Džiovintos slyvos, grietinė ir graikiniai riešutai – tobulas desertas

Patinka? Duok Like!

Dauguma žino šį nuostabų receptą. Bet jeigu jo dar nebandėte, labai rekomenduojame. Neabejojame, kad jis patiks ir jums. ir jūsų svečiams.

Taigi, keliaujame į artimiausią parduotuvę ir nusiperkame 300 g džiovintų slyvų. Reikia išsirinkti tinkamų džiovintų slyvų.

Reklama

Neimkite stambiausių ir labiausiai blizgančių. Kad blizgėtų, būtų minkšti ir ilgiau išsilaikytų, tokie džiovinti vaisiai greičiausiai yra chemiškai apdoroti. Geros džiovintos slyvos – kietokos, matinės juodos spalvos ir su kauliukais.

Tad kuo paprastesnė jų išvaizda, tuo geriau. Tačiau mūsų receptui netinka džiovintos slyvos su kauliukais – pasitaiko rūšių, kurių kauliukai sunkiai atsiskiria.

Džiovintų slyvų su grietine ir graikiniais riešutais receptas.

Ingredientai:

  • 300 g džiovintų slyvų,
  • 200 g išlukštentų graikinių riešutų,
  • 300–400 g 20 proc. riebumo grietinės,
  • 50 g cukraus.

Gaminimas

Užmerkite slyvas šiltame vandenyje kelioms valandos. Jos turi suminkštėti. Nerekomenduojame gerti skanaus vandenuko, likusio nuo slyvų – jame nusėda visi cheminiai preparatai, kuriais buvo apdorotos slyvos.

Jeigu pirkote slyvų su kauliukais – išimkite juos. Jeigu nebuvo, tiesiog nupilkite vandenį, o uogas sudėkite į kokį nors porcelianinį indelį.

Dabar paruošime riešutus. Jeigu reikia, išlukštenkite, padalinkite į keturias dalis ar mažesniais gabaliukais. Viskas priklauso nuo džiovintų slyvų dydžio.

Kauliukų vietoje įdėkite ketvirtį riešuto arba jo gabaliukų. Paruoštus gaminius iš karto dėkite ant švarios lėkštės. Tarp uogų palikite nedidelius tarpus.

Dabar paimkite grietinę, įmaišykite į ją cukrų ir suplakite plaktuvu. Po to apliekite paruoštas slyvas, kad visos pasidengtų grietine. Paruoštą patiekalą reikia kelioms valandoms įdėti į šaldytuvą ar pastatyti kitoje vėsioje vietoje.

Džiovintos slyvos su grietine ir graikiniais riešutais patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Lengvai pagaminamas desertas. Paprasti ingredientai ir gaminimo procesas. Pradžiuginkite savo artimuosius ir draugus naudingu, skaniu ir originaliu receptu.

Reklama