Kai pradėsite gyventi sąmoningai, sumažės jūsų draugų ratas


1. Sumažės jūsų draugų ratas. Pradėsite pastebėti, kad įprasti pokalbiai su draugais ir pažįstamais nebeveikia. Lyg ir niekas nepasikeitė, bet kažkur dingo įdomumas. Nes daugiau nebegalite pritarti, kad viskas ir visi aplink yra blogi, darbas neįkvepia, verslas nesiklosto, vyras kelia pasibjaurėjimą ir žmona dėl visko kalta. Nustosite žaisti žaidimus, nes norint žaisti pagal taisykles, reikia bent dviejų žmonių. Dėl to savo draugams tapsite labai nepatogiu žmogumi, kuris gadina žaidimą ir visaip parodo, kad karalius yra nuogas.

2. Jums pasidarys sunku dirbti nemylimą darbą ir daryti tai, kas neturi prasmės. Tokiu būdu jūs pasirinksite arba kuo labiau įsitraukti į dabartinę veiklą, arba ją kardinaliai pakeisti. Jeigu senojo darbo laikėtės dėl būtinybės, baimės ar įpročio, tai tuoj pat iškils į paviršių ir turėsite ką nors su tuo daryti.

3. Pašlis jūsų santykiai. Nes dauguma santykių yra ne lygiaverčių asmenų sąjunga, o tarpusavio priklausomybių ir kompensacijų raizgalynė. Pajutęs, kad jus praranda, partneris dės visas pastangas, kad jus susigrąžintų, tačiau į visus priekaištus reaguosite su nuostaba ir nesuvokimu, tarsi į ateivio bandymus užmegzti su jumis ryšį marsiečių kalba.

4. Jausitės vieniši. Nes visi nereikalingi ir netikri ryšiai, kurie buvo kuriami nepakankamumo, tuštumos, vartotojiškumo ir savanaudiškumo pagrindu, žlugs. Ir ši nauja, nežinia iš kur atsiradusi tuštuma, iš pradžių jus gąsdins, kaip žiojanti bedugnė, bet pamažu ji ims užsipildyti būtent tuo, kas jumyse gyva ir tikra.

5. Nebegalėsite apgaudinėti nei savęs, nei kitų. Beveik fiziškai (kaip Buratinas su augančia nosimi), jausite bet kokį bandymą apgauti – žodžiais, mintimis ir veiksmais. Ir tai bus tiesiog šlykštu, nes kas kart sakydami ne tai, ką iš tikrųjų galvojate, jūsų siela bus draskoma katės nagų. Ir ne, to neįmanoma išjungti.

6. Staiga pastebėsite, kad žmonės aplink labai kenčia. Ir kenčia ne dėl sunkaus gyvenimo, priešingai, su jų gyvenimais viskas yra gerai. Jie kenčia nuo iliuzijos, kad su jų gyvenimais kažkas negerai. Ir jeigu anksčiau buvote pernelyg užsiėmę savo pačių kančia, dabar pradėsite gyventi visų aplinkinių kančia, nes jūsų asmeninė išnyks. Ir tada viskas, kas jums beliks – padėti visiems ir kiekvienam viskuo, kuo galite, nes kito kelio nėra.

7. Jums bus gėda. Dėl visų praeities žodžių ir poelgių, nes teks pažvelgti tiesai į akis ir pripažinti, kad visų jūsų problemų šaltinis yra ne kas nors kitas, o tik jūs patys. Vos tik tai suvoksite, gėda išnyks, o jos vietą pagaliau užims vidinė ramybė.

8. Pradėsite mažiau kalbėti. Nes nebeliks nieko, apie ką kalbėjote iš baimės, pavydo, savanaudiškumo ir pykčio. Socialiniuose tinkluose nebegalėsite rašyti smerkiančių komentarų, nes tai taps nebesvarbu ir nereikalinga. Ir apskritai, kurį laiką negalėsite rašyti visiškai nieko, nes viskas, ką rašėte anksčiau, jums atrodys nesąmonė. Ir paaiškės, kad tyla iš tiesų yra auksas, kurio dažnai nepastebime dėl šurmulio ir besikeičiančių įvykių greičio.

9. Jūsų pasaulio paveikslas subyrės. Ir jūs suprasite, kad egzistuoja ne tik jūsų – teisinga, ir visos kitos – neteisingos nuomonės, bet ir begalinė variantų ir galimybių erdvė. Ir visi apribojimai yra ne kas kita kaip iliuzija, kurią patys susikūrėte.

10. Jums teks prisiimti atsakomybę. Suprasite, kad nieko neturite tikėtis iš kitų ir jums niekas nėra skolingas. Viskas jūsų gyvenime priklauso ne nuo išorinių faktorių, kvailo viršininko, nesupratingo parnerio ir bitkoino kurso, o nuo jūsų pačių. Gyvenate būtent tokį gyvenimą, kokio nusipelnėte ir nieko kito neturėsite tol, kol neprisiimsite atsakomybę už tai, ką turite. Bet būtent tuo momentu asmeninė atsakomybė nustos būti našta, nuo kurios reikia bėgti ar užkrauti kitiems, ji taps vienintele teisinga ir logiška dalykų tvarka.

Ir taip diena po dienos, viskas, kas paviršutiniška, dirbtina ir veidmainiška, ims byrėti, atskleidžiant vidines tuštumas. O viskas, kas tikra, pradės augti, veržtis, įsitvirtinti ir leisti šaknis jumyse. Ir tai nėra malonus procesas. Dažnai tai būna triuškinantis per daugelį metų įgytų įpročių ir automatizmų laužymas. Bet kai išlįsite iš po jūsų sugriautų psichologinių šablonų nuolaužų, suprasite, kad buvo verta.