Kaip apsaugoti savo vaiką nuo pagrobimo?

Patinka? Duok Like!

„El Universal“ perspėja: pastaruoju metu visame pasaulyje padažnėjo vaikų ir paauglių pagrobimo atvejų. Vaikai grobiami dėl organų, jie yra išnaudojami seksualiai arba pakliūva į prekybos žmonėmis tinklus.

Tam, kad jūsų vaikai netaptų nusikaltėlių aukomis, siūlome vadovautis toliau pateiktais paprastais patarimais.

Reklama

1. Paaiškinkite vaikui, kad jis turi nekalbėti su nepažįstamais žmonėmis ir neimti kažko iš jų rankų. Juolab jis nieko neprivalo lydėti! Jeigu kažkuris asmuo jam pasirodys įtartinas, tegu šaukia ir kviečiasi pagalbos.
2. Įdiekite į vaiko išmanųjį telefoną siekimo programėlę. Taip jūs visada žinosite, kur jis yra, ir galėsite girdėti, apie ką kalba su nepažįstamaisiais.
3. Nupirkite vaikui išmanųjį laikrodį – tai klasikinį laikrodį primenantis įrenginys su galimybe rašyti žinutes ir atsiliepti į skambučius. Tėvai taip pat gali stebėti vaiko buvimo vietą ir nuotoliniu būdu klausytis, ką jis dabar veikia.
4. Kartu su vaiku sugalvokite kodinį žodį. Jeigu lauke kažkas prisistatė tėvų pažįstamu ir pasiūlė palydėti jį namo, jis būtinai turi žinoti tą žodį. Antraip nuo jo reikėtų laikytis atokiau.
5. Net jeigu kiekvieną dieną vaikų aikštelėje matote tą patį žmogų, bet nepažįstate jo asmeniškai, neprašykite jo pažiūrėti jūsų vaiko, kol porai minučių nubėgsite iki parduotuvės. Būkite budrūs.
6. Įsitikinkite, kad vaikas mintinai moka:
— namų adresą,
— tėvų telefono numerius,
— policijos telefono numerį.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums tinkamai apsaugoti savo vaiką!

Reklama