Kaip žmogus pasireiškia smulkmenose – toks jis ir yra


1. Nunulinimo taisyklė

Smegenis būtina nunulinti. Jeigu grįžote namo ir vos pastovite ant kojų, o iš dvidešimt aštuonių dalykų, kuriuos privalote padaryti šiandien, padarėte vos keturiolika, jeigu atsisėdote ir bukai žiūrite į sieną, nekaltinkite dėl to savęs! Smegenys negali be perstojo vykdyti jūsų įsakymų. Juk joms reikia laiko apdoroti visą informaciją, kuria jūs tiesiog užbombardavote. Šiai užduočiai atlikti būtina apriboti bet kokios informacijos patekimą iš išorės. Taip smegenys „išsivalo“. Tai ir yra nunulinimas. Netgi dirva nustoja būti derlinga, jeigu septintus metus iš eilės jai neleidžiama pailsėti, o verčiama vėl ir vėl gimdyti. Ji tampa bevaise verge. Tad tegyvuoja nunulinimas!

2. Apgaulingo gerumo taisyklė

Mums tik atrodo, kad spręsdami svetimas problemas mes padedame. Iš tikrųjų mes jas tik pabloginame. Versdami alkoholiką gydytis per prievartą mes tik prailginame jo agoniją ir veltui švaistome savo laiką. Jis vėl pradės gerti, o mes kaltinsime jį nedėkingumu, užuot paklausę savęs, ar iš viso verta prasidėti. Žmogus PATS turi spręsti savo problemas. Augant jo problemų sprendimų arsenalui, augs ir jis pats.

3. Parodomoji smulkmenų taisyklė

Kaip žmogus pasireiškia smulkmenose – toks jis ir yra! Jis gali garsėti karališku dosnumu, bet tik kartą per metus, o smulkmeniška natūra kasdien pasireiškia smulkmenose, tad jos pasako daug daugiau.

4. Užuomazgos taisyklė

Egzistuoja įvykių ir reiškinių užuomazgos. Jos nėra gyvos, bet geba daugintis. Vienas paliktas puodelis taps neplautų indų krūvos priežastimi. Vienas užrašas ant ką tik nudažytos tvoros neliks vienišas – gretai užrašai padengs visą tvorą. Kaip pasinaudoti užuomazgos taisykle? Reikia atpažinti visus nemalonius įvykius ir reiškinius šioje stadijoje. Viso blogio užuomazgas reikia naikinti. Jeigu koks nors gyvenimo reiškinys jums nepatinka – pašalinkite jo užuomazgą. Daug paprasčiau ištirpinti snaigę nei sustabdyti sniego laviną.

5. Geriau mažiau nei daugiau

Galioja viskam. Pavyzdžiui, jeigu skaitote pranešimą, pasistenkite pabaigti jį dar iki tol, kol klausytojai pavargs. Gėtė sakė: „Nuobodumo paslaptis – pasakyti viską.“ Atėjote į pasimatymą – atsisveikinkite kiek anksčiau, nei to nori jūsų partneris. Atėję į svečius išeikite anksčiau, nei šeimininkai pasiilgs vienatvės. Prisiminkite – geriau mažiau nei daugiau…

6. Bendro kinkinio taisyklė

Du arkliai viename kinkinyje gali pajudinti iš vietos 15 tonų. O kiekvienas jų atskirai – tik 3 tonas. Imkitės reikalų dviese ir daugiau – ir būsite efektyvūs.

7. Stebuklingo žodžio taisyklė

Pasirodo, stebuklingas žodis yra „NE“, o ne „prašau“. Galime išvengti daugybės problemų, jeigu išmoksime pasakyti žmonėms „ne“. Neleisti laiko bendraudami „iš mandagumo“. Neskolinti pinigų, kai to nenorime. Tai daug geriau nei vėliau kankintis klausiant savęs, ar grąžins skolą. Gėtė sakė: „Nori prarasti draugą – paskolink jam pinigų.“

Kai žmogus argumentuotai atsisako, didėja jo savivertė ir savigarba. Žmonės bijo atsisakyti. O žinote kodėl? Jie bijo nepatikti! Bet juk visiems geras nebūsi. Mokykitės ramiai reaguoti į svetimas negatyvias emocijas dėl jūsų atsisakymo. Jeigu iš karto pasakysite „NE“, atsisakymą bus lengviau argumentuoti. Atsisakykite lengvai.

8. Apgaulingo tobulo momento taisyklė

Tobulo momento niekada nebus. Žinoma, būtų kvaila neigti, kad kartais atsiranda parankių aplinkybių. Dar rečiau kam nors pakanka išminties jomis pasinaudoti. Iš dalies dėl to, kad galimybės slypi po problemų, kurias reikia išspręsti, skraiste.

