8 dalykai, kuriuos kiekvienas žmogus turi nuveikti iki 8 valandos ryto


Esame nuolat užsiėmę. Esame tiek užsiėmę, kad judėjimas svajonės link gali atrodyti neįmanoma misija. Jeigu be viso ko, turime dar ir nuolatinį darbą bei vaikų, tai tampa dar sunkiau.

Tai kaip gi nesustoti ir judėti į priekį?

Jeigu sąmoningai neskirsite tam laiko, jūs pasensite ir nebeturėsite energijos. Jums beliks tik ieškoti atsakymų į klausimą, kur dingo visas laikas, kurį turėjote.

Profesorius Džeraldas Hilsas yra pasakę: „Visi ką nors atidedame rytdienai, kai turėsime laisvo laiko. Tai gali tęstis tol, kol vieną kartą liks tik veltui nugyventos vakarykštės dienos“.

Gyvenimo permąstymas ir išgyvenimo režimo išjungimas

Deja, daugelis žmonių savo gyvenimus užpildo nereikšmingais, prasmės neturinčiais dalykais. Jie paprasčiausiai neturi laiko atkreipti dėmesį į tai, kas yra iš tikrųjų svarbu.

Tokie žmonės gyvena išgyvenimo režimu. Jie tiesiog bando išlikti. Ar jūs taip pat tik bandote išlikti?

Daugelis mūsų jaučiasi tampomi į visas puses, tarsi užteptas sviestas ant duonos riekės. Blogiausia, kad net ir ta pati duonos riekė priklauso ne mums, o kažkam kitam. Labai nedaug žmonių pasiryžo ir skyrė laiko prisiimti atsakomybę už savo gyvenimus.

Ankstesnei kartai buvo įprasta gyventi pagal kitų nurodymus. Tai buvo propaguojama visuomenėje ir kultūroje. Tokia tvarka laikėsi tūkstantmečius, nes ji buvo vienintelė, apie kurią žmonėms pasakojo.

Tačiau egzistuoja ir kolektyvinė sąmonė, kuri suponuoja, kad jeigu dirbsite su savimi ir įdėsite pakankamai pastangų, galėsite gyventi taip, kaip norite.

Jūs patys lemiate savo likimą.

Tai jūsų atsakomybė.

Jums spręsti. Turite sugebėti priimti sprendimą, nes jeigu to nepadarysite, sprendimą už jus priims kas nors kitas. Rinkdamiesi neryžtingumą, priimate blogą sprendimą.

Pasitelkę nedidelį ryto ritualą, galėsite greitai pakeisti savo gyvenimą.
Jums gali pasirodyti, kad šiame rituale yra per daug elementų, bet iš tikrųjų viskas labai paprasta.

– Jums reikia pabusti.
– Jums reikia pajusti azartą.
– Jums reikia judėti.
– Jums reikia suvalgyti tinkamą maistą.
– Jums reikia pasiruošti.
– Jums reikia įsikvėpti.
– Jums reikia suvokti savo perspektyvą.
– Jums reikia ką nors padaryti, kad pajudėtumėte į priekį.

Pradėkime.

1. Miegokite 7+ valandas per parą. Tai sveikas miegas.

Pažvelkime tiesai į akis – miegas labai svarbus. Jis mums reikalingas taip pat, kaip vanduo ir maistas. Nepaisant šio fakto, milijonai žmonių nemiega tiek, kiek jiems reikia. Dėl to jiems kyla didžiulių problemų.

Sveiko miego pliusai:

– Pagerina atmintį.
– Pailgina gyvenimą.
– Padeda organizmui atsilaikyti prieš uždegimus.
– Skatina kūrybiškumą.
– Gerina koncentraciją ir susikaupimą.
– Padeda sumažinti riebalų masę ir sėkmingiau auginti raumenų masę (įtraukiant fizinius pratimus).
– Mažina streso lygį.
– Mažina priklausomybę nuo stimuliatorių (pvz., kofeino).
– Mažina riziką pakliūti į avariją.
– Mažina depresijos riziką.
Yra ir daugybė kitų teigiamų miego poveikių, apie juos galite pasiskaityti internete.

Nėra prasmės toliau skaityti šį straipsnį, jeigu nesate pasirengę sveiką miegą padaryti savo prioritetu. Kam rūpi, kad atsikėlėte 5 valandą ryto, jeigu pamiegojote vos 3 valandas?

Tokio tempo ilgai neatlaikysite.

Galite vartoti stimuliatorius, leidžiančius pamiršti apie miego trūkumą. Tačiau šis metodas neturi teigiamų perspektyvų. Ilgainiui jis pakenks jūsų sveikatai.

2. Melskitės ir medituokite, kad įgytumėte aiškumo ir gausos.

Pabudę ir pailsėję, turite skirti laiko maldai ir meditacijai. Tai pagrindiniai elementai, padedantys teigiamai nuteikti jūsų protą. Jūsų protas daugins tai, į ką sutelksite dėmesį.

Malda ir meditacija padės jums išreikšti dėkingumą už viską ką turite. Būti dėkingam – tai mąstyti iš gausos perspektyvos. Kai taip mąstote, visas pasaulis jums tampa aukso gysla. Jums atsiveria neribotos galimybės, Jūsų gebėjimai taip pat neriboti.

