„Šiemet leisiu sau būti mylimai“


Nebevilksiu praeities naštos, kurią taip ilgai tempiau – visus savo buvusiuosius ir visas mūsų klaidas. Nekaltinsiu savęs dėl visko, kas manyje nėra tobula. Neįtikinėsiu savęs, kad nesu verta meilės ar laimės. Neleisiu, kad praeities balsai skambėtų mano ausyse, primindami visas nesėkmes. Išmoksiu juos užgniaužti, išmoksiu jais netikėti.

Šiemet neužsidarysiu kaskart, kai kas nors bandys man parodyti savo meilę ir atsidavimą. Nebandysiu sukurti atstumo tarp manęs ir to, kurį galiu įsimylėti, nes turiu įprotį tikėti, kad nesu verta tikros meilės arba kad meilė baigsis sudaužyta širdimi. Neslėpsiu savo jausmų ir neapsimetinėsiu, kad man tai nerūpi. Tvirčiau laikysiuosi, užuot atstumdama žmogų, kuris tikrai nori mane mylėti.

Šiemet ne tik leisiu sau būti mylimai kitų, bet ir pagaliau pati save mylėsiu. Nežiūrėsiu į veidrodį baksnodama pirštu į kiekvieną trūkumą. Nekankinsiu savęs kiekvieną kartą, kai ką nors darysiu ne taip, kaip turėčiau. Bet suteiksiu sau dar vieną šansą – kaip daryčiau tai su mylimu žmogumi. Mylėsiu save iki smulkmenų, iki trūkumų. Švęsiu savo pergales ir akimirkas, kuriomis galiu didžiuotis, be gėdos ar užmaršties.

Šiemet leisiu sau visiškai atverti širdį. Priminti sau laikus, kai nenorėjau savęs sulaikyti nuo žmogaus, kurį mylėjau ir kuris mylėjo mane ir, nors širdis sudužo, tas atviros širdies jausmas buvo neįtikėtinas ir vertas skausmo pabaigoje.

Šiemet nenoriu gyventi baimėje, kad būti mylimai reiškia rizikuoti savimi. Nes tiesa ta, kad dauguma vertingų dalykų gyvenime vienaip ar kitaip yra susiję su rizika, ir net jei susiklostys ne taip, kaip tikėjausi, vis tiek galėsiu pasakyti, kad bandžiau. Galėsiu didžiuotis, kad negyvenu bijodama nežinomybės, o ją priimu išskėstomis rankomis ir širdimi.

Šiemet priminsiu sau, kad esu verta meilės, nepriklausomai nuo to, kas nuspręs ateiti į mano gyvenimą, o kas iš jo išeiti. Neleisiu santykiams nulemti, ko esu verta, nes niekas šiame pasaulyje negalės mylėti manęs amžinai. Leisiu savo širdžiai mylėti absoliučiai, o ne tik dėl desperatiškos savisaugos.

Šiemet leisiu sau nesitaikyti su beveik-pažadais, beveik-santykiais ir netinkamu elgesiu. Daugiau niekam neieškosiu pateisinimų. Nes esu verta daugiau. Esu verta santykių, atitinkančių mano lūkesčius. Supratau, kad palikti tą, kuris manęs nemyli, taip pat reiškia mylėti save.

Šiemet leisiu sau būti mylimai vien todėl, kad tai yra geriausia, ką galima patirti šiame gyvenime. Atėjo laikas nustoti save stabdyti vien dėl praeities baimės.

Šiemet leisiu sau būti mylimai paprasčiausiai todėl, kad jau laikas.