9. Kartą suderinto taisyklė

Kartą suderintas dalykas puikiai veikia!

10. Kompensacijos taisyklė

Nebūna visko vienu metu! Ar galite įsivaizduoti? Žmona: gražuolė, manikiūras, šukuosena, kasdien namuose pyragai, lovoje – aistros deivė; vaikai maudosi dėmesyje; tobulai dainuoja, linksmina svečius grodama pianinu; sveika; nuolanki, šilkinis charakteris, pasitinka su šypsena, kuria genialias eiles, sėkminga verslininkė, tobula draugė…

Nebūna visko vienu metu, todėl Napoleonas bijojo kačių, Čaikovskis valgė popierių ir dešimtis kartų per dieną verkė, Suvorovas dažnai apsimesdavo durneliu, Šileris visiškai rimtu veidu išdėliodavo ant stalo supuvusius obuolius mūzai pamaitinti, o Bachas sviesdavo į vargonininką peruką, kai šis nepataikydavo į natą.

Jeigu žmogui sekasi kažkurioje srityje, kitur dažniausiai jaučiamas trūkumas. Bet žmogus vertingas ne tiek dėl trūkumų nebuvimo, bet dėl esamų privalumų.

11. Įtakos taisyklė

Aplinka įtakoja, koks bus žmogus. Medicinoje yra sąvoka „reakcijos norma“. Akivaizdu, kad vienam lemta būti lieknesniam, kitam – stambesniam. Bet ta pati genetika gali veikti skirtingai – galima būti stambiu ir be galo žaviu žmogumi arba apsileidusiu pilvočiumi. Tai ir vadinama reakcijos norma. Net jeigu žmogus nerenka nuo dangaus žvaigždžių, jis turi tam tikrą šios reakcijos normos atsargą. Vienoje aplinkoje jis vystysis, o kitoje – sustos vietoje. Aplinka įtakoja jei ne viską, tai bent daugumą dalykų. Pavirstame į mus supančius žmones ir daug rečiau paverčiame juos savimi.

12. Kryžiaus taisyklė

Kiekvienas griežtai gauna tokį kryžių, kurį gali atlaikyti jo nugara.

13. Poliarinės reakcijos į talentą taisyklė

Talentingi žmonės visada sukelia poliarines reakcijas – arba susižavėjimą, arba neapykantą. Jie nepalieka abejingų. Jų neįmanoma nepastebėti, ignoruoti. Jų neįmanoma pamiršti. Juos prisimena, juos myli, jų nekenčia, apie juos galvoja, jiems pavydi. Tad jeigu esate talentingas, nesitikėkite vienareikšmiško pritarimo. Priešų atsiras vien dėl to, kad ne visi talentai atiteko jiems.

14. „Ne tavo žmonių“ taisyklė

Ne tavo žmonės vis vien tave paliks.

15. Bendros atminties taisyklė

Labiausiai žmones vienija bendra įvairių įvykių atmintis. Bendra atmintimi remiasi ir sąlyginai rami tęstinės meilės stadija. Taip žmones suvienija patekimas į atmintį. Norite gero prisirišimo – skinkitės kelią į atmintį gerais darbais.

16. Minčių apie artimąjį taisyklė

Žmogus, esantis šalia mūsų, priverčia apie save galvoti, net jeigu jis mums nėra įdomus. Čia slypi pavojus dėl arti esančių blogų žmonių.

17. Praradimų neišvengiamumo taisyklė

Kad ir ką žmogus darytų, jis visada suklysta. Tad praradimų išvengti nepavyks. Praradimai neišvengiami, ponai ir ponios! Žinant tai, neverta pernelyg nusiminti. Daugybę dalykų mes galime paveikti. Yra bendros visatos taisyklės. Mes negalime būti tobuli, taip pat ir mūsų veiksmai. Praradimų neišvengiamumą priimkite susitaikydami su tuo. Turbūt to reikia tik čia.

18. Puselių taisyklė

Bet kokį pasaulio paveikslą, bet kokį darbą galima simboliškai padalinti į dvi puseles, kurios papildo viena kitą. Puseles galima pavadinti pradžia ir pabaiga. Pradžios puselę dar galima suvaldyti, bet jeigu ji jau materializavosi, pabaigos puselė „piešiasi“ tarsi savaime. Čia ir yra situacijos valdymo esmė. Galite nustatyti pradžios puselę pagal save, kad pabaigoje gautumėte tai, ko trokštate.

19. Teisingų poelgių taisyklė

Jeigu žmogus elgiasi teisingai, kasdien jo reikalai tik gerėja.