Žmonės – tai magnetai. Kai esate dėkingi už tai, ką turite, pritraukiate į savo gyvenimą dar daugiau pozityvumo, dar daugiau gėrio. Dėkingumas užkrečiamas.

Dėkingumas gali tapti svarbiausiu sėkmei reikalingu elementu. Jis vadinamas visų dorybių motina.

Jeigu kiekvieną rytą išreikšite dėkingumą ir įgysite proto aiškumą, į savo gyvenimą pritrauksite tai, ką pasaulis jums gali pasiūlyti geriausio. Jūsų niekas neblaškys.

3. Fizinis aktyvumas.

Jeigu norite būti sveikų, laimingų ir produktyvių žmonių tarpe, privalote reguliariai mankštintis. Šiuo tikslu daugelis žmonių pradeda lankytis sporto salėje. O aš neseniai pastebėjau, kad darbas sode už mano namų, likus kelioms valandoms iki saulėtekio, man yra įkvėpimo ir aiškumo šaltinis.

Galite daryti tai, kas jums patinka. Svarbiausia – priversti kūną judėti.

Buvo nustatyta, kad fiziniai pratimai padeda sumažinti depresijos, nerimo ir streso lygius. Be to, jie susiję su jūsų sėkminga karjera.

Jeigu jūsų kūnas jums nerūpi, kentės ir kiti jūsų gyvenimo aspektai. Žmonių gyvenimuose kiekviena smulkmena ir gyvenimo aspektas yra tarpusavyje susiję.

4. Suvartokite 30 g baltymų.

Donaldas Leimanas, Ilinojaus valstijos universiteto profesorius, studijuojantis mitybos ypatumus, rekomenduoja per pusryčius suvartoti 30 g baltymų. Beveik tas pats rekomenduojama ir Timo Ferriso knygoje „Tobūlas kūnas per 4 valandas“. Jis teigia, kad 30 g baltymų reikia suvartoti per 30 minučių nuo prabudimo.

Pasak Ferisso, taip darė jo tėvas. Tai leido jam vos per mėnesį numesti 19 svarų (apie 8,6 kg).

Maisto produktai, kuriuose gausu baltymų, suteiks ilgesnį sotumo pojūti, nes toks maistas yra lėčiau virškinamas. Kadangi baltymai palaiko normalų cukraus lygį kraujyje, neturėsite staigių alkių priepuolių.

Vartodami baltyminį maistą, rečiau norėsite valgyti miltinius gaminius, kuriuose gausu angliavandenių. Bandelės, skrebučiai ir keksiukai – visa tai skatina svorio augimą.
Norint ryte suvartoti reikiamą baltymų kiekį, Timas pataria taip:

– Pusryčius turi sudaryti 40 proc. baltymų.

– To lengva pasiekti, suvalgant 2-3 kiaušinius. Kiekviename jų yra 6 g baltymų.

– Jeigu kiaušinių nemėgstate, galite valgyti kalakutieną, šoninę, natūralų kiaulienos faršą, dešrą arba kaimišką sūrį.

– Taip pat galite susiplakti baltymų kokteilį.

Jeigu nevalgote mėsos, pieno produktų ir kiaušinių, tai ne problema. Pusryčiams galite rinktis riešutus, sėklas, pupeles ir žoleles. Visi šie produktai turtingi baltymų.

5. Prauskitės po šaltu dušu.

Saviugdos treneris Tonis Robinsas kiekvieną rytą pradeda įšokdamas į baseiną su vandeniu, kurio temperatūra neviršija 13 laipsnių. Kodėl jis tai daro?

Panėrimas į šaltą vandenį skatina tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Jeigu reguliariai prausitės po šaltu dušu, ilgalaikėje perspektyvoje tokia procedūra ne tik teigiamai paveiks jūsų imuninę, virškinimo, limfinę ir kraujotakos sistemas, bet ir pagerins jūsų gyvenimo kokybę. Tokia procedūra gali padėti svorio metimo procese, kadangi ji pagreitina medžiagų apykaitos procesą.

2007 metais atlikto tyrimo duomenimis, reguliarus šaltas dušas yra veiksmingesnis už vaistus, gydant depresijos simptomus. Taip yra todėl, kad šaltas vanduo skatina hormonų, veikiančių jūsų nuotaiką, gamybą, todėl jaučiatės laimingi.

Be abejo, visi bijome šalto vandens. Jeigu kada nors esate bandę šaltą dušą, turbūt gerai prisimenate, kaip prieš tai ilgai stovėjote bijodami vien minties apie ledinio vandens srovę.

Galbūt dėl tos baimės šalto dušo dažnai atsisakydavote. Sakydavote ką nors panašaus į: „Pabandysiu rytoj“, o tada paleisdavote karšto vandens srovę.

Galbūt greitai iššokdavote į dušą, o po kelių sekundžių, neištvėrę, įjungdavote karštą vandenį?

