5 prancūziški būdai pagerinti savivertę


Paėmusi šimtus interviu ir atlikusi ne ką mažiau tyrimų Prancūzijoje, žurnalistė Kat Džeimė Kallan išsiaiškino, kaip prancūzėms pavyksta nuolat išlikti pasitikinčioms ir patenkintoms savimi, nepersistengiant su kosmetika ir nesikreipiant į plastikos chirurgus.

1 būdas: slaptas sodas

Kartais visos jaučiamės emociškai išvargusios, smulkios nesėkmės ir problemos tarsi „nukanda“ po gabaliuką mūsų „aš“. Užuot ieškojusios nusiraminimo saldumynuose, alkoholyje arba buvusio, nė karto įskaudinusio meilužio glėbyje, pagarbiai pažvelkite į savo nuovargį.

Slaptas sodas – vieta, kur galima atgauti jėgas ir susigrąžinti savo susvyravusį nepriklausomybės pojūtį. Jis maitina ir palaiko psichiką. „Kai išorinis pasaulis atima iš jos jėgas, prancūzė gali nueiti į savo miegamąjį, užtraukti užuolaidas ir pasinerti į knygą arba užsiimti joga, – dalinasi savo įžvalgomis Kat Džeimė Kallan. – Ji gali tiesiog pagulėti ir pagalvoti apie Žaną Klodą – apie dieną, kai jie bučiavosi Šamoni kurorte… Jos eisena vėl įgaus lengvumo, o savivertė pakils iki padangių…“

Slaptu sodu gali tapti tiesiog įdomi knyga, kurią ji rado bibliotekoje. Moteris išsirenka kavinę, į kurią kiekvieną dieną ateina paskaityti, ir grįžta namo valanda vėliau, „šiek tiek pasikeitusi“ – tokią įtaką jai turėjo knyga. Ji grįžta į kasdienį gyvenimą tarsi iš naujo atradusi save šiame pasaulyje, atskirai nuo meilužio, vyro, vaikų. Grįžusi į realų pasaulį, ji atsineša dalelę paslapties. Tai labai naudinga savivertei. Ne, nereikia nė žodžiu prasitarti apie savo slaptą sodą, bet pats faktas, kad ji tokį turi, suteikia jai paslaptingumo ir jėgos.

Advertisements

2 būdas: gražūs daiktai

Esame įpratę kiekvieną dieną naudotis nepastebimais, „įprastais daiktais“ ir dėl to krinta mūsų savivertė. Mes pamirštame, kad turime ir gražių daiktų. Prancūzė nė už ką nepamirš močiutės padovanoto sidabrinio arbatos servizo – jis bus naudojamas kiekvieną dieną, ne tik per šventes.

3 būdas: įkvėpti kitus

Nors dažnai to nesuvokiame, kiekvieną dieną turime galimybę ką nors įkvėpti, pakeisti kieno nors gyvenimą į geresnę pusę. Mes – pavyzdys, kaip reikia gyventi šiame pasaulyje. Net to nesuvokdamos jūs galite būti mentorės, pavyzdys jaunesnei moterų ir vyrų kartai. Tad jeigu neturite noro gražiai atrodyti dėl savęs, darykite tai dėl jaunesnės kartos.

Mūsų buvimas pasaulyje ne šiaip pagerins mūsų gyvenimą, bet gali pagerinti ir visą pasaulį.

„Jeigu pradėsime nuo paprasto pasivaikščiojimo pėsčiomis ir leisime sau mėgautis „apžiūrint kitus ir parodant save“, pastebėsime patrauklų vyrą, kuris mūsų laukia vietiniame pašto skyriuje, – vardija prancūzių gyvenimo pavyzdžius žurnalistė. – Mes stabtelėsime išmėginti naujausių kvepalų artimiausioje dovanų parduotuvėje, įprasime raustis knygyno kitapus gatvės lentynose.

Advertisements

Darydamos visa tai mes tarsi įsižeminame, o surasdamos bendrų interesų su knygyno savininku, flirtuodamos su simpatišku pardavėju kanceliarinių prekių parduotuvėje, aptarinėdamos miesto politiką su mergina iš rūšiavimo centro pradedame vystyti savyje mokėjimą „pajusti žmones“. Galiausiai mūsų buvimas pasaulyje ne šiaip pagerins mūsų gyvenimą, bet gali pagerinti ir visą pasaulį.“

4 būdas: puoselėti savo unikalumą

Slaptas raktelis nuo prancūzės grožio – ji patenkinta savimi. Vienintelis dalykas, kuris leidžia atrodyti ir jaustis nuostabiai, – asmeninis unikalus „Aš“, atvaizduojantis jūsų širdį ir protą. Tad svarbiausia visuose santykiuose – saugoti asmenybę, gyventi savo, o ne vyro, vaikų ar draugų gyvenimą. Galima mylėti žmogų, dėl jo daryti įvairius „žygdarbius“ ir jausti dėl to malonumą, bet negalima gyventi už jį, o jis negali gyventi už tave. Jūsų mylimasis myli jus tokią, kokia jūs esate, ir reikia visada saugoti tą „kokia esate“…

„Prancūzė žino, kad būtent jos moteriškumas, jos nepanašumas į vyrą traukia kitų dėmesį, – sako Kat. – Būtent šios jos savybės metė jam iššūkį. Jeigu tapsime savo mylimųjų dvyniais, visada su jais sutikdamos, dėvėdamos vienodus rūbus, – gyvenimas bus prėskas!“ Tad labai svarbu išsaugoti savo individualumą ir „nepanašumą“. Jeigu moteris neaukoja savo individualumo dėl santykių, jeigu ji lieka atskira asmenybe, vyras žino – jos dvasia laisva, net kai jie yra kartu.

Advertisements

5 būdas: saikingumas

Rengtis į pasimatymą ar rengtis į sporto salę, išeiti į žmones ar sėdėti namuose. Tas pats „juoda–balta“ principas pasireiškia, kai mes tai persivalgome, tai laikomės dietos. Taip ir meilėje: atsisakome jausmingumo, bet vėliau tampame nerimastingos, prarandame pasitikėjimą ir galiausiai leidžiame naktis su vyru, kuris mums visiškai netinka – toks emocinis didelio traškučių maišelio ekvivalentas.

Visur siekite saiko. Įsivaizduokite meilę kaip labai gero, tamsaus šokolado gabaliuką. Nesivaikykite jo pigaus pakaitalo. Nuoširdžiai mėgaukitės šiuo gardumynu – jausmingumu.

Pradėkite „gundyti“ (prancūziško žodžio prasme) visus ir kiekvieną. Praktikuokitės subtiliame flirto mene. Kalbame ne apie tai, kaip „suvystyti“ vyrą arba priversti jūsų vyrą skirti jums daugiau dėmesio. Kiekvieną dieną, kiekvieną savo gyvenimo akimirką priimkite kaip galimybę pajusti, kad esate geidžiama. Auginkite savąjį „Aš“, rūpinkitės savo libido sveikata prižiūrėdamos savo kūną, vilkėdamos gražius apatinius ir drabužius.