Kai atsisakysite šių 10 dalykų, gyvenimas pajudės į priekį


Jeigu norite, kad gyvenimas pagerėtų ir greičiau pasiektumėte savo tikslą, turite atsisakyti jus slegiančių dalykų, kurių atsisakymas ne toks jau akivaizdus ir paprastas, kaip gali nuskambėti.

Taigi, pradedant nuo šiandien, jūs nebeturite…

1. Leisti kitų nuomonėms valdyti jūsų gyvenimą. – Jus supantys žmonės žino jūsų vardą, bet ne jus pačius. Jie žino, ką padarėte, bet ne ką jums teko išgyventi. Tad jų žodžius vertinkite skeptiškai. Juk galiausiai svarbu ne tai, ką apie jus mano kiti, o ką patys apie save galvojate. Ir kartais tiesiog privalote daryti tai, kas geriausia yra jums ir jūsų gyvenimui, o ne visiems kitiems.

2. Gėdytis praeities klaidų. – Visi kartais klystame ir tai yra normalu. Ir kuo greičiau tai suprasite, tuo jums bus paprasčiau. Jūsų praeitis nėra jūsų ateitis. Ir tai, kad vakarykštė diena ar šiandiena, praėjusieji metai ar pastarieji šešiolika metų buvo nesėkmingi, dar nereiškia, kad tai turės įtakos dabartinei akimirkai, kurioje iš tikrųjų gyvenate. Jūsų ateitį lemia tik tai, ką darote čia ir dabar.

3. Nežinoti ko siekiate. – Niekada negalėsite palikti vietos, kurioje esate dabar, kol nenuspręsite, kur norite atsidurti. Turite atrasti savo aistrą, tai, ko labiausiai trokštate ir negailėdami jėgų to siekti. Atsisakydami aistros, atimate iš savęs kūrybiškumą. Kai jūsų gyvenimas kupinas aistros, jūs esate veiklūs ir energingi. Neturėdami aistros, netenkate ir „ugnelės“, kuri suteikia gyvenimui prasmę. Jeigu norite pasiekti sėkmės, atraskite savo aistrą. Supraskite, ko norite, ir siekite to.

4. Atidėti rytdienai tai, kas jums svarbiausia. – Visi galime rinktis, ką daryti su savo gyvenimo aplinkybėmis – priimti jas tokias, kokios jos yra, arba prisiimti atsakomybę ir jas pakeisti. Vadovaukitės savo intuicija. Ir niekada neatsisakykite to, kas jums yra svarbu. Jeigu tai, ko siekiate, jus įkvepia, vadinasi, tai teisingas tikslas. Ir jeigu norite ką nors padaryti – padarykite tai dabar. Gyvenkite taip, tarsi rytojaus nebūtų. Patikėkite, arba pradėsite judėti link tikslo šiandien, arba gailėsitės, kad to nepadarėte.

5. Rinktis nedaryti nieko. – Deja, mes negalime nuspręsti, kada ir kaip numirsite. Bet galime nuspręsti, kaip gyvensime – čia ir dabar. Kiekviena diena suteikia mums naujų pasirinkimų. Tad pasirinkite naują požiūrį į dalykus. Perjunkite jungiklį savo galvoje iš neigiamų minčių į teigiamas. Nušvieskite savo gyvenimą ryškia ryžto šviesa ir atsisakykite neužtikrintumo bei abejonių. Darykite tai, kuo galėtumėte didžiuotis. Pasistenkite įžvelgti šviesiąją aplinkinių sielos pusę ir parodykite jiems savąją. Rinkitės gyvenimą, o ne egzistavimą.

6. Stengtis bet kokia kaina būti teisiam. – Jeigu nuolat primygtinai tvirtinsite, kad esate teisus (net jei dabar iš tikrųjų esate), vieną dieną suklysite. Siekite sėkmės, bet niekada neatimkite iš savęs teisės klysti. Nes jeigu atimsite iš savęs šią teisę, taip pat atimsite iš savęs gebėjimą mokytis ir judėti į priekį.

7. Bėgti nuo problemų, kurias reikia spręsti. – Mes patys apsunkiname savo gyvenimą. Mūsų problemos prasidėjo tada, kai pokalbius pakeitė apsikeitimas žinutėmis, jausmai tapo nebūtini, seksas tapo žaidimu, žodis „meilė“ išėjo iš mados, nebeliko pasitikėjimo, o sąžiningumas tapo kažkuo nepadoriu, stresas tapo gyvenimo būdu, pavydas – įpročiu, skausmas ėmė atrodyti natūralus ir vienintelis sprendimas, kurį galėjome sugalvoti, buvo bandymas nuo viso to pabėgti. Stop! Susitikite su šiomis problemomis akis į akį, išspręskite jas, o dar – dažniau bendraukite, vertinkite, atleiskite ir mylėkite žmones, kurie to nusipelnė.

8. Užuot priėmus sprendimus ieškoti pasiteisinimų. – Gyvenimas – tai nesibaigiantis kūrybiškiausių problemų sprendimų konkursas. Klaida netampa nesėkme, jeigu neatsisakote jos ištaisyti. Štai kodėl dauguma mūsų nesėkmių gula ant mūsų pačių sąžinės – nes užuot nusprendę ką nors daryti, mieliau galvojame pasiteisinimus.

9. Savo gyvenime nematyti teigiamų dalykų. – Dažnai tai, ką jūs matote, priklauso nuo to, ko ieškojote. Pasistenkite visiškai atsiduoti savo darbams, o kitam leiskite vykti savaime. Kai paskęstate apgailestavimų jūroje dėl to, koks blogas yra jūsų gyvenimas, prarandate galimybę įžvelgti jo tikrąjį grožį. Grožį to, ką jau turite. O jeigu tu grožio nevertinsite, niekada nebūsite iš tikrųjų laimingi.

10. Nevertinti akimirkos, kurioje gyvenate. – Mes atsimename ne dienas ir ne metus, mes atsimename akimirkas. Pernelyg dažnai stengiamės pasiekti kažko didelio, nesuvokdami, kad mūsų gyvenimas susideda būtent iš šių mažyčių akimirkų. Eikite ten, kur jums liepia širdis ir vertinkite kiekvieną jūsų kelionės momentą. Nes kai pagaliau pasieksite kelio pabaigą, prieš jūsų akis tikrai atsivers naujas kelias.