13 dalykų, kurių nedaro morališkai stiprūs žmonės


Mūsų mintys lemia mūsų veiksmus, veiksmai virsta įpročiais, o įpročiai formuoja charakterį. Tad galima sakyti, kad mes tiesiogine prasme kuriame save patys.

Ir štai 13 dalykų, kurių nedaro morališkai stiprūs žmonės:

1. Jie negaišta laiko bergždžiai gailėdamiesi savęs

Morališkai stiprūs žmonės nesėdės sudėję rankų, skųsdamiesi aplinkybėmis ar pasakodami, kaip kas nors neteisingai su jais pasielgė. Jie prisiima atsakomybę už savo gyvenimą ir pripažįsta faktą, kad gyvenimas ne visada lengvas ar teisingas. Jeigu gyvenimiška situacija ir nėra itin maloni ar palanki, jie gali sau tarti: „Na, ir gerai.“

2. Jie nepraranda savikontrolės

Jie neleidžia, kad kas nors kitas juos valdytų. Jie suvokia, kad išgyvena susiklosčiusią situaciją savo emocijomis, ir patys nusprendžia, kaip į ją reaguos. Jie žino, kad jų galia – tai mokėjimas valdyti savo reakcijas.

3. Jie nevengia permainų

Morališkai stiprūs žmonės nesistengia išvengti pokyčių. Jie visada pasitinka pasikeitimus ir būna pasirengę atitinkamai reaguoti. Didžiausia jų baimė, jeigu taip galima sakyti, – tai patekti į sąstingį ir prarasti gyvenimo skonį. Permainų kupina atmosfera pažadina pačias stipriausias tokių žmonių savybes.

4. Jie neeikvoja savo energijos stengdamiesi suvaldyti tai, kas nuo jų nepriklauso

Jūs neišgirsite tokių žmonių skundžiantis dėl pradingusio bagažo, eismo spūsčių arba kitų žmonių, nes jie suvokia, kad visa tai nepriklauso nuo jų valios. Tačiau jie sutelkia visas savo pastangas tose srityse, kurios jiems pavaldžios. O dažnai tai reiškia tiesiog gebėjimą reaguoti į aplinkybes. Ir jie tuo naudojasi.

Advertisements

5. Jie nesistengia patikti visiems

Yra žmonių, kurie visada stengiasi patikti visiems. Ir yra žmonių, kurie priešgyniauja visiems bei stengiasi tokiu būdu įtvinti savo „galią“. Morališkai stiprūs žmonės pripažįsta, kad neprivalo patikti visiems ir visada. Jie nesibaimina atsakyti „ne“ arba paprieštarauti. Jie stengiasi būti teisingi, bet gerbia savo laiką ir sugeba mandagiai atsisakyti kito žmogaus pasiūlymo.

6. Jie nebijo sąmoningai rizikuoti

Jie neprisiima nesąmoningų arba kvailų rizikų, bet nebijo apgalvotos rizikos. Morališkai stiprūs žmonės pasveria riziką bei naudą prieš priimdami svarbų sprendimą ir kruopščiai renka informaciją apie galimus nuostolius arba žalą prieš imdamiesi veiksmų.

7. Jie neužsiciklina ties praeitimi

Morališkai stiprūs žmonės negaišta savo laiko tuščiai galvodami apie praeitį arba apie tai, kad viskas galėjo susiklostyti kitaip. Jie priima savo praeitį ir pasimoko iš jos. Bet jie negyvena nuolatiniais prisiminimais apie nesėkmingas akimirkas ir taip pat neprisimena nuolatos savo sėkmingų dienų. Jie gyvena dabartimi ir kuria ateities planus.

8. Jie nedaro tų pačių klaidų keletą sykių

Mes visi žinome, kas yra kvailystė. Tai tokių pačių sprendimų priėmimas tikintis, kad šį kartą pavyks geriau. Morališkai stiprūs žmonės prisiima atsakomybę už savo elgesį ir mokosi iš savo klaidų. Todėl jie nekartoja tų pačių klaidų daug sykių. Jie eina toliau ir priima kitokius sprendimus.

9. Jie nepavydi sėkmės kitiems žmonėms

Morališkai stiprūs žmonės gali pasidžiaugti, kad kitiems žmonėms jų gyvenime sekasi. Tai labai svarbu. Jie nepavydi ir nesijaučia apgauti, kai kiti juos pranoksta (bet atsižvelgs į svetimą patirtį). Jie pripažįsta, kad sėkmės pasiekiama sunkiai dirbant, ir patys gali atkakliai darbuotis siekdami sėkmės.

Advertisements

10. Jie nepasiduoda po pirmos nesėkmės

Kiekviena nesėkmė – tai galimybė padaryti geriau. Net sėkmingiausi verslininkai pripažįsta, kad jų ankstesnės pastangos dažnai baigdavosi pralaimėjimais. Morališkai stiprūs žmonės visada pasirengę nepasiduoti ir iš naujo bandyti, kol pasieks tai, ko trokšta, o kiekvienas pralaimėjimas šiame kelyje tik artina prie tikslo.

11. Jie nebijo vienatvės

Morališkai stiprūs žmonės moka vertinti tas akimirkas, kai jie gali pabūti vieni. Jie nebijo pasilikti su savo mintimis ir išnaudoja tokius momentus samprotaudami bei kurdami ateities planus. Jie nepriklauso nuo kitų žmonių bei jų nuotaikų. Jie gali būti laimingi su kitais, bet moka būti laimingi ir vieni.

12. Jie nemano, kad visas pasaulis jiems ką nors skolingas

Morališkai stiprūs žmonės nesijaučia turį teisę į viską šiame gyvenime. Jie negimė manydami, kad kiti jais rūpinsis ir kad pasaulis jiems ką nors skolingas. Jie ieško tokių galimybių, kurios atitiktų jų potencialą.

13. Jie nelaukia greitų rezultatų

Nesvarbu, ar stengiasi pagerinti savo sveikatą, ar pradeda naują verslą, morališkai stiprūs žmonės nesitiki greitų rezultatų. Jie investuoja savo energiją bei laiką tam tikromis dozėmis ir švenčią kiekvieną savo pasiekimą. Bet jie turi ir savitvardos bei kantrybės ir suvokia, kad esminiams pokyčiams reikia laiko.