Paprasti ir efektyvūs būdai išvalyti lygintuvo išorę ir vidų

Patinka? Duok Like!

Reikia reguliariai valyti nuo lygintuvo dulkes ir purvą, laiku pašalinti apnašas ir pelėsį. Yra keli paprasti ir efektyvūs jo priežiūros būdai, kuriuos gali pasitelkti kiekvienas.

Kaip išvalyti lygintuvo vidų?

Jeigu naudojant į lygintuvą pilamas ne distiliuotas, bet paprastas vanduo iš čiaupo, laikui bėgant atsiranda apnašų. Dėl jų lygintuvas gali tepti rūbus, o kartais iš jo gali bėgti rudas skystis. Tokiu atveju reikia jį nedelsiant išvalyti.

Reklama

Actas ir vanduo

Pasirinktoje talpykloje vienodomis proporcijomis (1:1) sumaišykite actą ir vandenį. Lygintuvą laikykite vertikaliai, pripildykite jį gautu skysčiu, pakaitinkite ir palikite 10 minučių. Visą tą laiką lygintuvas įsijungs ir išsijungs pats, nieko nedarykite.

Po to išleiskite garus virš kokios nors talpyklos, kol iš lygintuvo nustos bėgti rudas skystis. Jeigu viską atliekate patalpoje – praverkite langą.

Baigę darbą įpilkite į lygintuvą vandens ir įkaitinkite. Tada vėl išleiskite garus, kad nebeliktų acto ir apnašų. Pabaigoje lygintuvą rekomenduojama nuvalyti servetėle.

Vanduo ir citrinos rūgštis

Vieno maišelio citrinos rūgšties pakanka stiklinei šilto vandens. Reikėtų atlikti tą patį darbą, kaip ir su actu. Citrinos rūgštis taip pat puikiai pašalina apnašas.

Kaip nuvalyti lygintuvo išorę?

Laikui bėgant gali išsitepti lygintuvo padas. Šį purvą būtina pašalinti. Tai galima padaryti namų sąlygomis ir gana greitai.

Tam geriausia naudoti vandenį ir actą. Nedideliam sodos kiekiui pakaks 2 šaukštelių acto. Reikia viską sumaišyti iki pastos konsistencijos ir paskirstyti ant pado. Vėliau tiesiog nuvalykite viską minkštu skudurėliu.

Vanduo ir actas – taip pat tinkamas sprendimas kovai su nešvarumais. Nešildydami lygintuvo paskirstykite skystį ant pado, o suvilgę jame ausų krapštuką, pravalykite skylutes.

Ūkinio muilo naudojimas

Geresnės priemonės tefloniniam lygintuvui turbūt nerasite. Muilas puikiai nuvalo padą, o jo likučius galite pašalinti servetėle.

Druska – patikrintas ir prieinamas būdas padui valyti. Druską reikia paberti ant medžiagos ir perbraukti per ją įkaitintu lygintuvu.

Vandenilio peroksidas

3 % vandenilio peroksidas taip pat efektyviai išvalys lygintuvą. Pamirkykite vatos diską ir perbraukite juo per visą paviršių.

Dantų pasta

Pasta padeda nušveisti paviršių. Geriausia rinktis baltos spalvos gelio pastą. Ant šiek tiek įšilusio pado paskirstykite nedidelį pastos kiekį ir nuvalykite paprastu skudurėliu.

Acetonas

Priemonė aktyviai padeda pašalinti pridegusio plastiko arba sintetikos likučius.

Reklama