Kodėl tuoktis neprivalu

Patinka? Duok Like!

Nesu didelė santuokų mėgėja.

Aš manau, kad santuoka talentingus svajoklius, galinčius pakeisti pasaulį, perkelia į visuotinai pripažintą institutą, kur jie po to praranda daug laiko, emocijų bei vertingos energijos mėgindami tapti gerais piliečiais bei gyventi puoselėdami idealios šeimos iliuziją. Mat tokia iliuzija diegiama į mūsų galvas. Be to, santuoka reiškia fatališką nuosavybės jausmą kito žmogaus atžvilgiu vien dėl to, kad kadaise jis arba ji pasakė TAIP, užmovė jums ant piršto žiedą ir pasirašė dokumentą, skelbiantį, kad niekada jūsų nepaliks. (Argi jūs nematote, kaip beprotiškai visa tai atrodo?)

Reklama

Viena iš didžiausių apgaulių šiame gyvenime — tai idėja, jog mums gyvenime reikalingas kažkas kitas, kad būtume savimi. Mes laukiame Misterio arba Mis, kad pagaliau pradėtume gyventi ir taptume laimingi.

Aš gyvena su savo vyru jau 15 metų, ir mes vienas kitam labai tebepatinkame. Iš dalies taip nutiko dėl to, kad kiekvienas iš mudviejų liekame savo vienatvėje, kurdami šviesą, padėdami vienas kitam siekti mūsų asmeninių tikslų. Mudu neįtikėtinai skirtingi, bet mes nesistengiame vienas kito pakeisti. Mes gerbiame ir vertiname vienas kitą tokius, kokie esame. Mums netrūksta vienam kito. Mes mėgaujamės vienas kitu. Tai juk visai kitokie santykiai. Patys neromantiškiausi žodžiai pasaulyje — TU MANE PAPILDAI. Man tiesiogine šio žodžio prasme norisi klykti, kai aš juos girdžiu per vestuves. Aš noriu papildyti save pati.

Sukitės apie savo ašį, kol pasieksite harmoniją su savimi ir atrasite gyvenimo magiją būdami vieni. Tuomet jūs, jeigu panorėsite, pritrauksite kitą žmogų, kuris norės suktis greta jūsų. Pasaulis turės dvi nuostabias sielas, kurios sukasi atskirai, bet harmoningai… Štai kur įvyksta pats tikriausias stebuklas!

Kaip dėl vaikų?

Aš netikiu, kad visiems mums skirta turėti vaikų ir sukurti šeimą, kaip tai perša mums kultūra. Kai tik jūs nusprendžiate turėti vaikų, tuomet verta susirasti žmogų, kuris su džiaugsmu padės jums suteikti būsimam vaikui patį geriausią įmanomą gyvenimą. Tai nereiškia, kad judu privalote gyventi po vienu stogu, bet reiškia, kad judu abu prisiimate atsakomybę darbuotis kartu dėl vaikams reikiamos pagalbos, kad šie užaugtų sveikais ir emociškai stabiliais visuomenės nariais.

Jeigu jūs susituokėte, nes to norėjote… tai nuostabu! Bet įsitikinkite, kad jūsų ketinimai realistiški, būkite atviri ir sąžiningi savo jausmuose. Juk susiklosto nesveika situacija, jeigu vienas iš jūsų santykiuose jaučiasi patekęs į spąstus ir negali laikyti savęs laimingu žmogumi. Štai dėl ko daugelis jaučiasi traumuoti, supančioti nesėkmingų santykių. Stebuklingas meilės įvaizdis buvo išgalvotas ir jis mus sužlugdė.

Nesituokite su savo giminingomis sielomis.

Bilis (mano vyras) — labai geras draugas. Jis mano, kad esu nuostabi ir neįtikėtinai patraukli. Jis pasirengęs visados mane palaikyti. Jis nuostabus tėvas ir draugas. Mes idealiai tinkame vienas kitam. Mes pabrėžiame vienas kito geriausius bruožus. Mes nesikabiname vienas į kitą ir galime likti vieni, nors norėtume būti kartu. Mūsų santykiai lengvi ir nerūpestingi. Bilis švelnus, ramus… Jis tiesiog nuostabus, bet jis nėra mano gimininga siela, kaip ją daugelis supranta. Mes kartu sukūrėme visiškai unikalią sąjungą, turinčią tokią pat unikalią prasmę.