Man padėjo toks metodas. Įsivaizdavau, kad ketinu nerti į baseiną. Kaip žinia, lėtas bandymas priprasti prie šalto baseino vandens – tai savotiška lėta mirtis. Todėl jums reikia greitai panerti į vandenį ir jau po 20 sekundžių šalčio nebejausite.

Tas pats principas galioja ir šaltam dušui. Kai palendate po dušu, jūsų širdis ima plakti kaip pašėlusi. Po 20 sekundžių tai praeina – jau pripratote.

Šaltas dušas man padeda lavinti valią, suteikia įkvėpimo ir skatina kūrybiškumą. Nugara bėganti šalto vandens srovė sulėtina kvėpavimą ir nuramina. Tinkamai atvėsęs, jaučiuosi nepaprastai įkvėptas ir laimingas. Mano galvoje gimsta daugybė idėjų, jaučiu motyvaciją siekti numatytų tikslų.

Be kita ko, rytais naudinga daryti ką nors, kas jus gąsdina. Vėl pasijuntate gyvas ir išeinate iš savo komforto zonos.

6. Klausykite arba skaitykite naudingą turinį.

Paprasti žmonės ieško pramogų. Išskirtinės asmenybės daugiausiai dėmesio skiria mokymuisi ir tobulėjimui. Sėkmingiausi pasaulio žmonės paprastai perskaito bent vieną knygą per savaitę. Jie nuolat ko nors mokosi.

Kiekvieną rytą skirkite bent 15-30 minučių, kad gautumėte naudingos informacijos ar patarimų, padėsiančių jums keistis. Taip galėsite lengviau pasiekti geriausių rezultatų.

Po tam tikro, gana ilgo laikotarpio, tokiu būdu būsite perskaitę šimtus knygų. Turėsite žinių iš įvairių sričių. Kitaip mąstysite ir matysite pasaulį. Gebėsite labiau susieti įvairias temas ir aspektus.

7. Peržiūrėkite savo tikslus.

Jūsų tikslai turėtų būti užrašyti ir suskirstyti pagal kategorijas – ilgalaikiai ir trumpalaikiai. Jeigu kasdien skirsite kelias minutes savo tikslų sąrašui peržiūrėti, susidarysite savo ateities perspektyvą.

Jeigu kasdien perskaitysite savo ilgalaikių tikslų sąrašą, kasdien apie juos galvosite. Jeigu kasdien apie juos galvosite, dienas praleisite siekdami šių tikslų. Tokiu būdu pildysis jūsų svajonės.

Tikslų siekimas – tai mokslas. Jis nesusijęs su ambicijomis. Jeigu eisite numatytu keliu, tikrai pasieksite savo tikslų, kad ir kokie globalūs jie būtų.

8. Ženkite bent vieną žingsnį ilgalaikių tikslų įgyvendinimo link.

Mūsų gebėjimas priimti didelius ir rimtus sprendimus laikui bėgant blėsta. Kuo daugiau sprendimų priimame, tuo mažiau reikšmingi jie tampa ir tuo silpnesnė tampa mūsų valia.

Vadinasi, pirmiausia reikia nuveikti sunkiausius darbus. Rytus skirkite svarbiausioms užduotims atlikti.

Jeigu nesilaikysite šio patarimo, šių užduočių tiesiog neatliksite. Dienos pabaigoje būsite protiškai ir fiziškai išsekę. Neturėsite energijos. Rasite tūkstantį pasiteisinimų, kodėl šias užduotis geriau atlikti rytoj. Bet kaip žinia, rytojus niekada neateina.

Taigi, jūsų šūkis galėtų būti toks: „Visada pirmiausia atlieku sunkiausią darbą“. Padarykite tai, ką privalėjote padaryti. Kitą dieną viską kartokite iš naujo.

Jei kiekvieną dieną žengsite bent vieną žingsnį savo didelių tikslų link, suprasite, kad šių tikslų siekimas nėra toks ilgas procesas, kaip manėte iš pradžių.

Pabaiga

Atlikus visus pirmiau išvardintus, nebesvarbu, ką veiksite likusią dienos dalį. Svarbiausią jau padarėte. Jau užprogramavote save sėkmei. Jau esate šiek tiek arčiau savo svajonių.

Atlikę visus šiuos žingsnius, galėsite pagerinti savo gyvenimą. Geriau dirbsite. Geriau palaikysite turimus santykius. Būsite laimingesni. Labiau pasitikėsite savimi. Būsite drąsesni, daugiau rizikuosite. Įgysite aiškumo ir suvoksite savo perspektyvą.

Jūsų gyvenimas labai greitai pasikeis.

Prabudę nebegalvosite, kad su jūsų gyvenimu kažkas negerai. Dalykai, kurių labiausiai jame nekenčiate… su jais taip pat susidorosite. Jie išnyks iš jūsų gyvenimo ir daugiau niekada nebepasirodys.

Labai greitai jūs suprasite, kad darote tai, kas jums tikrai patinka.

Jūsų santykiai su antrąja puse taps aistringesni ir gilesni. Jie jums turės didesnę reikšmę ir labiau jais mėgausitės!

Būsite laisvi ir gyvensite gausoje.

Autorius — Benjamin P. Hardy