. Ir tai buvo nemažas tyrimas. Buvo stebima 30 000 moterų 20 metų!

Neištyrinėti saulės spinduliai

Mes dažnai girdime apie skirtingus saulės spindulių tipus. Tai štai, pagrindinė priežastis, kodėl atsiranda saulės nudegimų ir ne melanomų, tokių kaip plokščialąstelinė karcinoma, yra ultravioletiniai B spinduliai (UVB).

Cheminės medžiagos, kurios sukuria apsauginį barjerą nuo saulės, nukreiptos blokuoti UVB spindulius. Tačiau ultravioletiniai A spinduliai (UVA) prasiskverbia giliau į odą ir juos kur kas sunkiau blokuoti.

Mokslininkams mažiau žinoma apie UVA poveikį ir jie gali būti kelis kartus pavojingesni. Dabar UVA spindulių žala matoma kur kas mažiau nei UVB, bet tikriausiai ji daug rimtesnė!

Apgaulingas saugumo jausmas

Apsauginio kremo nuo saulės SPF faktorius turi mažai bendro su produkto galimybe saugoti odą nuo UVA spindulių (tai susiję su tuo, kad skiriasi apsauga nuo UVA ir UVB).

Produktai su dideliu SPF saugo nuo UVB žalos, bet neblokuoja kitų saulės spindulių. Todėl vartotojai, kurie naudoja priemones su dideliu SPF, sutrinka ir lieka saulėje ilgiau, gaudami daugiau tiek UVA, tiek UVB spindulių.

Žmonės mano, kad yra „apsaugoti“, ir mėgaujasi saulės voniomis ilgiau nei tie, kurie naudoja aliejus arba priemones su mažu SPF.

Galiausiai yra didelė tikimybė, kad apsauginio kremo nuo saulės naudotojai gaus daugiau kenksmingos UVA spinduliuotės (tiesa, faktų, kad būtent jie sukelia vėžį, kol kas nėra).

Mokslininkas Phillipe Autier, anksčiau dirbęs Tarptautiniame vėžio tyrimų institute ir Pasaulio sveikatos organizacijoje, atliko daugybę tyrimų apie saulės spindulius.

Jis mano, kad produktai su aukštu SPF „keičia gamtinę insoliaciją“ ir gali turėti įtakos melanomos atsiradimui.

Daugiau chemijos

Produktuose su dideliu SPF yra didelė koncentracija medžiagų, blokuojančių spinduliuotę, palyginti su vidutinės apsaugos kremu arba natūraliais aliejais. Kai kurie šių ingredientų, prasiskverbę į odą, kelia grėsmę sveikatai.

Jie gali pažeisti audinius, sutrikdyti hormonų veiklą ir sukelti alergines odos reakcijas. Be to, jie vis dėlto mažina odos vėžio atsiradimo riziką, todėl papildomas cheminis poveikis gali būti pateisinamas.

Neapgaudinėkite gamtos

Kuo daugiau žmonija bando apgauti gamtą cheminėmis priemonėmis, tuo dažniau atsiranda vėžys ir kitos ligos. Sveikatą daug paprasčiau išsaugoti nei atrodo. Ir žmonėms būtina insoliacija be intensyvaus cheminio barjero.

Deginkitės saikingai ir neleiskite pinigų priemonėms su dideliu SPF! Vidutinės apsaugos visiškai pakaks.