Tamsioji empatijos pusė, apie kurią niekas nekalba


Empatija – tai gebėjimas įsijausti į kito žmogaus padėtį ir suprasti jo jausmus bei mintis. Empatas – žmogus, turintis gebėjimų rezonuoti skirtinguose lygiuose su kitais žmonėmis; dėl to jis gali tiesiogiai pajusti jų emocinę būklę.

Kol kas nėra žinoma, kaip empatai išsivysto šią savybę, bet dauguma mano, kad ji yra įgimta ir perduodama per DNR.

Kaip tai veikia? Viskas pasaulyje rezonuoja su elektros energija. Laikoma, kad empatai gali nujausti pokyčius, vykstančius juos supančioje elektros energijoje.

Visuomenė priima empatus kaip žmones, kuriems rūpi kitų jausmai; jie yra užjaučiantys, rūpestingi, jautrūs ir gailestingi. Dėl to turbūt nustebsite sužinoję, kad empatija turi ir tamsiąją pusę.

Dauguma žmonių iš empatų tikisi palaikymo ir pamokymų. Tai taip pat reiškia, kad empatai mato gerokai daugiau dalykų nei mes. Tai gali sukelti problemų įvairiose jų gyvenimo sferose.

Tamsioji empatijos pusė.

Advertisements

Jie negali valdyti savo emocijų

Jums gali atrodyti, kad empatai puikiai susigaudo emocijose ir dėl to lengvai susitvarko su savosiomis. Tačiau tiesa ta, kad emocijų kontrolė empatams yra begalinė kova. Jie taip aštriai jaučia svetimas emocijas, ypač liūdesį, kad kartais jų veikiami gali susirgti depresija.

Jiems sunku atskirti asmenines emocijas nuo svetimų žmonių emocijų ir dar sunkiau surasti kitų empatų, su kuriais galėtų pasidalinti savo mintimis.

Susidūrimas su neigiama energija sukelia pervargimą

Dėl jautrumo elektros energijoms empatams tenka susidurti su didžiuliu informacijos kiekiu. Dėl to bandydami suvokti vykstančius įvykius jie gali jaustis prislėgti ir be galo pavargę.

Jie itin jautriai reaguoja į neigiamą energiją ir tai juos labai liūdina. Kai negatyvas yra viskas, ką jie gali pajusti, jie greitai pavargsta.

Jais naudojasi

Kadangi empatai yra pasitikinčios sielos, kurios visada tiki gerumu, ne itin sąžiningi žmonės jais neretai pasinaudoja. Empatai yra iš esmės dosnūs ir geri, o tai gali pritraukti tuos, kurie tik ima, bet nieko neduoda atgal.

Kai empatas sužino, kad buvo apgautas, jam gali prasidėti depresija.

Advertisements

Jie nesaugo savęs

Kadangi empatai teikia pirmenybę atidavimui, o ne gavimui, be to, lengvai pavargsta nuo patirto streso ir išgyvenimų, jie dažnai pamiršta apie save. Dėl to nukenčia jų protas ir kūnas.

Jiems sunku įsimylėti

Empatai pernelyg jautriai reaguoja į pasaulyje vykstančius žiaurumus, todėl jiems sunku kuo nors pasitikėti. Jie neatveria visos savo širdies, nes bijo būti įskaudinti.

Jie negali sau leisti rimtai įsimylėti, nes bijo nesusidoroti su didžiule aistra.

Jiems dažnai atrodo, kad jų našta yra nepakeliama

Empatai – nesavanaudiški žmonės, juos kiekvieną dieną užgriūva didžiulis sensorinės informacijos kiekis. Jie jaučia, kad turi padėti žmonėms, tačiau tai yra nepakeliama našta, nes visiems padėti neįmanoma. Bet kad ir kaip sunku jiems būtų, jie vis tiek stengsis išspręsti svetimas bėdas.

Pabaigoje

Empatai turi suvokti, kad nėra pajėgūs išspręsti visų pasaulio problemų. Kad tamsioji empatijos pusė neužvaldytų jų gyvenimo, jiems reikia nustoti dalinti savo energiją kiekvienam sutiktam savo kelyje.