9 vaistiniai augalai, kurie atbaidys uodus nuo jūsų sklypo

Patinka? Duok Like!

Įkyrūs ir zyziantys uodai gali sugadinti kruopščiausiai apgalvotą vakarienę gamtoje. Be to, jie perneša įvairius virusus ir parazitines ligas. Tad tiesiog būtina jų atsikratyti. Nustebsite sužinoję, kad uodai aplenks jūsų sklypą, jeigu jame augs bent vienas iš šių aštuonių augalų!

Eukaliptas

Šie amžinai žaliuojantys krūmai tarybinio gydytojo Sokolovo patarimu seniai buvo pasodinti Sočyje kovai su maliarija. Ne paslaptis, kad tą kartą maliarija buvo nugalėta. Eukaliptas turi daug naudingų savybių, kurios daro jį tikru lyderiu tarp kitų augalų.

Reklama

Citrinžolė

Nuvaiko ne tik uodus, bet ir daugelį kitų parazitų. Be to, jai būdingas turtingas skonis. Ši žolė dažnai naudojama Europos ir Azijos virtuvėje.

Kvapioji citrinžolė

Tai viena patraukliausių ir naudingiausių sklypo žolių, viena iš citrinžolių rūšių, kuri taip pat puikiai atbaido uodus. Be to, jai būdingas labai malonus citrinos skonis.

Rozmarinas

Apie nuostabų rozmarino aromatą ir naudą neverta net kalbėti. Augale esantys eteriniai aliejai apsaugos jūsų sklypą nuo nemalonių zyziančių parazitų.

Vaistinė medetka

Šis vaistinis augalas gražiais ryškiais žiedais apsaugo ir puošia sklypą. Medetka nereikalauja ypatingos priežiūros. Jai būdingas malonus kvapas, kuris visiškai nepatinka uodams ir kitiems parazitams.

Bazilikas

Reikėtų priminti, kad ne visos baziliko rūšys atbaido moskitus. Efektyviausi – mėtinis-pipirinis ir mentolinis bazilikas. Jiems būdingas išraiškingas skonis ir malonus mėtinis kvapas, kuris labai nepatinka uodams.

Levanda

Gražus augalas, pasižymintis raminamuoju kvapu. Geriausia auginti vazonuose (arba padėti augalui išgyventi šaltą žiemą). Levandų kvapas naudojamas daug kur! O štai uodai nemėgsta jų eterinio aliejaus.

Kanadinė vedegenė

Šis vaistinis augalas padeda kovoti su akmenimis inkstuose. Be to, jame yra dervų, atbaidančių įkyrius vabzdžius.

Paprastoji katžolė

Prieskoninė vaistinė žolelė, naudojama kosmetologijoje ir medicinoje. Jos sudėtyje yra daugybė aliejų ir medžiagų, atbaidančių moskitus.

Reklama