Svarbus straipsnis tiems, kurie blogai pakelia karščius

Patinka? Duok Like!

Ne paslaptis, kad karštis ir aukšta temperatūra, ypač miestuose, – didelis krūvis organizmui. Daugeliui nieko nesinori jau tada, kai termometro stulpelis pakyla iki 20–25 laipsnių, jau nekalbant apie +30, savijauta prasta, o kažkam dar ir į darbą reikia eiti…

Kaip ištverti karštį su minimaliais nuotaikos, sveikatos ir laiko praradimais?

Tikimės, kad jums pravers žinomo tinklaraštininko, rašytojo, žmogaus, sukaupusio didelę gyvenimo patirtį, Makso Bodiagino patarimai, padėsiantys lengviau ištverti rekordinius termometrų parodymus.

Reklama
Kartą per metus aš tradiciškai paskelbiu šį svarbų įrašą skirtą tiems, kurie blogai pakelia karštį. Prašau, pasidalinkite juo su tais, kuriems vasarą sunku kovoti su karščiais.
Gerbiami draugai, jeigu blogai pakeliate karštį, leiskite pasidalinti keliais patarimais. Ištverti karštį – gana paprastas mokslas, jo galima išmokti. Gana daug laiko praleidau vietose, kur termometro stulpelis kartais rodydavo ir +45℃, ir +50 ℃, todėl žinau, ką kalbu.

1. Pirmiausia negerkite šalto vandens. Jis nenumalšina troškulio, dingsta iš kūno jau po penkių minučių kartu su prakaitu ir druska. Gerkite arbatą arba nesaldžią girą. Su saldžiais limonadais viskas aišku: kuo daugiau geri, tuo daugiau norisi.

2. Jeigu per karščius išeinate iš namų, nedarykite staigių judesių, elkitės apgalvotai. Eikite tolygiai, rinkitės šešėlį. Visada.

3. Ledinė arbata – gerai. Užplikykite litrą nestiprios žaliosios arbatos (arba bet kokios kitos). Kai ji atšals, įmaišykite šiek tiek medaus, citrinos ir mėtų. Gerkite su ledukais. Ne tik skanu, bet ir naudinga.

4. Pagrindinis triukas – „antišalikas“ arba „japonų kondicionierius“. Ant japoniškų graviūrų ar japonų kine dažnai galima pamatyti žmones, ryšinčius ant kaklo baltas skareles. Tai tikrai genialus dalykas. Tiesiog pabandykite. Paimate švarią baltą skarelę, palaikote ją šaltame vandenyje, aprišate kaklą. Kai skarelė išdžiūsta, vėl ją sudrėkinate. Palengvėjimas ateina vos po poros minučių.

5. Na ir svarbiausia. Jeigu kur nors einate per karštį, grįžę šaltu vandeniu nuplaukite pėdas ir kulkšnis. Ten yra daugybė biologiškai aktyvių taškų. Tai malonu ir naudinga.

6. Jeigu yra galimybė – padalinkite miegą pusiau. Karščiausiu metu eikite pamiegoti. Ir, žinoma, jokio alkoholio saulėje.

Tai buvo geri patarimai, kuriuos seniai gavau iš močiutės. O ji, tarp kitko, nugyveno 92 metus.

Saugokite save ir būkite sveiki!

Autorius – Maksas Bodiaginas

Reklama