„Atsikratykite iliuzijos, kad galite pakeisti kitus“ – 8 psichoterapeuto gyvenimo taisyklės


Turbūt daugelis gyvenimo pradžioje norėtų gauti šiokį tokį vadovą su taisyklėmis, kurios padėtų gyventi laimingai ir nerūpestingai. Deja, visko tenka mokytis iš asmeninės patirties, nebent esame pasiruošę įsiklausyti į išmintingus patarimus tų, kurie tam tikras aplinkybes jau išgyveno…

1. Niekada neperkelkite atsakomybės ant kitų pečių.

Pagunda didžiulė, suprantu, bet pasigailėkite savęs. Tik tada, kai viduje prisiimsite atsakomybę ir suvoksite, kad esate savo nesėkmių autorius ir savo sėkmių kūrėjas, įgausite tikrų galių.

2. Priimkite faktą, kad praeities pakeisti neįmanoma, ji praėjo.

Mums pavaldi tik mūsų ateitis, kuri tiesiogiai priklauso nuo to, ką darome dabar, kiekvieną konkrečią minutę. Nelaukite, kad ateitis jums nusišypsos, padarykite taip, kad ji negalėtų jums nesišypsoti.

3. Atsikratykite iliuzijos, kad galite pakeisti kitus.

Pasąmoningai visi turime šį naivų tikėjimą, tačiau rezultate labai nuo jo kenčiame. Žmones keičia tik aplinkybės, visa kita – tik suvokimo apgaulė. Leiskite jiems būti kitokiems, kažkuriuo momentu jūs netgi pradėsite tuo mėgautis.

Advertisements

4. Kitiems esame reikalingi stiprūs.

Silpni, pavargę, kenčiantys, nelaimingi mes niekam nereikalingi. Jeigu jie vaidina, kad viskas kažkaip kitaip, jie tiesiog jus klaidina. Nepasiduokite! Sutikite su šios taisyklės absoliutumu, iškvėpkite, atsipalaiduokite ir suprasite, kad nėra dėl ko nusiminti.

5. Visi mūsų veiksmai turės tam tikrų pasekmių.

Ir iš tikrųjų, mes visada renkamės ne tai, ką darysime, o tai, koks bus mūsų veiksmų rezultatas. Tad prieš padarydami kokią nors kvailystę, gerai pagalvokite apie jos pasekmes ir tada jūsų gyvenime bus gerokai mažiau kvailysčių.

6. Negyvenkite taip, lyg gyventumėte amžinai.

Kiekvienas iš mūsų numirs. Tai neišvengiamas medicininis faktas. Dėl to galima kentėti ir išgyventi, o galima pasistengti, bei kartą ir visiems laikams šią temą uždaryti. Negyvenkite taip, lyg gyventumėte amžinai. Ir negyvenkite taip, lyg rytoj jums teks numirti. Apsvarstykite abu šiuos teiginius ir surasite savo asmeninį laimingo gyvenimo receptą.

7. Darykite tai, kas viduje jums atrodo svarbu.

Jei susimąstėte apie gyvenimo prasmę, greičiausiai tai tėra depresija. Svarbi ne konkreti „gyvenimo prasmė“, o jausmas, kad gyvenate prasmingai. Darykite tą, kas viduje jums atrodo svarbu. Nepamirškite sau apie tai priminti. Ir nesivaikykite sėkmės. Jeigu darysite tai, kas jums atrodo svarbu, sėkmė pati pas jus ateis.

Advertisements

8. Niekada nešvaistykite savo laiko ir energijos tiems, kuriems jūs nerūpite.

Arba dar blogiau – tiems, kurie jūsų nemyli. Šiame pasaulyje yra daugybė žmonių, su kuriais galima gyventi laimingą gyvenimą. Paprasčiausiai nereikėtų būti uždarais ir įtariais.

Patikėkite, būdami atvirais ir maloniais, jūs nieko neprarandate!