Vienatvė kenkia jūsų sveikatai taip pat, kaip ir 15 cigarečių per dieną!

Patinka? Duok Like!

„IFL Science“ teigia, kad bendravimo ir socialinio bendradarbiavimo stoka – tai problema, palietusi ne tik senyvo amžiaus žmones, bet ir daugumą jaunų žmonių. Kodėl taip yra? Priverstinė vienatvė veikia žmogų taip pat blogai, kaip ir rūkymas!

Vieno tyrimo rezultatai parodė, kad Didžiojoje Britanijoje nuo vienatvės kenčia maždaug 9 milijonai žmonių, ir tai neigiamai veikia jų sveikatą.

Reklama

Nuo išorinio pasaulio atskirti žmonės yra labiau linkę į depresiją ir savižudybę. Proto stimuliavimo stoka lemia vienišų žmonių silpnaprotystę, jie 64 procentais dažniau serga šia liga nei tie, kurie turi stiprius socialinius ryšius.

Be to, buvo nustatyta, kad vienišų žmonių mirties tikimybė padidėja 26 procentais, kaip ir aukšto spaudimo bei nutukimo atsiradimo rizika.

Šokiruojantis faktas: socialinių ryšių nebuvimas kenkia sveikatai taip pat, kaip ir 15 cigarečių surūkymas per dieną.

Tai taip pat kenksminga, kaip ir fizinių pratimų stoka, ir dukart blogiau nei antsvoris.

Socialiai izoliuoti žmonės dažniau lankosi pas gydytojus, kartais vien tam, kad galėtų su kažkuo pasikalbėti.

„Vienatvės problemą galima išspręsti tik suvienijus vyriausybės, darbdavių, įmonių, civilinių organizacijų, šeimų, bendruomenių ir atskirų asmenų jėgas. Jie visi privalo tame dalyvauti. Tik jų bendradarbiavimas gali pakeisti situaciją“, – teigiama britų mokslininkų pranešime.

Iš esmės artimi draugai ir šeima gali pagerinti sveikatą labiau nei fiziniai pratimai, svorio metimas, rūkymo ir alkoholio atsisakymas.

Kaip galvojate, ar mūsų bendruomenei aktuali ši problema? Kaip ją būtų galima išspręsti?

Šaltinis

Reklama