Instrukcija moterims: kiekvienas vyras išgyvena pragarą pavadinimu „vidurio amžiaus krizė“


Kiekvienas vyras išgyvena pragarą pavadinimu „vidurio amžiaus krizė“. Tiksliau, tai jis galvoja, kad išgyvena pragarą. Iš tikrųjų pragaru keliauja ne vyras, o tuo metu šalia esanti nelaimingoji. Kol sutuoktinis kraustosi iš proto, jo išrinktoji turi būti protinga, kantri ir supratinga.

Nors, tiesą sakant, ar tokiai būti – spręsti tik tau. Bet tam, ką vyrai vadina krize, geriau pasiruošti iš anksto.

1. Liūdesys

Krizės ištiktas vyras liūdės ir verkšlens. Nuo ryto iki vakaro. Dėl bet kokios smulkmenos. Jis verkšlens, nes šiandien pirmadienis, ketvirtadienis, ruduo, namuose baigėsi kava, kavos yra, bet ne tos rūšies, pasaulio finansų krizė, gyvenimas nenusisekė ir dėl daugybės kitų dalykų. Šioje snarglių ir ašarų kupinoje atmosferoje tau reikės išlikti draugiškai ir aktyviai. Nors tavo draugiškumas taip pat jį liūdins. Nes jis yra visų apleista vieniša rožė, o tu, mažoji niekšelė, visa tiesiog švyti.

2. Nepagrįstas pyktis

Kai vyras nebus liūdnas, jis bus piktas. Ir bus nepatenkintas absoliučiai visais, bet pirmiausia, žinoma, tavimi. Net jeigu tu moki virti barščius „kaip pas mamą“ ir gali sugroti Šubertą dūdmaišiu – visa tai jį siutins. „Ne taip kalbi, ne taip žiūri, ne taip elgiesi“. Tokiomis akimirkomis tu labai norėsi sugriebti jį už kiaušiukų ir pakabinti ant lempos. Deja, bet šio noro neįgyvendinsi. Visų pirma, jis sunkus. O antra, jį gi ištiko Krizė!

3. Paranoja

Krizės ištiktas vyras taps velniškai paranojiškas. Jis bus rimtai įsitikinęs, kad viskas, kas vyksta pasaulyje, daroma tik siekiant nuvaryti jį į kapus. Būtų dar visai pakenčiama, jeigu jis apsiribotų masonų sąmokslo teorija, tačiau vieną dieną jis rimtai apkaltins savo uošvę, kad ji tyčia persūdo kotletus. „Kam jai to reikia?“, – paklausi. O atsakymas skambės taip: „Tik tam, kad mane pribaigtų!“ O dar jis tikrins parduotuvių kvitus, slaptai skaitys tavo elektroninius laiškus ir šimtu procentų žinos, kad kažkas (žinoma, uošvė, o kas gi daugiau?) įkalbėjo katę primyžti į jo šlepetes.

4. Įsižeidimas

Laikui bėgant, jis pradės prisiminti ir kapstyti visas realias ir išgalvotas „nuoskaudas“. Pasirodo, per jūsų bendro gyvenimo metus, jų susikaupė velniškai daug. Čia tau ir atsivers vyro pasąmonės gelmės. Nustebsi sužinojusi, kad prieš dešimt metų išmetei jo Pačius Mėgstamiausius Marškinėlius. Ir SVARBIAUSIA – 2008 metais suvalgei vyšninį jogurtą, kurio jis taip norėjo! Ir net nesugalvok pasakyti, kad „jogurtas buvo puikus“.

5. Keisti pasirinkimai

Jis pradės klausytis keistos muzikos ir žiūrėti keistus filmus. Pasiruošk, kad visą laisvą nuo kaprizų ir verkšlenimų laiką, jis bus įnikęs į ką nors sunkaus, nuobodaus ir savižudiško. Prabusi ir užmigsi su šiomis „laidojimo melodijomis“. O vietoj šeimyninių komedijų ir detektyvų, jūs šimtą kartų peržiūrinėsite niūrius „berniukiškus“ dokumentinius filmus apie povandeninius laivus, dirižablius, įtvirtinimus ir mirusius ūsuotus generolus.

6. Sociopatija

Išeidama su krizės ištiktu vyru į lauką ar į svečius, nesitikėk, kad kakutis virs saldainiuku. Ginčai su kaimynais, kivirčai su valytojais, santykių aiškinimasis su padavėjais ir pardavėjais bei reguliarūs apsišaukimai su gretimų automobilių vairuotojais taps kasdienybe. Geriau jau apsiginkluok kantrybe ir pipiriniu dujų balionėliu. Nes 99 proc. atvejų iš 100 paaiškės, kad gretimo automobilio vairuotojas taip pat brenda per vidutinio amžiaus krizę.

7. Aktyvioji stadija

Kažkuriuo momentu jis pareikš, kad reikia „kokio nors globalaus pokyčio“. Be abejo, jis pradės nuo tavęs, bet iki tol tu jau būsi išmokusi atremti jo atakas ir paprasčiausiai pasiūsi jį gerai žinomu adresu. O toliau viskas, kas buvo nutikę iki šiol, įskaitant paraišką policijai, kurią prieš jus pateikė kaimynai, atrodys kaip gėlytės. Nes aktyvus krizės ištiktas vyras yra daug pavojingesnis, negu pasyvus. Geriausiu atveju jo gyvenime atsiras taksas ir jauna meilužė, o blogiausiu – jis imsis leisti jūsų metų metus kauptas santaupas ekstremaliam turizmui arba azartiniams lošimams. Jis taip pat pradės trankytis per neformalius vakarėlius, nusipirks naujus marškinėlius su Če Gevara, motociklą arba sraigtasparnį. Toleruoti tai ar ne – priklauso tik nuo tavęs.

8. Kulminacija

Galiausiai, jis būtinai padarys ką nors nepataisomo. Pavyzdžiui, pareikš, kad visą gyvenimą darė ne tai, kam yra skirtas, nes iš tikrųjų jis yra genialus biržos brokeris, web-dizaineris arba dar blogiau, rašytojas. Įtikėjęs šiomis nesąmonėmis, jis paliks normalų darbą ir pasiners į negailestingą laisvai samdomo darbuotojo kasdienybę, o tave (ir vaikus) nutemps į finansinę duobę. Bandyti jį atkalbėti ar apeliuoti į jo protą beprasmiška. Šią katastrofą galima tik išgyventi.

9. Finalinis akordas

Krizės ištiktas vyras gali išeiti. Iš tikrųjų gali. Bet jeigu iki tol jis gerai pasistengė ir praėjo visas aukščiau aprašytas stadijas, tai greičiausiai tu pagalvosi „eina jis šikt“. Ir būsi teisi.