Štai kodėl niekada nereikia kloti lovos


Teisingi atsakymai yra du: jis arba nevalyvas, arba protingas. Pirmas – tiesiog tingi ryte kloti lovą, juk dabar jis išeina, o vakare grįš ir kai nuspręs eiti miegoti, jam vėl reikės ją pasikloti.

„Bet, – pasakysite, – juk tai protinga!“

Ir mes sutiksime, bet yra kitas žmonių tipas, kurie nekloja ryte lovos visai ne dėl to, kad tingi, bet, pavyzdžiui, dėl to, jog jie kai ką žino. O žino jie apie dulkių erkutes, kurios gyvena mūsų lovose ir minta mikroskopinėmis mūsų odos atplaišomis.

Šis bjauri būtybė dabar žiūri į jus iš žemiau esančios fotografijos:

Jos tokia bjauri išvaizda, kad net nesuprasi: atsukta mums veidu ar… „nugara“? Beje, nesvarbu! Mes negalime įžvelgti jos plika akimi, nes ji – mikroskopinio dydžio. Bet ir tai nesvarbu, šios būtybės puikiai atlieka savo darbą: minta, dauginasi ir tuštinasi.

Advertisements

Ir kuo labiau dauginasi, tuo daugiau tuštinasi.

O kuo daugiau jų mikroskopinių išmatų mūsų lovoje, tuo daugiau mes jomis kvėpuojame, juk jos tokios lengvos, kad net lengvai supurčius antklodę, pakyla ir pakimba ore. O mes jomis kvėpuojame. Kvėpuojame ir rizikuojame susirgti nemaloniomis ligomis.

Mokslininkai tvirtina, kad įprasto žmogaus lovoje gyvena 1,5 milijono alkanų dulkių erkučių populiacija. 1,5 milijono, Karlai! Ir visa ši banda tik ir laukia, kada mes sukursime joms tinkamas sąlygas daugintis: paklosime lovą, neleisdami išgaruoti drėgmei, kuri pateko į lovą ir antklodę dėl prakaito, taip sukurdami tikrą šiltnamio efektą.

Todėl rytais nekloti lovos – tai sąmoningas protingų žmonių pasirinkimas, siekiant išlaikyti tinkamą savo miegojimo vietos higieną.

Advertisements

Nepaklota ir gerai išdžiovinta lova vasarą arba atšaldyta lediniu oru žiemą – tai sveikatos pagrindas: nors dulkių erkutės greitai dauginasi, jos taip pat greitai žūva esant nepalankioms sąlygoms – per daug šiltoms arba per daug šaltoms.

Beje, visiškai nebūtina palikti lovos neklotos visą dieną. Ryte prabudę nuklokite antklodę nuo čiužinio ir visiškai atverkite langą, net žiemą.

Kol prausitės, pusryčiausite ir rengsitės į darbą, lova „susitvarkys“ ir ją bus galima pakloti prieš išeinant. Tik nepamirškite uždaryti lango.