Negailėk, nekviesk, neverk, o 7 kartus tiesiog saugok save


1. Nesikiškite į svetimus reikalus.

Dauguma mūsų susikuria sau problemų pernelyg dažnai kišdamiesi į svetimus reikalus. Taip elgiamės dėl įsitikinimo, kad darome geriausiai ir kad mūsų logika yra vienintelė teisinga. To rezultate kritikuojame tuos, kurie su mumis nesutinka ir stengiamės nukreipti juos teisingu, t. y. mūsų keliu.

Toks mūsų požiūris neigia individualumo ir, atitinkamai, Dievo egzistavimą, kadangi jis kiekvieną iš mūsų sukūrė unikaliu.

Nėra dviejų visiškai vienodai mąstančių ir besielgiančių žmonių. Visi vyrai ir moterys elgiasi taip, kaip jiems pataria jų viduje gyvenanti dievybė. Dievas prižiūri visus ir viską. Jums nereikia rūpintis kitais! Rūpinkitės savimi!

2. Mokykitės atleisti ir pamiršti.

Tai veiksmingiausias būdas pasiekti sielos ramybės. Dažnai viduje nešiojamės neigiamus jausmus mus įskaudinusiam žmogui. Pamirštame, kad buvome įskaudinti tik kartą ir nuolat maitiname savo nepasitenkinimą. To rezultatas – nuolat „šukuojame tą pačią žaizdą“.

Tikėkite Dievo ir karmos teisingumu. Leiskite jam spręsti dėl jus įskaudinančio asmens veiksmų. Gyvenimas yra per trumpas, kad būtų eikvojamas smulkmenoms. Atleiskite, atleiskite ir judėkite pirmyn.

Advertisements

3. Neieškokite visuomenės pripažinimo.

Šiame pasaulyje apstu egoistų. Jie retai vertina žmones nesiekdami asmeninės naudos. Be to, niekas nėra tobulas.

Tada kam jūs vertinate tokio pat mirtingojo, kaip ir jūs, pagyrimus? Kam taip trokštate pripažinimo? Tikėkite savimi. Kitų pagyrimai trunka neilgai. Vykdydami savo pareigas nepamirškite apie moralę ir nuoširdumą. Visą kitą palikite Dievui.

4. Pamirškite apie pavydą.

Visi žinome, kaip pavydas gali sugriauti mūsų ramybę. Žinote, kad dirbote sunkiau nei jūsų bendradarbiai, bet paaukštinimą gavo jie, o ne jūs. Ar reikia pavydėti? Ne.

Atminkite, kad kiekvieno gyvenimas yra kuriamas pagal mūsų ankstesnius veiksmus ir poelgius, bei pagal ankstesnius gyvenimus.

Jeigu jums lemta būti turtingu, tada niekas pasaulyje negalės jūsų sustabdyti. Nieko nepasieksite dėl savo nesėkmių kaltindami kitus. Pavydas sukels tik papildomą nerimą ir nieko daugiau.

5. Norite pakeisti pasaulį – pradėkite nuo savęs.

Nesistenkite savarankiškai pakeisti jus supančio pasaulio, vargu ar jums tai pavyks. Ar negeriau pasikeisti pačiam? Tada net nedraugiška aplinka taps maloni ir harmoninga.

Advertisements

6. Susitaikykite su tuo, ko neįmanoma pakeisti.

Tai geriausias būdas trūkumus paversti privalumais. Kasdien susiduriame su nepatogumais, erzuliu, ligomis ir nelaimingais atsitikimais, kurių negalime kontroliuoti.

Turime išmokti juos priimti ir sau kartoti: „Taip nusprendė Dievas. Tebūnie taip“. Juk Dievo logika yra už mūsų supratimo ribų. Tikėkite tuo ir tapsite tolerantiškesni, stipresni ir valingesni.

7. „Neapžiokite daugiau, nei galite suvalgyti“

Kartais apsiimame daugiau įsipareigojimų, nei galime įvykdyti. Taip elgiamės norėdami patenkinti savo Ego. Tad įvertinkite savo galimybes. Laisvalaikį stenkitės skirti maldai, savianalizei ir meditacijai.

Tai padės sumažinti minčių kiekį, kurios trukdo jaustis savarankišku žmogumi. Kuo mažiau minčių, tuo daugiau ramybės sieloje. Negailėk, nekviesk, neverk, o 7 kartus tiesiog saugok save.

8. Reguliariai medituokite.

Meditacija išlaisvina protą nuo minčių, o tai yra aukščiausia ramybės būsena. Jeigu kasdien medituosite po 30 minučių, likusias 23 val. 30 min. galėsite išlaikyti ramybės būseną.

Jūsų galvoje nebebus įtampos, kaip tai buvo anksčiau. Tai leis padidinti darbingumą ir per trumpesnį laiką atliksite daugiau darbų.

9. Visada užimkite smegenis.

Tuščias protas yra velnio namai. Visi blogi darbai kyla iš proto. Stenkitės užimti savo protą teigiamais ir vertingais dalykais. Susiraskite hobį. Turite nuspręsti, kas jums svarbiau – pinigai ar sielos ramybė. Jūsų hobis gali neatnešti didelių pinigų, kaip pavyzdžiui, visuomenės veikėjo darbas, tačiau jis suteiks savirealizacijos ir sėkmės jausmą. Net kai ilsitės fiziškai, skaitykite arba giedokite maldas (džapas).

Advertisements

10. Nedvejokite ir nesigailėkite.

Nešvaistykite laiko galvodami „Ar reikia tai daryti? Ar nereikia?“. Šiems vidiniams debatams galite sugaišti dienas, savaites ir netgi metus.

Visko suplanuoti ir apskaičiuoti yra neįmanoma, kadangi negalime nuspėti visų ateities įvykių. Visada prisiminkite, kad Dievas turi asmeninį planą. Apskaičiuokite savo laiką ir imkitės veiksmų. Jeigu kas nors nepasiseks, nieko baisaus.

Jūs visada galite ištaisyti savo klaidas ir pasiekti tikslų kitą kartą. Jeigu tiesiog sėdėsite ir nerimausite, nieko nepasieksite. Mokykitės iš savo klaidų, bet nesilaikykite praeities.

Niekada dėl nieko nesigailėkite! Visiems įvykiams buvo lemta įvykti būtent taip. Priimkite tai kaip Dievo valią.