20 dalykų, kurie padės išgelbėti santuoką

Patinka? Duok Like!

Psichologas ir konsultantas Džeraldas Rodžersas (Gerald Rogers) parašė šį straipsnį išgyvendamas skausmingas skyrybas. „Po to, kai praradau mylimą moterį, o 16 santuokos metų pavirto į nieką, norėjau išgirsti tokius žodžius.“

Galbūt jie padės išsaugoti jūsų santuoką.

Reklama

Niekada nesiliaukite stengęsi. Nemanykite, kad turėti mylimą moterį yra savaime suprantama. Kai jūs paprašėte jos rankos, jūs pažadėjote būti jai tuo žmogumi, kuris iš visų jėgų stengsis ją saugoti. Jūsų moters širdis – tai pats didžiausias jums patikėtas lobis. Ji pasirinko jus. Niekada to nepamirškite ir atminkite, jog meilė nepakenčia nuovargio.

Saugokite savo širdį. Jūs pažadėjote saugoti savo mylimąją, bet taip pat budriai privalote saugoti ir savo paties pasaulį. Mylėkite save, mylėkite pasaulį, bet jūsų širdyje yra ir ypatinga, išskirtinė vieta, kur negalima įsileisti nieko kito, tik jūsų žmoną. Tebūnie ši širdies kertelė visada pasirengusi laukti tik jos vienos.

Įsimylėkite vis iš naujo ir iš naujo. Šiame pasaulyje viskas nuolatos kinta. Jūs jau nebe toks, koks buvote, kai judu susituokėte, o po penkerių metų būsite dar kitoks žmogus. Sykiu pasikeis ir judviejų santykiai. Bet visuomet atminkite, jog ji visai neprivalo likti su jumis. Jeigu jūs per menkai ja rūpinatės, ji turi teisę atiduoti savo širdį kam nors kitam, ir po to jos jau nebesugrąžinsite. Tad stenkitės užkariauti ją vis iš naujo ir iš naujo.

Stenkitės matyti tik tai, kas geriausia. Sutelkite savo dėmesį tik į tai, dėl ko savo moterį mylite. Tai, į ką kreipiame savo dėmesį, turi polinkį augti ir gausėti. Tad jeigu kreipsite dėmesį į klaidas, jūs jas kiekviename žingsnyje ir matysite. Bet jeigu imsite pastebėti tai, kas jums iš tiesų patinka, netrukus suvoksite, jog vedėte pačią nuostabiausią moterį pasaulyje.

Nesistenkite jos pakeisti. Jūsų užduotis – mylėti moterį tokią, kokia ji yra, nepuoselėjant kitokių vilčių. O jeigu ji ir pasikeis, mylėkite ją nepriklausomai nuo to, ar jums tie pokyčiai patinka.

Prisiimkite atsakomybę už savo paties jaučiamas emocijas. Jūsų žmona neprivalo padaryti jūsų laimingo, ir lygiai taip pat ji negali padaryti jūsų nelaimingo. Jūs pats atsakingas už savo pozityvų nusiteikimą, ir tik tada gyvenimo džiaugsmas gali sušildyti ir judviejų santykius.

Jeigu jūs suirzęs arba piktas, niekada nekaltinkite dėl to savo žmonos. Šios emocijos kunkuliuoja jūsų viduje, tai jūsų emocijos ir jūs pats esate už jas atsakingas.

Leiskite jūsų moteriai paprasčiausiai būti. Kai moteris neturi nuotaikos, nesistenkite pakeisti jos būsenos. Jūsų pareiga – ją apkabinti ir leisti jai suvokti, jog jos jausmai yra normalūs. Tegu ji žino, kad jūs ją girdite, kad ji jums labai daug reiškia ir kas jūs esate tas žmogus, į kurį ji visada gali atsiremti. Moters prigimtis permaininga, emocijos šėlsta kaip bangos per audrą, o paskui nurimsta. Ir jeigu per audrą jūs išliekate nepalaužiamas ir stiprus, ji galės jumis pasikliauti.

Nebijokite atrodyti kvailai. Nežiūrėkite į save pernelyg rimtai. Juokitės. Ir mėginkite prajuokinti savo žmoną. Juokas sušvelnina bet kokią situaciją.

Tegu ji jaučiasi kaip karalienė. Mokykitės visų meilės kalbų kartu. Paprašykite, kad ji sudarytų sąrašą, kuriame nurodytų 10 dalykų, padėsiančių jai jausti mylimai ir geidžiamai.

Būkite čia ir dabar. Skirkite savo moteriai ne tik savo laiką, bet ir visą savo dėmesį bei sielą. Padarykite viską, kad pašalintumėte iš savo galvos tai, kas trukdo jums būti kartu. Elkitės su ja kaip su pačiu brangiausiu savo klientu.

Būkite pasirengęs priimti jos sеksuаlumа. Leiskite jai išreikšti savo moterišką prigimtį. Tegu ji žino, kad gali visiškai jumis pasitikėti.

Nebūkite idiotas. Ir nesibaiminkite šitoks pasirodyti. Mes visi esame žmonės, mums būdinga klysti, ir jūsų moteriai tai irgi būdinga. Klyskite, bet mokykitės iš savo klaidų.

Suteikite savo moteriai erdvės. Moterų gebėjimas aukotis iš tiesų kelia susižavėjimą. Bet kartais joms reikia priminti, jog verta rūpintis ir savimi. Kartais joms reikia paieškoti to, kas suteikia daugiau gyvybinių jėgų. Ir jeigu jūs duosite moteriai tokią laisvę, ji nudžiugins jus sugrįžusi pilna naujų jėgų.

Būkite pažeidžiamas. Būkite pasirengęs dalytis savo baimėmis bei jausmais ir pripažinkite savo klaidas.

Būkite atviras. Absoliučiai. Jeigu norite sulaukti pasitikėjimo, jūs privalote viskuo dalytis, ypač tais dalykais, apie kuriuos kalbėti sunku ir baugu. Tenka sukaupti visą savo ryžtą ir vyriškumą, pripažinti stiprybes ir silpnybes, kad moteris galėtų jus mylėti besąlygiškai. Atsisakykite savo kaukės.

Aukite ir vystykitės kartu. Užsistovėjusiame tvenkinyje plinta maliarija, o audringa tėkmė visada gaivi ir šviežia. Kai jūsų raumenys liaujasi dirbę, jie atrofuojasi. Tas pat pasakytina apie santykius. Suraskite bendrų tikslų, bendrų svajonių ir judėkite kartu ta kryptimi.

Nepervertinkite pinigų. Pinigai – tai žaidimas. Tapkite viena komanda, ir jums nereikės kovoti vienam su kitu, o nugalėtojais pasijusite abudu.

Mokykitės atleisti. Sutelkite savo dėmesį į ateitį, o ne į praeitį. Netapkite savo praeities istorijos įkaitu. Praeities klaidos, nesvarbu, kas jas padarė – jūs ar jūsų žmona, primena sunkų inkarą, kuris trukdo judėti pirmyn. O atleidimas – tai laisvė. Visada rinkitės meilę.

Visada rinkitės meilę. Iš esmės tai vienintelis patarimas, kurio jums iš tiesų reikia. Jeigu meilė yra pagrindinis principas, kuriuo grindžiami jūsų santykiai, niekas negalės sugriauti judviejų santuokos. Nes meilė visada nugali.

Reklama

Prenumeruok VMarkus