11 dalykų, kurių niekada nepasakys intravertai


1. Triukšmingi gimtadieniai mūsų nedžiugina

Nė vienam komandoje dirbančiam intravertui nepatinka bendradarbių rengiami vakarėliai. Bet kuris darbuotojas, džiaugsmingai pranešęs, kad tai jo šventė, priverčia mus sustingti. Mums atrodo, kad jis tikisi iš mūsų didelio entuziazmo ir reakcijos. Tad mes neįsižeisime, jeigu mūsų nepakviesite. Netgi su palengvėjimu atsikvėpsime. Ir pamirškite apie mūsų gimtadienius. Tikrai. Mes turime kelis artimiausius draugus, kurių sveikinimų mums visiškai pakanka. Mes nemėgstame triukšmingų vakarėlių su mažai pažįstamais žmonėmis. Mums geriausia šventė – artimųjų rate.

2. Mums nelabai įdomu, kaip praleidote savaitgalį

Jeigu nepriklausote mūsų draugų ratui, tai mums visiškai nerūpi, kaip praėjo jūsų šeštadienis. Mes nuoširdžiai manome, kad kiekvienas turi teisę į asmeninį gyvenimą, o jeigu jūs praleidžiate savo laisvalaikį nusigerdami arba išmušdami savo buvusiosios duris, tai jūsų reikalas. Mes nesmerkiame, tiesiog bendravimas su menkai pažįstamais žmonėmis atima per daug energijos. Tai, kad dirbame kartu, nereiškia, kad esame artimi draugai.

3. Vengiame žmonių susibūrimo

Mes pavargstame nuo didelių žmonių grupių. Mus erzina socialinis šurmulys. Dauguma intravertų yra empatiški, todėl lengvai pasiduoda svetimos energetikos įtakai. Kartais mums atrodo, kad jaučiame kiekvieną patalpoje esantį žmogų, ir tai mums sukelia emocinį persikrovimą.

4. Mes žinome, ką reiškia dirbti dėl rezultato

Laikas, kurį leidžiame su savimi, efektyviai leidžiamas projektinei veiklai, elektroniniams laiškams, pasaulio užkariavimo juodraščiams ir brėžiniams. Turime daug minčių. Vertiname vienatvę, nes ji leidžia mums gerai apgalvoti idėjas ir išlaisvinti vaizduotę. Kai mes vieni, viskas įmanoma, ir tai, ką sukuriame, vieną dieną gali pakeisti mūsų gyvenimą, jūsų – taip pat.

5. Mums patinka bendrauti raštu

Mes mėgstame elektroninius laiškus, nes tai suteikia mums galimybę gauti visą būtiną informaciją nesitraukiant nuo darbų ir be asmeninio kontakto. Gyvas bendradarbiavimas išmuša mus iš vėžių ir mes turime išnaudoti daug energijos, kad vėl galėtumėme grįžti į savas vėžes. Todėl labai prašome, skambinkite mums tik gyvybės ir mirties klausimais.

6. Jaučiamės saugiai su savo žmonėmis

Kai mūsų gyvenime atsiranda tinkamų žmonių, mes jiems visiškai atsiduodame. Tampame ištikimais kariais, pasiruošusiais kovoti už tuos, kuriuos mylime. Paklauskite mūsų draugų. Geroje kompanijoje mes žydime ir spindime. Mums reikia laiko, kad surastumėme tinkamus žmones, bet vėliau mes jų neatsisakome.

7. Galime laikinai apsimesti ekstravertais

Mums tenka tai daryti, kad išgyventumėme. Mes galime tapti vakarėlio sielomis, korporatyvinių renginių organizatoriais arba labdaros organizacijų vadovais. Mes darome tai savo valia, žinodami, kad pabaigoje išeisime namo. O kai pasiekiame namus, kartais mums tenka praleisti ištisas dienas ir savaites, kad atsistatytume.

8. Mes nesame kuklūs ir nervingi

Iš pradžių gali pasirodyti, kad taip ir yra. Bet, jeigu pažinsite mus geriau, suprasite, kad galime netgi prajuokinti jus ir pabendrauti ilgiau nei penkiolika minučių. Iš tikrųjų dauguma mūsų neturi bendravimo problemų. Tiesiog mes tokie ne su visais. Bendravimas mums – tai į bazinę komplektaciją neįtraukta opcija. Mes negalime per gerai vaidinti entuziazmą ir greičiausiai jūs tai perskaitysite iš mūsų veidų.

9. Mums gera vieniems

Mūsų galvose vyksta daugybė dalykų, ir daugiau mums nereikia. Skirtingai nuo ekstravertų, mums nereikia kitų žmonių išoriniam stimuliavimui. Mus visiškai tenkina gyvenimas vidiniame pasaulyje. Mes atsipalaiduojame dirbdami su įvairiais kūrybiniais projektais ir puikiai leidžiame laiką. Kuo daugiau žmonių aplink mus, tuo daugiau mūsų kelyje atsiranda nereikalingų sąveikų.

10. Negalime pakęsti pokalbių apie nieką

Labai retai dalyvaujame tokiuose pokalbiuose ir darome tai nerodydami didelio noro. Ypač su tais, kurie mums nepatinka. Mes visi puikiai žinome, kas mums patinka, o kas ne. Tam gali būti daug priežasčių: nuo senų vaikiškų nuoskaudų iki prastų pusryčių šiandien. Nepriimkite to asmeniškai.

11. Mes pasirinkome jus – vertinkite tai

Mes labai vertiname laiką, praleistą vienatvėje, ir labai priekabiai vertiname tuos, ką įsileidžiame į gyvenimą. Bendravimas su netinkamu žmogumi žlugdys mus emociškai. Mes dažnai traukiam ekstravertus, ir jie iščiulpia mūsų energiją, tad ieškome bendraminčių intravertų. Vertiname laiką, kurį praleidžiame su kitais intravertais, ir puikiai žinome vieni kitų asmeninės erdvės svarbą.