13 dalykų, kuriuos reikia prisiminti, kai gyvenimas „trenkia jums per galvą“


Kiekvienam teko patirti sunkių laikų. Ir visi juos pergyvenome. Tačiau vieni žmonės susidoroja lengviau nei kiti. Kur slypi jų paslaptis? Profesorė Karolė Morgan (Carol Morgan) teigia, kad viskas priklauso nuo požiūrio.

Keli dalykai, kuriuos reikia prisiminti sunkiais gyvenimo laikotarpiais:

1. Ką turim, tą turim

Garsus Budos posakis skelbia: „Jūsų kančias sukelia jūsų pasipriešinimas tam, kas yra.“ Minutę apsvarstykite jį. Kalbama apie tai, kad kančios galimos tik tada, kai atsisakome priimti vykstančius įvykius. Jeigu galite ką nors pakeisti, imkitės veiksmų. Bet jeigu pokyčiai negalimi, turite du kelius: priimti situaciją ir paleisti negatyvą arba ilgai, entuziastingai ir aistringai kentėti.

2. Problema tampa problema tik tada, kai patys ją taip pavadinate

Dažnai tampame aršiausiais savo pačių priešais. Laimė iš tikrųjų priklauso nuo požiūrio. Jeigu į ką nors žvelgiate kaip į problemą, jūsų mintys ir emocijos bus kupinos negatyvo. Pagalvokite apie tai, kokių pamokų galite išmokti šioje situacijoje, ir ji netikėtai nustos būti problema.

3. Jeigu norite ką nors pakeisti, pradėkite nuo savęs

Jūsų išorinis pasaulis yra vidinio pasaulio atspindys. Turbūt pažįstate žmonių, kurių gyvenimas kupinas streso ir chaoso. Ir argi tai nevyksta dėl to, kad jų pačių būklė yra chaotiška ir netvarkinga? Mums patinka manyti, kad besikeičiančios aplinkybės mus keičia. Tačiau iš tikrųjų viskas veikia atvirkščiai: turime pasikeisti patys, kad pasikeistų aplinkybės.

Advertisements

4. Nėra sąvokos „nesėkmė“ – tik galimybė ko nors išmokti

Turite išmesti iš savo žodyno žodį „susimoviau“. Visi garsūs žmonės vėl ir vėl patirdavo nesėkmių, kol pagaliau pasiekė sėkmę. Regis, Tomas Edisonas kalbėjo: „Nepatyriau nesėkmės išrasdamas lemputę. Tiesiog sužinojau 99 būdus, kai ji neveikia.“ Išmokite ko nors iš savo vadinamųjų „susimovimų“. Sužinokite, kaip kitą kartą tai padaryti geriau.

5. Jeigu negaunate norimo, vadinasi, kažkas geresnio jau pakeliui

Žinau, kartais tuo sunku patikėti. Bet tai tiesa. Įprastai, kai apžvelgiate savo gyvenimą, suprantate, kad gerų dalykų įvykdavo po to, kai kas nors nepavykdavo. Galbūt darbas, kurio negavote, atimtų visą jūsų laiką, priešingai nei tas, kurį galiausiai gavote. Tiesiog tikėkite, kad viskas vyksta būtent taip, kaip ir turi būti.

6. Vertinkite dabartinį momentą

Jis niekada nepasikartos. Kiekvieną gyvenimo akimirką yra kas nors vertingo, nepalikite jos nepastebėtos. Greitai viskas taps prisiminimu. Galbūt vieną dieną pasiilgsite momentų, kurie dabar neatrodo laimingi.

7. Paleiskite norus

Dauguma žmonių gyvena su „priklausomu protu“. Tai reiškia, kad jie skiria daug dėmesio savo norams ir jeigu ko nors negauna, jų emocijos įgauna neigiamą atspalvį. Pabandykite praktikuoti „atsiskyrusį protą“: jeigu ko nors norite, būsite laimingi nepriklausomai nuo to, ar tai gausite, ar ne. Taip apsaugosite savo emocijas ir užtikrinsite, kad jos bus neutralios arba teigiamos.

Advertisements

8. Supraskite savo baimes ir joms dėkokite

Baimė gali būti puikiu mokytoju. Įveikta baimė dažnai priartina mus prie laimėjimo. Pavyzdžiui, kai mokiausi kolegijoje, be galo bijojau viešai kalbėti. Dabar, kai kiekvieną dieną ne tik dėstau didelei žmonių grupei, bet ir mokau viešojo kalbėjimo, man tai atrodo šiek tiek ironiškai. Baimei įveikti reikia praktikos. Baimė – tik iliuzija.

9. Leiskite sau patirti džiaugsmą

Norite tikėkite, norite ne, bet žinau daug žmonių, kurie neleidžia sau pasilinksminti. Jie net nežino, ką reiškia būti laimingam. Kai kurie jų tokie priklausomi nuo savo problemų ir vidinio chaoso, kad neturi jokio supratimo, kas jie yra be viso to. Todėl pasistenkite leisti sau būti laimingam. Bent trumpam, svarbiausia – sutelkti visą dėmesį į džiaugsmus, o ne į sunkumus.

10. Nelyginkite savęs su kitais

Bet jeigu lyginate, tai tik su tais, kuriems yra blogiau. Bedarbis? Dėkokite už tai, kad gaunate bedarbio pašalpą. Dauguma pasaulio gyventojų gyvena visiško skurdo sąlygomis. Nepanaši į Andželiną Džoli (Angelina Jolie)? Manau, mažai kas į ją panašus. Ir turbūt esate gerokai patrauklesnė už daugumą. Susitelkite į tai.

11. Jūs – ne auka

Esate tik savo minčių, žodžių ir veiksmų auka. Niekas nieko nedaro specialiai jums arba prieš jus. Jūs patys kuriate savo patirtį. Prisiimkite atsakomybę ir suvokite, kad galite įveikti sunkumus. Reikia pradėti nuo veiksmų ir minčių keitimo. Atsisakykite aukos mentaliteto ir tapkite nugalėtoju.

Advertisements

12. Viskas gali pasikeisti ir tikrai pasikeis

„Ir tai praeis“ – vienas mano mėgstamiausių posakių. Kai įstringame blogoje situacijoje, atrodo, kad išeities nėra. Atrodo, kad niekas jau nebepasikeis. Bet žinote ką? Pokyčių bus! Niekas nesitęs amžinai, išskyrus mirtį. Tad atsisakykite minties, kad kas nors liks visam laikui. Neliks. Bet jums reikės atlikti kai kuriuos veiksmus, kad pakeistumėte situaciją. Jie negali stebuklingai pasikeisti patys.

13. Viskas įmanoma

Stebuklų vyksta kiekvieną dieną. Tai tiesa. Gaila, kad viename straipsnyje neįmanoma aprašyti visų nuostabių dalykų, nutikusių mano pažįstamiems – pradedant visišku pasveikimu po ketvirtos vėžio stadijos iki susitikimo su antrąja puse. Kartą patikėję jūs jau galėsite laimėti mūšį.