Patraukite mobilųjį kuo toliau nuo lovos!

Patinka? Duok Like!

Mokslininkai pasidalijo tyrimų rezultatais apie riziką, susijusią su mobiliųjų telefonų spinduliavimu, žmogaus organizmui. Esame įsitikinę, kad kai kurie momentai privers jus kuo toliau patraukti telefoną. Nors nakčiai.

Tyrimus atliko Kalifornijos sveikatos apsaugos departamentas, remdamasis tuo, kad mobilieji telefonai spinduliuoja žemo dažnio radijo signalus, kad perduotų informaciją.

Reklama

Palyginti su kitais spinduliavimais, šios bangos nelabai pavojingos žmogui, bet yra keletas momentų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kad būtų minimizuotos jų pasekmės, ypač vaikams.

Taigi, kur kas didesnis spinduliavimo poveikis kyla nuolat nešiojantis mobilųjį telefoną arti kūno ir siunčiant didelės apimties failus. Tai pasakytina ne tik apie nešiojimąsi drabužių kišenėje, bet ir pridedant telefoną prie galvos, kai kalbame.

Ir nors radiacijos lygis atitinka saugumo normas, pasistenkite kartkartėmis įjungti garsiakalbį.

Ypatingas dėmesys kreipiamas į spinduliavimo poveikį nesustiprėjusiam vaiko organizmui, nes tai gali sukelti smegenų auglius, ausų ligas dėl dažno telefono kontakto su galva. Savo ruožtu psichologai paauglių dėmesio lygio sumažėjimą, psichikos sveikatos problemas ir miego sutrikimus  sieja su nuolatiniu išmaniųjų įrenginių nešiojimusi ir naudojimu.

Pavyzdžiui, neseniai Prancūzijoje uždraudė naudotis mobiliaisiais telefonais pradinėse ir vidurinėse mokyklose.

„Prancūzai testavo telefonus tokiu režimu, kokiu juos dažniausiai naudoja žmonės. Ir padarė išvadas, kad radijo dažnių lygis keturis kartus viršija leistiną normą. Jei palyginsime su amerikietiškais standartais, rezultatai septynis kartus viršija rekomenduojamą lygį.“

Dar vienas momentas liečia žmogaus reprodukcines funkcijas. Vyrų, kurie nuolat nešiojasi mobilųjį telefoną kelnių kišenėje, spermatozoidų kiekis ir kokybė yra prastesni.

Kur kas didesnis radijo bangų poveikis yra, jei telefone įdėta dvi arba daugiau SIM kortelių, taip pat naudojant išmanųjį įrenginį judančiame transporte, nes signalui pagauti reikia kur kas galingesnio ryšio.

Štai specialistų rekomendacijos:

  • nešiokite telefoną rankinėje, o ne drabužių kišenėse, ypač vasarą, kai naudojami ploni audiniai;
  • nedėkite telefono po pagalve, kai miegate, minimalus atstumas – ištiesta ranka, o dar geriau – keli metrai;
  • nelaikykite telefono šalia galvos, kai siunčiate medijos failus;
  • kalbėdami naudokite garsiakalbio funkciją arba laisvų rangų įrangą, o dar geriau – siųskite SMS žinutę.

O ką jūs apie tai galvojate?

Šaltinis

Reklama