Duona be minkymo

Patinka? Duok Like!

Jeigu nesiėmėte duonos kepimo, nes bijojote gaminimo sunkumų, šis receptas jums! Pasinaudoję juo galėsite džiuginti savo šeimą puria ir kvapnia namine duona nors ir kasdien! Jokių ilgų minkymų.

Duona išeina gana drėgna viduje, su didelėmis poromis ir plona traškia plutele. Ypač patiks čiabatos – itališko baltos duonos – mėgėjams. Šviežias mieles galima pakeisti sausomis, tokiam miltų kiekiui 4 g bus gana (apie ¾ v. š.).

Reklama

Ingredientai

  • Kvietiniai miltai — 530 g,
  • Vanduo — 420 ml,
  • Mielės — 10 g,
  • Druska — 1 a. š.

Gaminimas

1. Mieles ištirpinkite šiltame vandenyje (37-39 laipsnių). Miltus persijuokite į gilų dubenį, įberkite druskos, įpilkite ištirpintų mielių. Užmaišykite vidutinės konsistencijos tešlą. Uždenkite dubenį plėvele su nedideliu tarpeliu oro išėjimui ir palikite 2 valandom kambario temperatūroje.

2. Per 2 valandas tešla turi pakilti dvigubai, o jos paviršiuje bus daug burbuliukų. Nepamirškite, kad gaminame duoną be minkymo, todėl neminkydami uždenkite dubenį plėvele arba dangčiu, palikdami tarpą, ir padėkite į šaldytuvą nakčiai.

3. Ryte išimkite reikiamą kiekį tešlos. Kad ji mažiau liptų, paberkite ant rankų miltų. Apvoliokite tešlos gumulą miltuose, suformuokite rutulį (užlenkite tešlos kraštus į apačią ir į vidų).

4. Padėkite rutulį ant kepimo popieriaus, apiberto miltais, ir palikite kilti dar 40-60 minučių. Uždengti nereikia. Tuo tarpu įkaitinkite orkaitę iki 235 laipsnių.

5. Padarykite tešloje 3 įpjovimus, perkelkite ją kartu su popieriumi į skardą, ir dėkite į orkaitę ant vidurinės lentynos. Apatinėje lentynoje padėkite dar vieną skardą, įpilkite į ją apie 1,5 stiklinės karšto vandens, kad būtų sukurtas garinės pirties efektas. Kepkite duoną 45 minutes, po to išimkite iš orkaitės ir palikite atvėsti ant grotelių.

Tešla naminei duonai kepti puikiai išsisaugo šaldytuve iki 2 savaičių, tad bet kuriuo momentu galite iškepti šviežios duonos pietums. Tik nepamirškite uždengti tešlos plėvele. Draugams bus malonu sužinoti naują receptą, pasidalinkite su jais!

Šaltinis

Reklama