Septyni natūralūs kvapai namams

Patinka? Duok Like!

1. Apelsino žievė

Žiemą, o ypač Naujųjų metų išvakarėse, kiekvienuose namuose būna gausiai apelsinų. Panaudodamas šio vaisiaus minkštimą, neišmesk jo žievių. Jos gali tapti padėklu neįprastai žvakei! Be to, tai labai pigu.

Reklama

Perpjauk apelsiną pusiau, o po to atsargiai šaukštu atskirk jo žievę. Viršutinėje dalyje išspausk bet kokią pageidaujamą figūrą pasinaudodamas formelėmis sausainiams kepti. Papuošk apelsiną gvazdikėliu. O ant antrosios pastatyk stalo žvakę ir uždenk pirmąja dalimi.

2. Popuri

O štai dar vienas paprastas, bet įdomus būdas išgauti gerą kvapą. Tau prireiks įvairiausių džiovintų vaisių, prieskonių ir žieminių dekoravimo priemonių, taip pat dirbtinių aromatų.

Paruošk bet kokių sausų dekoracijų Naujųjų metų šventėms. Tai gali būti citrusinio vaisiaus ar obuolio dalys, erškėtuogės, kankorėžiai, riešutai, lapai, cinamono lazdelės ar kitokie prieskoniai.

Sudėk visa tai į didelį stiklainį ir įlašink keletą lašų aromatinių aliejų. Puikiai tiks apelsinų, cinamono arba pušų aliejai.

Atsargiai pamaišyk visas sudėtines dalis, kad nesugadintum dekoro išorinio vaizdo. Uždenk dangteliu, o po keleto valandų išberk visa tai ant neuždengto indo.

3. Girlianda

Norint sukurti tokią aromatinę girliandą, prireiks iš anksto sudžiovintų apelsino dalelių ir įsigyti jau paruoštų džiovintų produktų bet kokioje rankdarbių krautuvėlėje.

Dabar visa tai reikia sukabinti ant vienos juostos. Gali tarpuose įterpti lauro lapų arba cinamono lazdelių, jeigu nori geresnio ir turtingesnio aromato. Sykiu turėsiu originalesnę girliandą lange arba gražesnį žaisliuką ant Kalėdų eglutės.

4. Neįtikėtinas aromatas

Porą valandų prieš ateinant svečiams pastatyk kaisti nedidelį vandens puodą, kuriame įmerk apelsinų dalelių, vanilės, imbiero, eglės šakelių ir gvazdikėlių. Kai tik vanduo užvirs, sumažink ugnį ir palik puodą pastovėti, kol išgaruos vanduo.

Beje, oro kondicionierius virtuvėje geriau išjungti, kad aromatas spėtų įsigerti į visus namų daiktus!

5. Kvapiklis butelyje

Pasidaryti naujametinį aromatą galima pasitelkiant įprasčiausią purkštuvą. Jeigu nori paruošti aromatizatorių, tau prireiks 3 valgomųjų šaukštų degtinės arba spirito, vandens ir aromatinių aliejų. Aš naudoju kadagių, šalavijų arba rozmarinų, cinamono arba gvazdikėlių, apelsinų arba bergamočių aliejus.

Į tuščią flakoną su purškikliu (24 ml talpos) įpilk degtinės ir sulašink aliejus (apie 40 lašų). Likusį flakono tūrį reikia pripildyti vandens ir viską gerai išmaišyti.

Paruoštą priemonę išpurkšk kambaryje prieš ateinant svečiams.

O dar galima pačiam paruošti kitą kvapiklį, pavyzdžiui, iš eterinių aliejų. Švariame inde sumaišyk nedidelį kiekį pagrindinio aliejaus (pavyzdžiui, migdolų) su keletu eterinio aliejaus lašų.

Į šitaip parengtą mišinį keletui minučių įstatyk bambuko lazdeles. Kai tik pajusi, kad aromatas ima sklisti mažiau, apversk jas.

6. Su druskos pagrindu

Šiai kvapiai priemonei paruošti tau vėlgi prireiks apelsino. Perpjauk jį pusiau, po to atsargiai išimk minkštimą. Atskirai sumaišyk stambią jūros druską su aromatiniais gvazdikėlių, cinamono ir apelsinų aliejais. Po to sudėk gautą masę į apelsino žieves ir dekoruok.

Taip pat galima pasinaudoti citrinos žieve. Į ją galima sukrėsti druskos, rozmarinų ir vanilės eterinių aliejų mišinį.

7. Pušų kankorėžiai

Galima sakyti, joks naujametinis dekoravimas neapsieina be eglių ir pušų kankorėžių. Tad kodėl neprikvepinus ir jų?

Išplauk ir išdžiovink kankorėžius orkaitėje 200 laipsnių temperatūroje, palaikyk juos ten apie pusvalandį.

Atvėsintus kankorėžius suberk į maišelį ir įlašink 20 lašų mėgstamo aromatinio aliejaus. Tada palik kankorėžius tame maišelyje savaitę, kad aliejų kvapai įsigertų. Tokius kankorėžius galima panaudoti ruošiant naujametines dekoracijas.

Reklama

Prenumeruok VMarkus