Šitas daiktas yra kiekvieno namuose. Bet ar žinote, kaip jį naudoti?


Kiekvieną kartą išgėrę kavą tirščius išpilame į šiukšliadėžę. Tačiau nedaug kas žino, kad iš tikrųjų mūsų puodelio dugne lieka labai naudinga ir daugiafunkcė priemonė.

Tad kitą kartą išgėrę kavos išpilkite tirščius ant kepimo popieriaus ir įdėkite į orkaitę, kad jie išdžiūtų.

Vėliau sausus tirščius galima naudoti kaip kūno šveitiklį, muilo pakaitalą ir kitais būdais!

Išbandykite visas 13 gudrybių, ir jūsų gyvenimas pasikeis!

1. Priemonė nuo celiulito.

Kofeinas – svarbi anticeliulitinių priemonių sudėtinė dalis, o tai reiškia, kad kavos tirščiai veikia ne ką blogiau nei pirktinės priemonės. Sumaišykite tirščius su alyvuogių ar kokosų aliejumi ir įtrinkite juos į pažeistas odos vietas. Net nepastebėsite, kaip greitai atsikratysite celiulito!

2. Priemonė nuo paburkusių paakių.

Šiek tiek kavos tirščių sumaišykite su nedideliu kiekiu alyvuogių aliejaus, vėliau masažuojamaisiais judesiais įtrinkite juos į paakių odą. Nuovargio žymės dings akimirksniu.

3. Muilo pakaitalas.

Pamiršote, kad namuose pasibaigė muilas, o eiti į parduotuvę nėra jėgų? Nesijaudinkite, kavos tirščiai – puikus pakaitalas, kuris išvalys jūsų odą ne blogiau nei parduotuvėse parduodamas muilas. Netgi galite patys pasidaryti muilo gabaliukų!

Advertisements

4. Priemonė nuo nemalonių kvapų.

Jeigu jūsų šiukšliadėžė ar šaldytuvas skleidžia nemalonų kvapą, tiesiog paberkite sausų kavos tirščių ant popieriaus ir palikite jį ten kelioms dienoms. Rezultatas jus nustebins!

5. Plaukų gelbėjimo priemonė.

Kavos tirščiai pripildys jūsų plaukus maistingųjų medžiagų ir prikels juos naujam gyvenimui. Jeigu jūsų plaukai yra silpni ir linkę slinkti, prieš plaudami galvą įtrinkite į ją kavos tirščių.

6. Natūralus valiklis.

Minkšta abrazyvinė kavos tirščių tekstūra leidžia jai tapti puikia keptuvių, puodų ir įvairių paviršių valymo priemone.

7. Grilio valiklis.

Visą savaitę ruošėtės iškylai, o grilis atrodo purvinas ir lipnus? Yra paprastas sprendimas! Šiek tiek kavos tirščių užberkite ant kempinėlės ir išvalykite groteles. Vos per 5 minutes sugrąžinsite joms spindesį!

8. Priemonė nuo blusų.

Geriausia natūrali priemonė atsikratyti blusų, kurios kėsinasi į jūsų augintinio kailį, – įtrinti į jį kavos tirščių. Šis metodas veikia ir tuo atveju, jeigu blusos ten jau apsigyveno.

9. Priemonė nuo skruzdėlių.

Jeigu jūsų namuose užsiveisė skruzdėlių, tiesiog pabarstykite kavos tirščių tose vietose, kur jų pastebėjote – jos daugiau nebegrįš.

Advertisements

10. Augalų trąšos.

Jeigu norite turėti natūralios ir pigios priemonės vazoninėms gėlėms ar lysvėms trešti, išbandykite kavos tirščius. Juose gausiu maitinamųjų medžiagų, būtinų geram augalų augimui.

11. Priemonė nuo sraigių.

Norite išbaidyti sraiges iš savo daržo? Naudokite kavos tirščius – tiesiog pabarstykite juos aplink savo augalus ir sraigės susiras sau geresnę vietą, pavyzdžiui, jūsų kaimynų darže.

12. Priemonė nuo kačių išdaigų.

Jeigu jums atsibodo, kad katė nuolat drasko jūsų baldus, kava – geriausias variantas. Pabarstykite šiek tiek tirščių aplink nukentėjusį objektą, ir katės laikysis nuo jo atokiau, kadangi negali pakęsti kavos kvapo.

13. Priemonė nuo uodų ir kitų vabzdžių.

Norėdi atbaidyti erzinančius uodus, bites ir kitus vabzdžius ištrinkite atviras savo kūno vietas kavos tirščiais. Tai padės jums atsikratyti įkyraus vabzdžių dėmesio.