Kas yra giminingos sielos? Ar tokių esama? Kiekvienas atsakys į šį klausimą remdamasis savo įsitikinimais. Aš tikiu, kad giminingos sielos — tai tie žmonės, kurie idealiai dera su mumis, padėdami mums augti. Bet jie neprivalo tapti mūsų meilužiais. Tai labai svarbu įsisąmoninti. Mūsų kultūroje mes, regis, kaunamės su gilių santykių supratimu. Jie neseksualūs ir neromantiški, bet turi didelį tikslą. Juk bet kokie artimi dviejų žmonių santykiai yra a priori romantiški, ar ne tiesa? Ne. Šiame beprotiškame pasaulyje užmezgame begalybę skirtingų ryšių.

Ir aš tikiu, kad giminingos sielos egzistuoja ir pasirodo mūsų gyvenimuose tada, kai mums to labiausiai reikia. Jos ateina, kad pastūmėtų mus, mestų mums iššūkį, pabūtų veidrodžiu ir parodytų mums mūsų trūkumus, pažadintų ir priverstų judėti pirmyn. Ir, tiesą sakant, mums geriau su tokiomis sielomis nesituokti. Nes tada mes įklimpsime į idealios santuokos kūrimą (kad ir ką tai reikštų) ir pamiršime, dėl ko mūsų sielos buvo susietos.

Visi mes pernelyg lengvai pamirštame, jog privalome padėti vieni kitiems vystytis kaip įmanoma greičiau, nekankinti prisiimant šiuos keistus vaidmenis, kuriuos vyras bei žmona privalo atlikti.

Yra tokia idėja, kad žmogus turi tenkinti visus mūsų poreikius. Bet būtent ši idėja sukelia visas mūsų patiriamas kančias bei nusivylimus. Todėl vertėtų pirmiau pagalvoti, kodėl mes norime kurti santykius su kitu žmogumi ir koks bus tų santykių pagrindinis tikslas. Tada Visata atsiųs mums idealų pasirinkimą siekiant šio tikslo. ir jeigu jūsų tikslas bus geras seksas bei kelionės po visą pasaulį, jums bus atsiųstas visai kitas žmogus, absoliučiai kitoks, negu gautumėte, jei norėtumėte kurti šeimą. Jeigu tuo abejojate, tiesiog patikėkite manimi. Aiškus savo norų supratimas — tai pirmas žingsnis kuriant pačią nuostabiausią sąjungą.

Aš nesu ekspertė ir kol kas pati nesusidorojau su tuo, apie ką kalbu. Bet vieną dalyką žinau tiksliai. Tikrovė liudija, kad tai, apie ką aš kalbu, realiai veikia. Kiek jūs pažįstate laimingų porų? Gerai. O kiek tarp jų tokių, kurios kartu jau keletą matų ir turi vaikų? Jiems turėtų būti ne tik gera kartu, čia mes kalbame apie tikrą laimę. Visa tai verčia suabejoti, ar tik mes kažkurioje vietoje neklystame. Esame nuolatinėse beprotiškos, laukinės, aistringos meilės paieškose, kad pasiliktume su ja bet kokia kaina, kol mirtis mus išskirs. Bet gal mums verta ieškoti visiškai priešingo dalyko.

Apmąstykime normalumą.

Apmąstykime tėvystę, draugystę, meilę, partnerystę, kitus santykius, giminingų sielų sąjungas, patį GYVENIMĄ ir santuoką. Kokius mes juos įpratome matyti? Sukurkime kitokias sąvokas, kurios labiau tiks mūsų širdims ir sieloms, nesibaimindami pažeisti normą.

Nes gal jums niekas to anksčiau nesakė, bet normos supratimas smarkiai pervertinamas.

Autorė Brooke Hampton

Reklama

Prenumeruok VMarkus