Štai kaip reikia skalbti tiulį ir purias užuolaidas

Patinka? Duok Like!

Su šia problema susiduria daugybė namų šeimininkių. Buvo naujos baltutėlės, lengvos ir purios užuolaidos. Bet po pirmo skalbimo jų neįmanoma atpažinti! Iš kur atsiranda šis geltonas atspalvis? Juk išskalbiau visiškai naują daiktą skalbimo mašinoje su milteliais. Kaip apmaudu!

Yra puikus būdas išvengti po skalbimo atsirandančios purvinos geltonos spalvos. Papasakosime, kaip išsaugoti gražų daiktų baltumą ir pirminę išvaizdą, kaip juos taisyklingai skalbti ir prižiūrėti.

Reklama

Kaip skalbti dienines užuolaidas

Kad medžiaga išsaugotų spindesį, baltumą ir pirminę išvaizdą, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į vandens temperatūrą. Užmerkite užuolaidas vos šiltame vandenyje (maždaug 30–35 laipsnių). Jeigu temperatūra bus aukštesnė, švelni medžiagos struktūra suirs ir tiulis pageltonuos.

Kitas etapas – sūrus: įberkite į vandenį pusę kilogramo druskos. Palaikykite užuolaidas šiame tirpale pusantros valandos. Tokia procedūra padės atsikratyti netgi įsisenėjusių dėmių ir tobulai išskalbti tiulį. Vėliau praskalaukite tiulį, bet jokiais būdais nenaudokite tam karšto vandens. Atminkite: vėsus, vos šiltas vanduo!

Dabar tiulį galima skalbti su skysta priemone, skirta sintetikai. Jo nereikia gręžti, leiskite vandeniui nubėgti.

Kad sugrąžintumėte tiuliui spindesį, į vandenį įpilkite acto (1 v. š. acto litrui vandens). Po tokio skalavimo medžiaga atsinaujins!

Jeigu tiulis yra baltos spalvos ir jūs norite pasiekti spindintį sniego atspalvį, įlašinkite į šaltą vandenį truputį skysto mėlio, pakaks vos poros lašų. Vanduo nusidažys švelniai žydra spalva. Praskalavus užuolaidas tokiame vandenyje, jos įgaus akinantį baltumą ir spindesį!

Reklama

Prenumeruok VMarkus